Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Budowa woliery - projekt forest1534

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
15 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4161 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 październik 2010 - 17:30

Zaprojektowałem kompleks wolier w zarysie 14m x 10m ale konstrukcja dachu wychodzi dość duża.
konstrukcja drewnianna - http://allegro.pl/ka... ... 24942.html
umocowanie też będę miał betonowy fundamencik, ale to mi uprości przyszłą wymianę, wyciągam starą kantówkę wstawiam nową i kropka
- http://allegro.pl/ko... ... 59016.html
i zaplanowałem zrobic kilka oddzielnych na zasadzie parku z alejkami
  • 0

#2 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 październik 2010 - 17:37

Według mnie ta kotwa się nie nadaje, leko ją wyjąc i jak będzie porządny wiatr, to woliera poleci razem z kotwami, kotwa powinna mieć jeszcze wąsy rozwarte.
  • 0

#3 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 październik 2010 - 17:42

kotwa będzie utopiona w betonie a na sztycy kotwy będą nawiercone otwory i przełożone pręty aby umocnić kotwę w betonie przed wyrwaniem. Wiem bo u mnie wiatry wieją ostro.
  • 0

#4 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 październik 2010 - 01:05

Tak miej więcej widzę moje woliery dla głuszcowatych. Całkowicie zadaszone z posadzką betonową dla łatwiejszego sprzątania oraz zabezpieczenia przed drapieżnikami. Na dnie 5cm warstwa piachu. W zależności od gatunku woliery będą miały różne wielkości. Będzie to na zasadzie parku i woliery nie będą ze sobą połączone np. w rzędzie. Myślę że takie osobne woliery będą tańsze w przyszłym remoncie, gdyż można rozłożyć remont np. jedna woliera na miesiąc aby nie wtopić się finansowo. Mogę sobie pozwolić na rozrzucone woliery ze względu na dość dużo miejsca na działce.
Wiem że nie zawsze jest taka możliwość, i względy konstrukcyjne trzeba dopasować do posiadanego terenu i będących na nim zabudowań.
obrazek
Kliknij obrazek, aby powiększyć
  • 0

#5 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 październik 2010 - 08:24

Remonty będą łatwiejsze, ale i koszty budowy będą sporo wyższe, niż szeregówek. Pomyśl może nad układem 3-4 woliery w szeregu, w danym miejscu i takie małe kompleksy dopiero rozrzuć według uznania po terenie. Wiem, że pojedyncze, wolnostojące woliery to najlepsza asekuracja przed chorobami, ale to w teorii, bo w praktyce, to trzeba by cały teren uczynić sterylnym.
Ekonomicznym rozwiązaniem też są dwa równoległe rzędy wolier ( nie muszą być szeregowe, mogą być wolnostojące) z wolną przestrzenią między nimi nakrytą od góry siecią. Ja coś takiego będę budował na nowej działce. W tej wolnej przestrzeni urządzę w mikroskali dziki las. Będą tam drzewa, krzewy, wrzosowisko, borówki i żurawiny, do tego kamienisty strumień i duże kilkuset kilogramowe kamienie. Od zewnątrz obsadzę wszystko podwójnym rzędem sosen, po 10 latach będzie tam jak w lesie.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#6 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 październik 2010 - 23:41

Ja obsadzam już teren roślinami. Myślę że kwestia przenoszenia chorób jest istotna że oddzielone woliery mogą być prewencją, ale mam na myśli wiatry północne od Bałtyku. Wieją one wiosną i jesienią i zrywają dachy i myślałem nad mniejszymi powierzchniami pokrycia dachowego. U sąsiada nie zakotwiony garaż blaszak 3*6 złożyło jak domek z kart. Nie wykluczam postawienia woliery bliźniaczej lub trojaczej, to okaże się na etapie budowy. A naciągnięta sieć to jest coś nad czym myślę po ucieczce jakiegoś podopiecznego. Kwestia umocowania do gruntu jest opracowana, jeszcze konstrukcja pod pokrycie i pokrycie dachowe. Mój "Grouse Park" jest w fazie projektu i kompletowania materiałów. Dzięki za porady i proszę o wskazówki.
  • 0

#7 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 październik 2010 - 07:59

