Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

inkubator dla początkującego

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
23 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 365 postów
  • LokalizacjaKoło / Lublin

Napisano 29 grudzień 2006 - 00:57

chciałbym sie dowiedziec jaki inkubator bylby dobry dla poczatkującego hodowcy i czy bedzie dobrze sie sprawowal uzywany inkubator. chciałbym sie dowiedziec jaki by sie przydał na poczatek(pojemnosc) i ile on moze kosztowac. z gory dziekuje za pozty. pozdro przemek89
  • 0

#2 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 grudzień 2006 - 08:09

A ile masz ptaków? Na początku można nawet zrobić samemu (koszt nie jest zbyt duży). Na forum jest opisane tworzenie inkubatora. Taki inkubator nie jest zautomatyzowany i sam musiałbyś przewracać jajka chyba, że wymyślisz jakieś świetne rozwiązanie.
  • 0
Dołączona grafika

#3 OFFLINE   dakota2000

dakota2000

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 286 postów
  • Telefon:600251166
  • LokalizacjaHel
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 grudzień 2006 - 08:52

http://www.netgfx.na...ex.php?cPath=35
  • 0

#4 OFFLINE   Lorek

Lorek

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 392 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 29 grudzień 2006 - 17:03

To stronka z jedna oferta:

http://www.gieldarol... ... &typ_ogl=1

A tu równiez kilka ofert z F&F

Sprzedam inkubatory domowe od bażanta do przepiórki, tanie, sprawdzone. Gwarancja! Prześwietlarki do sprawdzania jaj, dwa rodzaje, sztuczne kwoki. Tel. 0608 893 399..

Nowe inkubatory do wylęgu drobiu, kaczek, bażantów, przepiórek, itp., elektroniczny osprzęt. Gwarancja! Ceny od 350 zł za aparat na 65 jaj kurzych! Tel. 0503 111 819..

Sprzedam nowy inkubator na 72 jaja i klujownik na 32 jaja strusie. Tel. 048/360-43-83, 0692 512 409..

Nowe inkubatory do wylęgu drobiu, kaczek, bażantów, przepiórek itp., aparaty sprawdzone, elektroniczny termostat i higrometr. Gwarancja! Tanio! Tel. 0503 111 819..

Ja posiadam inkubator firmy z Krakowa i jestem z niego bardzo zadowolony jest on na ok. 120 jaj ŚWIETNIE wykonany(estetyczny)

Pozdrawiam,Damian
  • 0

#5 OFFLINE   Poll

Poll

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 211 postów
  • LokalizacjaNieciecza

Napisano 30 grudzień 2006 - 00:00

Mój tata ma kolegę, który z lodówki robi inkubatory. Oczywiście trzeba troche zapłacić, ale nie tyle co za nowy. Proponował mojemu tacie chyba 60zł , ale musze mieć swoją lodówkę.
  • 0
"Byliście mi wierni – choć grzmiały dokoła was działa – i ja wam wierną zostałam!"

#6 OFFLINE   inspektor

inspektor

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 147 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 30 grudzień 2006 - 11:06

Piszcie co chcecie, ale najlepszym inkubatorem dla początkującego hodowcy jest kwoka. Tania, niezawodna i ma niski pobór energii a do tego opiekuje się wylęgniętymi pisklętami, czego nie potrafi żaden inkubator. Z czasem, gdy pozna się lepiej biologię ptaków, można postarać się o inkubator, ale i tu są minusy ptaki, które wylęgają się z inkubatorów z czasem zatracają instynkt kwoczenia, co jest korzystne tylko na fermach niosek a nie dla hodowcy z zamiłowania. Wielu hodowców ukrywa fakt korzystania z inkubatorów, ktoś początkujący kupi u nich stadko zarodowe i nie może doczekać się przychówku. Czy to jest w porządku?
  • 0

#7 OFFLINE   Gerd

Gerd

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1133 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 30 grudzień 2006 - 14:35

Inspektor, masz racje że dla początkujących najlepszym inkubatorem jest kwoka. Problem w tym ze żadna kwoka nie posiada przycisku włącz /wyłącz, a nie zawsze wtedy gdy jest to konieczne chce zasiąść na jajkach.
  • 0

#8 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 30 grudzień 2006 - 15:08

Tak, inkubator też z jajek nie zejdzie jak to czynią niektóre kwoki, bo kij wie co im po głowie chodzi.
Inkubator też nie będzie się lał o gniazdo i nie potłucze jaj, co bywa czasem u kur. Jednakże inspektor masz rację. Naturalne kwoki są najlepsze i tak powinno się jak najwięcej rozmnażać ptaki. Inkubator to powinna być ostatecznośc.
  • 0

#9 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 30 grudzień 2006 - 18:44

Tak, inkubator też z jajek nie zejdzie jak to czynią niektóre kwoki, bo kij wie co im po głowie chodzi.

