Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Najniebezpieczniejszy drapieżnik dla gołębi.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Madziola

Madziola

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 119 postów
  • LokalizacjaJedlińsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 styczeń 2007 - 08:26

Mam dwa dyżurne które leżą cały czas (oczywiście są tylko do walenia)... :bleble

[ Dodano: 2007-01-14, 08:32 ]
Muszę dodać iż ja mam gołębie które latają raczej w pobliżu gołębnika a nie żerują na polach... Dlatego jest mi łatwiej dostrzec niebezpieczeństwo i w porę zareagować... Jastrzębie biją kiedy gołąb zlatuje lub ląduje bo jak są w górze to zawsze idą nad jastrzębia...
  • 0

#22 OFFLINE   ReVeS

ReVeS

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 26 luty 2007 - 17:47

Madziola, dokładnie tak samo jak u mnie . Gołąbki maja pożywienie w gołębniku , więc nie ma potrzeby , żeby leciały na pola. Od czasu do czasu sobie polecą , żeby kamyczki zjeść itp. !! A ja mam normalnie jakies szczęśie tzn. ie ja tylko mój samczyk gila :) Już 2 razy był w szponach jastzrębia i zawsze uciekał :) Gile maja bardzo ładną budowę może to mu pomaga w uciekaniu :?:
  • 0
Dołączona grafika

Pozdrawiam Cię [you]

#23 OFFLINE   dakota2000

dakota2000

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 286 postów
  • Telefon:600251166
  • LokalizacjaHel
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 luty 2007 - 18:28

Ja mam zawsze przy sobie pistolet hukowy .Ja jednak uważam że najbardziej niebezpiecznym wrogiem to jest kuna ,jak dostanie się do gołębnika zabija wszystkie,a jastrząb jak się uda.
  • 0

#24 OFFLINE   ReVeS

ReVeS

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 291 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 27 luty 2007 - 06:49

dakota2000, ale kiedy masz dobrez usytułowane wejście do gołębnika dobrze zabespieczoyn jest , to raczej nie powinno być zagrożenia z strony kuny ?? W naszej okolicy u znajomych hodowców tylko raz dostała się do gołębnika. Wybrała 15 gołębi z 40. Reszcie się udało :) A takto nie znam przypadków , żeby kuna weszła do środka :)
  • 0
Dołączona grafika

Pozdrawiam Cię [you]

#25 OFFLINE   dakota2000

dakota2000

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 286 postów
  • Telefon:600251166
  • LokalizacjaHel
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 luty 2007 - 08:05

No właśnie wybrała 15 gołębi.A jastrząb jak zdarzy się kilka rocznie to wszystko. Gołębnik może być dobrze zabezpieczony zamykany na noc,ale w praktyce to różnie bywa dzieś czegoś nie dopilnujesz ,coś zlekceważysz i mamy nie szczęście.To prawda że w niektórych rejonach kraju jastrzębie robią spóstoszenia w śród hodowców.
  • 0

#26 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 09 marzec 2007 - 10:49

wiatam.
Moje gołębie są hodowane na rancho, umieszczonym na środku dużej polany w lesie. Najśmieszniejsze jest to, że dzikie drapieżniki praktycznie nie robią dużych szkód, gołębie są wypuszczane w naszej obecności i one się boją podejść. Prawdziwym problemem jest samica jastrzębia, która uciekła komuś z hodowli, ma jeszcze sznurki na nogach nie ma na nią rady. Ptaki wypuszczamy nawet o różnych porach, a ona nic sobie z tego nie robi i bierze je nawet jak jesteśmy na podwórzu.

_orty
  • 0