Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Bezpieczne ogrodzenie.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 07 luty 2011 - 13:49

Mam kilka pytań, które dotyczą ogrodzenia wybiegu dla ptaków.
Gdyż mój wybieg graniczy jedną stroną ogrodzenia z sąsiadami a drugi bok przy drodze "polnej" do pola, a kolejne boki już znajdują się na naszej posesji. I myślałem by zabezpieczyć ogrodzenie pastuchem by mieć spokój z kunami, lisami itp. ale znowu tu powstają problemy... gdyż ni jak nie założę pastucha w ogrodzie sąsiadów ani przy drodze do pola. A pomysł z pastuchem był by moim zdaniem dobry tylko że nie było by jak go założyć. Znowu kolejny pomysł gdyż mam pełno blachy "śliskiej" (prostej) i można było by ja zamontować na ogrodzenie z zewnętrznej strony (jak pastuch) na wysokość około 1m i czy by to zapobiegło wdrapanie się drapieżnika na ogrodzenie...? Blachy mam pod dostatkiem więc z tym by nie było problemu. Następnie myślę by założyć sieć (siatkę) z góry na cały wybieg ale czy jak drapieżnik wyjdzie po ogrodzeniu (bocznym) to czy nie zdoła przegryźć sieci?
Bardzo proszę o pomoc jak zabezpieczyć wybieg by ptaki były bezpieczne (chodzi głównie o blaszkodziobe). Będę wdzięczny za przedstawienie innego pomysłu jak i doradzenie co i jak.

A co myślicie na temat tej typu siatki-pastucha by nim zagrodzić część potrzebnego wybiegu?
1) http://www.hodowlany... ... l_50m.html
2) http://allegro.pl/si... ... 75917.html
  • 0
"...i pytam gdzie ta radość która kiedyś we mnie tkwiła..."

#2 OFFLINE   Przemek K.

Przemek K.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1025 postów
  • Telefon:693978228
  • LokalizacjaTrzciniec/Jędrzejów/Kielce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 07 luty 2011 - 20:05

Lis spokojnie przeskoczy jedno metrowe ogrodzenie a śieć to tylko uchroni od drapieżników takich jak sroka czy jastrząb jest to słaby materiał więc ssaki go przegryzą :lol:
  • 0

#3 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 luty 2011 - 16:39

Może ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Lub inna sugestię?
  • 0

#4 OFFLINE   tancerz2005

tancerz2005

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 513 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 08 luty 2011 - 17:01

Obawiam się że nie znajdziesz innego rozwiązania jak tylko zmienić docelowe miejsce wybiegu dla blaszkodziobych. Oprócz wizyt lisów, kun i innych drapieżników, pamiętaj o tym, że jeśli wybieg będzie graniczył z drogą, to prędzej czy później troche ludzi go zauważy, a wtedy musisz się liczyć z ryzykiem, że nawiedzi Cię jakaś "dwunożna istota" łasa na Twoje ptaki, a wtedy to ani pastuch, ani blacha jej nie powstrzyma.... ??
  • 0
Dołączona grafika
Zapraszam!

#5 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 luty 2011 - 17:09

Obawiam się że nie znajdziesz innego rozwiązania jak tylko zmienić docelowe miejsce wybiegu dla blaszkodziobych. Oprócz wizyt lisów, kun i innych drapieżników, pamiętaj o tym, że jeśli wybieg będzie graniczył z drogą, to prędzej czy później troche ludzi go zauważy, a wtedy musisz się liczyć z ryzykiem, że nawiedzi Cię jakaś "dwunożna istota" łasa na Twoje ptaki, a wtedy to ani pastuch, ani blacha jej nie powstrzyma.... :(

Oczywiście na ogrodzenie idzie mata trzcinowa, a ludzie... u nas na wsi kaczka to kaczka, kura to kura dla nich poza kolorem nie widzą w tym różnicy. A czy pastuch jest wystarczająco skuteczny...? ?? Gdyż już pomału rozwiązałem problem z miejscem ale teraz jeszcze trzeba bezpiecznie ogrodzić i związku z tym czy pastuch powstrzyma natarczywego drapieżnika typu: lis, kuna itp.
  • 0

#6 OFFLINE   Przemek K.