A jak zabraknie prądu lub sie zepsuje się coś . To bedzie wtedy lipa(boje się już myśleć jak będzie rzadki gatunek ).Moim zdaniem inkubator może być takim dodatkiem do chodowli gdy by coś zeszło z jajek lub zdechło na nich. To wtedy inkubator jest bardzo przydatny. Przepiórki itp. siadają na jajkach ale już to jest rzadkością.
Ja zostanie przy swoim inkubator może być takim zabezpieczeniem hodowlanym.
,,Z braku laku to i smoła dobra '' :mrgreen:
  • 0
Niech Cię nie zadowala przeciętność, dąz tylko do doskonałości.
Raymond H. Oppenheimer
My Fotolog > Zapraszam < Moje ptaki >

#10 OFFLINE   Markos

Markos

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 94 postów
  • LokalizacjaSkorocice

Napisano 30 grudzień 2006 - 19:14

W tym mijającym roku pięć naturalnych inkubatorów zeszło mi z jajek sztucznego nie miałem co było dalej każdy może sobie wyobrazić :neutral:
  • 0

#11 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 30 grudzień 2006 - 20:34

Dobry inkubator potrafi przez kilka godzin utrzymać w miarę odpowiednią temperaturę i wilgotność.
  • 0

#12 OFFLINE   inspektor

inspektor

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 147 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 30 grudzień 2006 - 21:40

Dobra, sprawdzona kwoka (takich mam zawsze kilka) też nie zejdzie z jajek i nie zdarzyło mi się aby jakieś jajko stłukła, ale na wszelki wypadek zawsze w sezonie trzymam jakąś kwokę w rezerwie (na sztucznych jajkach), aby w razie wypadku ją wykorzystać. Przez lata mojej hodowli tylko raz wykorzystałem "rezerwę", gdy kura która wysiedziała kurczęta zaczęła jedno bić, ale to była nie całkiem jej wina, po prostu wszystkie kurczęta były białe a przydarzyło się jedno czarne. A tak na marginesie to przyczyny zejścia kwoki z jaj mogą wynikać z winy hodowcy, np. źle przygotowane gniazdo, pasożyty, źle wybrane miejsce gniazdowania (gdy jakieś hałasy płosza ptaka), czy też złe przygotowanie ptaków do lęgów poprzez podawanie nieodpowiednio przygotowanej paszy.
  • 0

#13 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 17:42

Dzieki wszystkim za wasze odpowiedzi. Moge teraz rozwazyć wszystkie za i przeciw kupna inkubatora. Ktoś napisał ze inkubator powoduje to że kury nie chcą pózniej siadać. Znam hodowce który ma swoje kwoki ale kładzie jaja do inkubatora a dopiero przed wylegnieciem podkłada cześć jaj pod kure żeby się przyzwyczaiła, a po wylegu podkłada reszte kurcząt i w ten sposób może podstawic maksymalną ilość, a zawsze u niego chetnie kury siadają i nigdy nie miał z nimi problemu, choć troche już czasu hoduje ptactwo. Myślałem też że większość hodowców prowadzi legi z inkubatora, ale widzę że bylem w blędzie i dlatego chyba zrezygnuję z zakupu.

_orty
  • 0

#14 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 styczeń 2007 - 19:50

Ja na koniec napisze swoją uwage:
Jesli masz cenne ptaki, to inkubator musi znależć sie na wyposażeniu hodowli - tak na wszelki wypadek. Nie musisz z niego korzystać, ale w nagłej potrzebie naprawdę jest zbawieniem.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#15 OFFLINE   wodnikus

wodnikus

Użytkownik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaMyślibórz

Napisano 03 styczeń 2007 - 20:14

Noto przemek89 koledzy „rozjaśnili” :idea: Ci temat inkubatora :mrgreen:

W brew temu co piszą koledzy, sprawę można troszeczkę uprościć.
Jeśli zamierzasz prowadzić, małą przydomową hodowle różnych gatunków ptaków ozdobnych. Na początek kup sobie aparat lęgowy.(inkubujesz i klujesz w jednym urządzeniu)
Jak Ci się powiększy hodowla. Do dokupisz sobie większy inkubator a aparat lęgowy będzie Ci służył jako klujnik.
  • 0

#16 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 365 postów

Napisano 03 styczeń 2007 - 22:40

A drogi jest ten aparat lęgowy, bo wiesz mam ograniczone fundusze i jeżeli mam wydać spore pieniądze (dla mnie), to wole prowadzić minimalną hodowle z lęgów naturalnycgh. A na ile jajek jest taki aparat lęgowy.!!

_orty
  • 0

#17 OFFLINE   wodnikus

wodnikus

Użytkownik

• Użytkownik
  • 10 postów
  • LokalizacjaMyślibórz

Napisano 03 styczeń 2007 - 22:58

Zajrzyj na bazar tam jest dokładniejszy opis.
  • 0

#18 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 23 styczeń 2007 - 21:47

Co myślicie o takim inkubatorze ? Może któryś z userów znających się w tej dziedzinie zabierze głoś ...? :mysl
http://www.rsp.com.p...alne.php?id=aw1

Ja napewno go nie kupił bym, ale być może jest dobry dla początkujących :idea:
  • 0

#19 OFFLINE   Jaras

Jaras

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 68 postów
  • LokalizacjaUnisław

Napisano 23 styczeń 2007 - 22:03

Co prawda nie jestem znawcą w tej dziedzinie,ale w podobnym inkubatorze skrzynkowym lęgłem moje pierwsze zielononogie kurczaczki.Był to pożyczony inkubator na 100 jaj i pamiętał jeszcze czasy "wczesnego Gomułki".Ciężki był jak cholera.Ten przedstawiony przez Ciebie to istne piórko.Tylko 12 deko. :mrgreen: Muszę jednak powiedzieć,że przy umiejętnym przewracaniu i przekładaniu jaj można było osiągnąć całkiem niezłe lęgi. Nie polecam jednak początkującym hodowcom eksperymentować w takim inkubatorze z lęgami drogich ptaków.
  • 0
Pozdrawiam.Jaras
http://www.ekokurki.prv.pl/

#20 OFFLINE   matias

matias

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 265 postów
  • LokalizacjaKonstancin-Jeziorna

Napisano 28 styczeń 2007 - 13:22

Ja napewno go nie kupił bym, ale być może jest dobry dla początkujących

Mógbyś bardziej sprecyzować swoją wypowiedż - wskazać wady