Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Aż łzy cisną się do oczu :(

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 lipiec 2006 - 00:46

UWAGA!;)
Nie polecam oglądać to ludziom o słabych nerwach!

Na to brakuje mi słów, ... mam dziwnie skurczone gardło :) :cry:

http://www.smog.pl/w...aj_swoje_mieso/

Zwłaszcza drugi filmik ...
  • 0

#2 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 09 lipiec 2006 - 09:14

Bonzaj-widziałem to wczoraj,gdyż co jakiś czas przeglądam te filmiki ze "smog.pl" i mogę przyznać że jest to ochydne. Gdzie śie znajdują odpowiednie służby i instytucje? Powiem nawet że kiedyś był taki przypadek w Żelistrzewie (koło Pucka),dostali wielką karę-ale nadal funkcjonują. Ja to bym takich h..... zamknął, albo teraz tak na nich spróbował!
Na "smogu" jest też filmik "Za co Chiny powinny się wstydzić"-męki kotów i psów przeznaczonych -na stół.
  • 0

#3 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 lipiec 2006 - 17:42

Panowie zastanawiam się w jakim celu wstawiliście te linki.
Co maja one wspólnegoi z tematyka naszej strony?
Na portalu sa osoby niepełnoletnie.
Okrucieństwo nalezy potepiać, ale nie wiem dlaczego ludzie chcą oglądać cos takiego?
Ja nie chce.
Zastanówcie sie jak byście sie czuli, gdybyście byli uczestnikami jakiegoś tragicznego zdarzenia, a później ktoś ogladał by je na wideo z ciekawości?
Ja byłem bezpośrednik świadkiem bardzo tragicznego zdarzenia, w którym uczestniczył mój kolega. Gdy usłyszałem komentarze ludzi czytających o tym w gazecie i ogladających zdjęcia z miejsca wypadku, byłem wściekły właśnie z powodu tej ich głupiej ciekawości.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#4 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska

Napisano 10 lipiec 2006 - 21:35

Nie tylko łzy. To woła o pomstę! Zeby tak teraz ich urządzić.
Może by egoistyczne świnie zmienili nastawienie-ci co oczywiście by uszli z tego.
Ja to bym ich rozstrzelał.
  • 0
Zmierzając w konkretnym kierunku,........nie patrzeć na przeciwności.

#5 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 lipiec 2006 - 21:44

Lobo, przypuszczam, że nie oglądałeś tego i jeżeli masz słabą kondycję psychiczną nie zachęcam Cię do tego. Film pokazuje skrajnie odmiennych niż my :oops:
Mam nadzieję, że komenty w tym temacie dokładnie "dojadą" ludzi podobnie postępujących.....
A co się tyczy niepełnoletnich... to mając internet w swoim komputerku są skazani na zło tego świata. Link prowadzi do strony internetowej nie należącej do naszego portalu... wiec śmiało rzucaj obelgi... ale zło jest za Tobą.... :? :(
  • 0

#6 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 10 lipiec 2006 - 22:45

Bonzaj ale jeden kogut się tam uratował-widziałeś?

[ Dodano: 2006-07-10, 23:58 ]
Jak nie wiesz o którego chodzi to zerknij wyżej ponad mój post. No, drepcze sobie ptaszyna śmiało, no nie?
  • 0

#7 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 lipiec 2006 - 01:26

Nie jestem miekki i nie jedno już przezyłem. Nie były to miłe rzeczy, a dotyczyły bliskich mi ludzi, a nie zwierzat.
Wiem jak wygląda traktowanie zwierzat w wielkich towarowych hodowlach, w ubojniach i w czasie transportu. Byłem w takich miejscach osobiście, na fermie tuczu brojlerów kurzych i indyczych, na wielkiej fermie trzody chlewnej i w ubojni świń. Widziałem co sie tam działo, czułem smród, słyszałem przerażające dźwieki. Nie byłem tam z ciekawości, a z powodów zawodowych.
Czy nie wystarcza wam opis tego co sie tam dzieje? Chcecie to zobaczyć? Wygodnie siedząc przed monitorem.
Nie rozumiem takich ludzi, którzy z ciekawości ogladaja takie rzeczy.
Czy dla was to jest rozrywka?
Nudzicie sie i szukacie nie wiadomo czego w sieci.
Bo co da Wam pisanie o oburzeniu na forum internetowym, jak nastepnego dnia kupicie w supermarkecie kurczaka, czy kilkogram wieprzowiny.

P.S.
A zło nie jest za mną, a we mnie, tak jak w karzdym z nas.
Cały czas staram sie walczyc, ale nie raz wyłazi na wierzch.
  • 0

#8 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 lipiec 2006 - 08:39

A Ty znowu swoje...

