Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Zabawne zdarzenie z roslinami w wolierze.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 czerwiec 2006 - 19:42

Ostatnio przytrafiło mi się dość zabawne zdarzenie, ale od poczatku.
Moja woliera z olśniakami ma podłoże żwirowe. Jednak olsniaki niezbyt chetnie kopały w nim, więc w obawie przed przerostem dziobów i by nakłonic je do tego ropzrzucałem drobne nasiona po wolierze. wiekszość nasion była wyjadana, jednak część skiełkowała i wyrosły z nich dość spore rosliny. Nie zwracałem na nie uwagi. Po prostu rosły sobie takie kepy zielska, a bażanty mogły sie w nich schronic przed słońcem.
Pewnego dnia odwiedziła mnie rodzinka. Ogladali moje ptaki, ale najdłużej pozostawali przy wolierze z olsniakami. Po kilku minutach matka poprosiła mnie o rozmowe. Nie bardzo wiedziałem o co chodzi, ale widziałem, że wcześniej rozmawiała z ciotką, która nas właśnie odwiedziła. Matka spytała mnie co ja tam hoduje u tych ptaków. Zdziwiłem sie, gdyz nie wiedziałem o co chodzi. Matka oburzona stwierdziła, że ja tam uprawiam marihuane.
Byłem w szoku. Poszedłem do woliery i rzeczywiście rosły tam metrowej wysokości krzaczki konopi. Przez cały czas nie zwracałem na nie uwagi. Nasiona konopi wchodziły w skład mieszanki dla bażantów i to z tych nasion wyrosły krzaczki.
Jednak te nasiona to nasiona konopi lnianej. Mimo , że rosliny bardzo podobnej do marihuany, to bez jej własciwości.
Sprawe wyjaśniłem, pokazałem nawet rodzince nasionka w mieszance tak dla świetego spokoju.
Tak , więc uważajcie co rośnie u was w wolierach, bo może z tego powodu rozpetać się afera.
:D :D :D :D :D :D
----------- PEACE----------------
:D :) :lol: :lol: :lol:
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#2 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 25 czerwiec 2006 - 19:55

Też miałem podobną sutuację! Siałem kiedyś nasiona, by zebrać plon dla moich małych ptaszków i zrobiłem to z mieszanki nasion. Zajęty pracą nie zwracałem zbytnio na nie uwagi, aż tu kiedyś sąsiadka mówi mi że mam w ogrudku od jej strony ok.3m konopie.Bardzo się zdziwiłem,ale to prawda. Po deszczach w upalne dni wyrosły dosłownie jak konopie. Dobrze że policji nikt nie wezwał.
  • 0

#3 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 czerwiec 2006 - 05:32

Hehehe będę od teras uważał z sianiem mieszanki dla ptaków. :) Macie może foto krzaka konopi , bo jeszcze nie miałem okazji zobaczyć takiego okazu(widziałem tylko nasiona ) :D

:lol: :foto:
  • 0

#4 OFFLINE   Gerd

Gerd

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1133 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 27 październik 2006 - 18:44

Biegus, tu masz adres strony z fotkami konopi, http://pl.wikipedia..../Konopie_siewne
sprawdź co tam posiałeś. Jak zostaniesz odwiedzony przez „przyjaciół” to kto się zaopiekuje ptaszkami.
  • 0