Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Dziwny problem z poruszaniem się

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 czerwiec 2006 - 19:38

Mój kolega ma od roku parkę kur silek, kupił je dorosłe. Ptaki są dobrze odżywiane, a kura na jakiś czas ma dziwny problem. Bywa tak że w ogóle nie może wstać na nogi i poruszać się, następnego zaś dnia , chodzi tak jak by jej nic nie było. Nie niesie się . Jaka może być tego przyczyna?:( :roll:
Dodano:
Może ktoś wie jak temu zaradzić :D :roll:
  • 0

#2 OFFLINE   Rocki

Rocki

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 czerwiec 2006 - 20:12

Mam podobną kurkę, dostałem ją już gdy nie była w najlepszym stanie, miała krzywe palce i zniszczone łapki... mama ja parę lat ale chyba jeszcze nigdy nie zniosła jajka, czasami też ma problemy z chodzeniem, raz siedzi cały dzień w jednym miejscu raz lata po całym podwórku... Poza chorymi łapkami nic jej nie dolega, normalnie je i pije... trzeba tylko ją pilnować przed nachalnymi kogutami przed którymi nie może uciec.
  • 0

#3 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 czerwiec 2006 - 20:40

Ja opisywaną kurę przez Biegusa,tez widziałem na własne oczy i przyznam że jest dobrze odrzywiana i jest w dobrej kondycji.Kogut po niej depcze ale jajek podobno nigdy nie zniosła.Przypadek z nią jest naprawdę dziwny,raz siedzi na podłodze i ma problem żeby wogule sie ruszyć (kiedys nawet okrzaniłem kolegę że żle dba o ptaki,a on mi powiedział że kupił taka i ona wstaje jak nowo narodzona innego dnia) a następnego dnia poważnie-porusza się tak jakby nic się nie stało. :idea:
:( :D :D Chyba miała dobrą fazę? :D :D :D
  • 0

#4 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 czerwiec 2006 - 21:09

Powiem wam, że tez kiedys miałem taki przypadek i też u silki. To było dobrych kilka lat temu, gdy hodowałem intensywnie kury rasowe, więc teraz już wszystkiego nie pamietam, ale przypominam sobie, że kura ta ( czarna silka) nie mogła chodzić, ledwie trzymała się na nogach i podpierała się skrzydłami by wstać, a po kilku dniach normalnie chodziła. Sytuacja ta powtarzała sie co jakis czas i nie wiedziałem co się dzieje. Mój wet tez nie bardzo umiał mi poradzić. Wtedy to trafiłem do nowego weta i on znalazł wyjaśnienie.
Z tego co pamiętam problem tej kury miał związek z zachwianą gospodarką wapniem w organiźmie. Problemy z chodzeniem pojawiały się zawsze po zniesieniu kilkunastu jaj. Jajka były normalne, skorupki grube i bez zniekszatałceń.
Teraz już wszystkiego nie pamiętam, ale przypominam sobie, że kure stawiało na nogi podanie fosforanu wapnia.
Młodych po niej nigdy nie miałem, więc nie wiem czy to jest dziedziczne.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#5 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 czerwiec 2006 - 23:20

Powiem kolesiowi o tym Fosforanie wapna,aczkolwiek kura ta u niego podobno nie zniosła ani jednego jajka.Być może jednak przyczyna tkwi w tym,może ma jakieś zaburzenia przemiany materii układu pokarmowego i potrzebne jej związki chemiczne wydala z kało-moczem? :roll: Dziwne jaja z ta kurą,mam nadzieję że moje czegoś takiego mieć nie będą.
  • 0

#6 OFFLINE   inspektor

inspektor

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 147 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 lipiec 2006 - 12:26

Ja z kolei mam dziwny przypadek u 2-miesięcznej brahmy, czasami ma problemy z chodzeniem, chodzi na ugiętych nogach. Pojawiło się to jakieś dwa tygodnie temu gdy rano z trudnością wyszła na wybieg, po kilku minutach wszystko wróciło do normy. Obecnie coraz częściej ma problem z chodzeniem, ale wystarczy poruszać jej trochę nogami i zaczyna chodzić normalnie. Nie jest zachudzona, pod skórą ma nawet warstewkę tłuszczu i cały czas bardzo dobry apetyt.
  • 0

#7 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 29 lipiec 2006 - 15:17

W takim przypadku jak opisał Lobo wydaje się logoczne podawanie z fosforanem wapnia witaminy D, jeśli gospodarka wapniem jest zachwiana może on być w nadmiernej ilości wydalany z organizmu a jego przyswajalnośc warunkowana jest obecnością w organiźmie właśnie witaminy D
  • 0

#8 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 29 lipiec 2006 - 20:38

Reasumując- ma prawdopodobnie zła karmę podczas wzrostu i jest ona uboga w niektóre składniki pokarmowe. Proponuję zmianę diety i wzbogacenie jej w witaminy oraz makro i mikro elementy.
  • 0

#9 OFFLINE   przemas

przemas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 98 postów
  • Telefon:600899255
  • LokalizacjaSzadłowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 31 lipiec 2006 - 06:08

inspektor,
poobserwuj ptaka i rozważ, czy to czasami nie jest skaza moczanowa, też mnie się to zdarzało u brahm, teraz odpukać spokój.
pozdrawiam
  • 0

#10 OFFLINE   pohi

pohi

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 138 postów
  • Telefon:783655707
  • LokalizacjaChojna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 sierpień 2006 - 16:05

U mnie byl taki przypadek, że silka rano chodziła a nastepnego dnia po nocy już niemogła wstać, niemogła ruszyć nogami?? i do wieczora zdechła co to za dziwny przypadek??
  • 0