Przemek K.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1025 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 luty 2011 - 18:29

Jeśli będzie odpowiednio zamontowany z odpowiednim impulsem to powstrzyma , ale sieci też radził bym założyć uchroniły by przed jastrzębiami i srokami ??
  • 0

#7 OFFLINE   tancerz2005

tancerz2005

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 513 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 08 luty 2011 - 19:02

Bogdan_B skoro pastuch potrafi poskromić i zniechęcić dzika czy byka, to z lisem też sobie poradzi. Tak jak napisał Przemek K., kwestia tego aby pastucha dobrze zamontować i dobrać odpowiedni impuls.
A co do ludzi to nie bądź taki pewny że wszyscy w Twojej wsi są tacy "głupi" jak Ci się wydaje i że dla każdego kaczka to kaczka... :( Pamiętaj że wszystko co się świci to kusi... A taka mandarynka chyba wystarczająco zwraca na siebie uwagę.... Ja bał bym się bardziej ludzi jak lisów czy kun - ludzi pastuch nie poskromi.... ??
  • 0
Dołączona grafika
Zapraszam!

#8 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 luty 2011 - 19:14

kwestia tego aby pastucha dobrze zamontować i dobrać odpowiedni impuls.

Mógłbyś coś więcej na ten temat napisać? Jak jest z twojego punktu widzenia?

A co do ludzi to nie bądź taki pewny że wszyscy w Twojej wsi są tacy "głupi" jak Ci się wydaje i że dla każdego kaczka to kaczka... :( Pamiętaj że wszystko co się świci to kusi.... Ja bał bym się bardziej ludzi jak lisów czy kun - ludzi pastuch nie poskromi.... ??

Pies wie jakie jest jego zadanie ;)
Będzie miał możliwość obiegu koło wybiegu. A co do drogi to nie jest ta "główna transportowa" to jest taka zwyczajna "polna" droga co prowadzi do pola- wieś.
  • 0

#9 OFFLINE   tancerz2005

tancerz2005

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 513 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 08 luty 2011 - 20:01

Bogdan_B to moje zdanie, zrobisz jak będziesz uważał... ?? Ja bym nie ryzykował aby wybieg graniczył z droga...

A co do pastucha, to u mnie są puszczone dwie linki, pierwsza mniej więcej 15 cm od ziemi, druga około 15cm od pierwszej. Napięcie to 0,5 J, czyli poskramiające konie i bydło. Mam spokój od kuny która nawiedziła mój ogród i od kotów sąsiadów.... :(

http://img802.images...38/pastuch3.jpg" target="_blank">obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
http://img6.imagesha...36/pastuch4.jpg" target="_blank">obrazek

Trzeba tylko pamiętać o częstym odśnieżaniu linek i podłoża pod nimi, tak aby nie było przebicia.
  • 0
Dołączona grafika
Zapraszam!

#10 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 luty 2011 - 20:08

A co do pastucha, to u mnie są puszczone dwie linki, pierwsza mniej więcej 15 cm od ziemi, druga około 15cm od pierwszej. Napięcie to 0,5 J, czyli poskramiające konie i bydło.