Są w sprzedaży siatki tłumiące wiatr, używane na kortach tenisowych, wysokość 2,5 m. Może w Twoim przypadku sprawdziło by się postawienie na północnej granicy ściany z takiej siatki lub dwóch równoległych ścian. Są to siatki takiego samego typu jak te do cieniowania iglaków w uprawach szkółkarskich. Można by je umocować metr nad ziemia , wtedy ścian miała by 3,5 metra, słupy do mocowania dodatkowo wzmocnić odciągami ze stalowych lin i powinno wytrzymać. U mnie świetnie tłumią wiatr zwyczajne sosny, luźno rosnące o rozłożystych koronach. Mam je posadzone na zachodniej granicy działki w rzędzie oraz pojedynczo rozrzucone po całej działce. Sadziliśmy je 10-15 lat temu, teraz mają 6-8 metrów wysokości (były przycinane), a korony po 5-6 metrów szerokości. Dają też dużo cienia, no i mnóstwo ściółki :mrgreen:
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#8 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 sierpień 2012 - 17:09

Witam
Długo zajęło mi przygotowanie się do budowy wolier zarówno pod względem prawnym, jak i materiałowym. Aaaaaaaaaaa przede wszystkim czas i chęci.
Pokażę kilka zdjęć z budowy moich wolier, których budowę zacząłem kilka dni temu.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
Zastosowałem kotwy stalowe ocynkowane o przekroju kwadratowym 9cm.
Postaram się dodawać zdjęcia i zaprezentować fotorelację, jeśli Was nie zanudzę.

Użytkownik lobo edytował ten post 17 sierpień 2012 - 17:39

• 8

#9 OFFLINE   Happek

Happek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 222 postów
  • Telefon:GG:26066421
  • LokalizacjaOkolice Siedlec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 18 sierpień 2012 - 16:07

Zapowiada się interesująco. Przy okazji myślę że mógłbyś po cichu zapisywać koszta :)

P.S Zarąbista działka, miejsca to CI nie zabraknie :)
  • 0
"Tak to bywa, pies utonął-łańcuch pływa".

Moja Strona-Zapraszam :)

Happek/Szaleniec

#10 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 sierpień 2012 - 19:56

Witam
Dziś dalsza część prac.
Kotwy zalane betonem
Dołączona grafika

Tutaj układam posadzkę ze starych potłuczonych płytek chodnikowych, trzeba tylko zafugowac szczeliny.
Dołączona grafika

Przy okazji myślę że mógłbyś po cichu zapisywać koszta

Happek zapisuję koszta
  • 5

#11 OFFLINE   aga1975

aga1975

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2285 postów
  • Telefon:694310917
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 26 sierpień 2012 - 01:51

forest1534 nie podawaj kosztów ;) bo zniechęcisz nam młodzież :P :D

Do młodzieży....niejednokrotnie koszta woliery przewyższają cenę ptaków :) , ale nie to jest najważniejsze.
Jak coś zakładacie budować to róbcie tak, aby wasze ptaki czuły się dobrze, a Wam się podobało ;) bylebyście tylko nie minimalizowali.

Marcin tak nawiasem to faktycznie nie dość, że masz piękną działkę to jeszcze do pozazdroszczenia jest jej położenie spox
  • 0
Dołączona grafika

#12 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 01 wrzesień 2012 - 19:58

forest1534 nie podawaj kosztów ;) bo zniechęcisz nam młodzież :P :D

Do młodzieży....niejednokrotnie koszta woliery przewyższają cenę ptaków :) , ale nie to jest najważniejsze.
Jak coś zakładacie budować to róbcie tak, aby wasze ptaki czuły się dobrze, a Wam się podobało ;) bylebyście tylko nie minimalizowali.

Marcin tak nawiasem to faktycznie nie dość, że masz piękną działkę to jeszcze do pozazdroszczenia jest jej położenie spox

OK , koszta na priv. :9:
Dziś już ułożyłem wszystkie, w poniedziałek beton i czekam na związanie a w międzyczasie impregnacja drewnianej konstrukcji.
Dołączona grafika
  • 7

#13 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 wrzesień 2012 - 08:58

Zapowiada się to bardzo ładnie, jeśli potrzebujesz pomocy dzwoń, mam blisko ;)
  • 0

#14 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 wrzesień 2012 - 20:35

Witam
Dziś dalsza część relacji z budowy.
Dołączona grafika
Wylewka betonowa,zdecydowałem się zalać, lepiej się czyści wolierę.
Dołączona grafika
Mocowanie konstrukcji do kotw.
Dołączona grafika
Tworzenie kontrukcji.
  • 6

#15 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 wrzesień 2012 - 18:05

Dziś dalsza część prac została zrealizowana.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Mocowanie łącznikami belek nośnych krokwie.
Dołączona grafika
Krokiew wsparta na belce nośnej.
Dołączona grafika
  • 5

#16 OFFLINE   Tban

Tban

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 335 postów
  • Telefon:536 275 890
  • LokalizacjaStrzelin
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 wrzesień 2012 - 18:13

Forest tylko podziwiać :) piękna robota kiedyś przyjadę i popodziwiam ich przyszłych mieszkańców :9:
  • 5
Tban