Byłem w takich miejscach osobiście, na fermie tuczu brojlerów kurzych i indyczych, na wielkiej fermie trzody chlewnej i w ubojni świń. Widziałem co sie tam działo, czułem smród, słyszałem przerażające dźwieki. Nie byłem tam z ciekawości, a z powodów zawodowych.

A ja nie byłem i taki widok jest przerażający dla mnie gdy tak siedzę przed swoim monitorkiem!

Czy dla was to jest rozrywka?
Nudzicie sie i szukacie nie wiadomo czego w sieci.

...Tak Lobo, całymi dniami siedzę przed kompem i szukam masakry (sarkazm)... a mięso jem tonami! Ty Lobo jesteś jaroszem?
  • 0

#9 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 11 lipiec 2006 - 09:04

A Wy znowu swoje (oboje). Jeden i drugi uparty-ciekawe tylko który z was to kosa, a który kamień.
Ja to widziałem i obrzydziło mnie to, a satysfakcji z oglądania tego nie miałem.Oglądnołem i stwierdziłem jak hamscy potrafią być ludzie, bez litości i z pustą głową. No bo przecierz tacy -rozumu chyba nie maja.Mogli by tak kiedyś na nich spróbować!
Wszystko można wytłumaczyć,ale tego się nie da. Ktoś to nagrał i mam nadzieją że urzył tego nagranie w odpowiednim celu,a właścicieli takich ubojni-żeżni,powinno się zamykać-aby mieli przez długie lata piękny widok z paskami z góry w dół lub kratkami.
Nie mamy się tu o co spierać. Jeden jak i drugi z was ma rację.Każdy z nas różnie i inaczej to odbierze.Wpływają na to różne życiowe sytuacje i przeżycia. :|
A w sieci-dobrze że sie coś takiego pokazuje,chociaż nie jestem zbytnio za tym by oglądały to dzieci i wogóle ...! Jednakże przez siec zostaje to w pewien sposób nagłośnione i zauważone przez większe grono ludzi. A co za tym idzie -.......można się domyślić, tylko żeby było to ze skutkiem satysfakcjonującym ludzi stojących po stronie tych zwierząt i ptaków.
  • 0

#10 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 11 lipiec 2006 - 10:03

Z ciekawości włączyłem jeden link i zaraz wyłączyłem z drugim poszło mi jeszcze szybciej. oglądanie takiego ,,czegoś" niczemu nie słuzy - dosłownie
  • 0

#11 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 lipiec 2006 - 18:23

Nie jestem jaroszem. Jem mięso, które w wiekszości pochodzi z mojego gospodarstwa.
Moja rodzina stara sie nie kupować rzadnego mięsa w sklepach. Dlaczego? Bo wiemy wiecej na temat przemysłu miesnego niż przecietny konsument.

Chcecie wiedzieć co czułem, gdy pierwszy raz byłem w ubojni drobiu?
Smród, który był nie do wytrzymania. Zapach krwi, odchodów i sparzonego pierza unosił sie w powietrzu. Najpierw wypełnił moje nozdrza, nastepnie gardło. Po chwili był już w żołądku. Czułem jak wypełnia cały mój organizm. Zacząłem się dusić. Moje ciało chciało się pozbyć tego jak najszybciej. Zaczałem wymiotować. Mimo, że mój zoładek był zupenie pusty organizm nadal chciał się pozbyć tego smrodu.
Pracownicy zareagowali na to śmiechem.
Całe szczęście , że ten zakład już od dłuższego czasu nie istnieje. Zamknieto go, bo nie spełniał norm europejskich.

Tak, oglądanie takich filmów niczemu nie słuzy.
Takie są moje przekonania i nie zmienie ich.
Nie obchodzi mnie , co o mnie będą sądzić inni.
Kończe ten temat, bo jesli ktos przyglade się takim zdarzeniom zza szklanej ściany, samemu nie doświadczając tego, to nie ma o czym rozmawiać.
  • 0

#12 OFFLINE   maciej

maciej

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 285 postów
  • LokalizacjaŚwidnik

Napisano 11 lipiec 2006 - 22:01

ja nie obejżałem połowy poprostu straszne bardzo straszne
  • 0
kury bojowe jak media markt nie dla idiotów

#13 OFFLINE   davinka

davinka

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 66 postów
  • LokalizacjaTarchominskie ziemie

Napisano 13 lipiec 2006 - 15:04

nie badzcie zli na mnie, obejrzałam to bez zadnych wrazen.. stwierdzilam tylko ze ludzie mogli by przyhamować swoje zło, to są chorzy ludzie, oni lubią to robic, lubią mścić się za to co im nie wyszło w życiu, można przecież się zemścić się na zwierzętach…....ode duszy nie mają...... nie mam zdania. Po pracy przychodzą i zasiadają przy stole przy wspólnej rodzinnej kolacji, niekoniecznie z dania mięsnego.

pozdrawiam,
JR
  • 0