Czy wystarczy 15 cm nad ziemią? Widzę że masz ogrodzenie z dużymi oczkami, związku z tym widocznie pastuch u ciebie skutkuje.
  • 0

#11 OFFLINE   tancerz2005

tancerz2005

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 513 postów
  • LokalizacjaGrójec

Napisano 08 luty 2011 - 20:56

15 cm od ziemi leci dolna linka. Górna linka jest ok 30cm od ziemi. To są takie odległości, że kuna nie zależnie czy chciała by się podkopać czy wskoczyć na siatkę to dotknie linki. Pies czy lis tym bardziej zetknie się z linką w razie chęci wejścia do woliery. Ja widziałem przez okno jak kot chciał wspiąć się po siatce na dach woliery i zahaczył o linkę. Zrobił salto w powietrzu i uciekł jak rażony piorunem. Kiedyś sam nadziałem się na linkę - otwierałem kurnik i nie wyłączyłem pastucha, klucze wypadły mi z ręki a ja odruchowo chciałem je złapać... :( Mimo że byłem w gumiakach, to i tak mnie "trzasło" - uczucie takie jak by ktoś trzasnął Cię linką po ręce a potem mrowienie. Nie chcę myśleć jak to działa gdybym nie miał izolatora w postaci gumiaków.
Ja mam siatkę ogrodzeniową z dużymi oczkami, i nic nie wchodzi - no może myszy... ?? Ale na nie zawsze czeka żywołapka... ;)
  • 0
Dołączona grafika
Zapraszam!

#12 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 18:31

Zrób całą ścianę z blachy na 1,7 m i będziesz miał spokój, nic po niej nie wlezie, a jak wskoczy to nie będzie miało jak się wspiąć dalej. Dodatkowe 25 cm możesz odgiąć na zewnątrz, tak z 45 stopni od pionu i wtedy będzie 100% zabezpieczenie.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#13 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 18:53

Zrób całą ścianę z blachy na 1,7 m i będziesz miał spokój, nic po niej nie wlezie, a jak wskoczy to nie będzie miało jak się wspiąć dalej.

A nie dawać pastucha? Czy dać?

Dodatkowe 25 cm możesz odgiąć na zewnątrz, tak z 45 stopni od pionu i wtedy będzie 100% zabezpieczenie.

Możesz to bardziej łapotologicznie wytłumaczyć, nie z kumałem tego :hi Te 25 cm to odgiąć blachy? Czy robić coś z siatki czy bardziej boki zrobić z blachy?
Oczywiście siatka pójdzie nie górę woliery. A przód by ładniej wyglądał to dać na 1,0m blachę a resztę z siatki, i nad tym 1m dać dwie-trzy linki pastucha?
  • 0

#14 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 19:05

Co Ci będę opisywał. Zobacz jak mam to zrobione u siebie. Nic mi nie włazi na górę.
obrazek
  • 0

#15 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 19:10

Co Ci będę opisywał. Zobacz jak mam to zrobione u siebie. Nic mi nie włazi na górę.
http://img716.images.../pict0012eo.jpg" target="_blank">obrazek

Lobo no extra! Dzięki wielkie za obrazek bardzo mi to ułatwiło! A powiedz mi jak wygląda z przodu, też blacha czy siatka?
  • 0

#16 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 19:13

Ja mam już dookoła blachę, ale jeśli chcesz z którejś strony siatkę to u szczytu płotu też daj nad siatką 0,5 m blachy, wtedy nic nie przejdzie, nawet jak będzie się wspinać po siatce to z blachy zjedzie.
  • 0

#17 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 19:36

Chodzi ci o coś takiego? Ten przód (szkic)
Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us
  • 0

#18 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 20:00

A jeszcze w spawie blachy to jaka lepsza, czy to bez różnicy? Gdyż mam pod dostatkiem takiego typu blachę http://allegro.pl/li... ... 46119&sg=0
  • 0

#19 OFFLINE   Przemek K.

Przemek K.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1025 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 20:07

Nie ma różnicy tylko ta karbowana inaczej falowana jest sztywniejsza :hi
  • 0

#20 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 luty 2011 - 20:11

Nie ma różnicy tylko ta karbowana inaczej falowana jest sztywniejsza :hi

Jak się zrobi dobry szkielet to sztywność blachy nie ma różnicy.
  • 0