Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Garłacz Czeski Siodłaty

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 październik 2010 - 19:44

Garłacz Czeski Siodłaty

Jak sama nawa wskazuje Garłacz Czeski, bardzo znany i lubiany przez hodowców.
Gołąb ten jest dość duży, osiąga długość do 44 cm, nogi masywne długie 16-18 cm, obfite łapcie talerzowe, sięgające nawet do 15 cm.
Garłacz ten występuje tylko w jednym rysunku z siodłem, w ubarwieniu czarnym ,żółtym , czerwonym, niebieskim, oczy powinne być ciemne, na głowie czółko które nie powinno sięgać oka, na okiem powinien pozostać wąski biały pasek około 1 mm.
Warto też zwrócić uwagę na upierzenie grzbietu, które powinno być zawsze barwne, wadą też jest skrzyżowane końcówki skrzydeł.
Górna część dzioba powinna być czarna,gardło musi być częściowo oddzielona od linnni tułowia, powinien nosić ciało jak najbardziej stromo.
W hodowli garłacz jet dość wymagający, pomieszczenie powinno być suche i czyste, z lęgami też czasami są problemy,
garłacze słabo karmią młode, i źle wysiadują jaja, czasami wyrzucają jaja z misek albo gniotą , w czasie lęgów najlepiej obciąć łapcie, ułatwi to gołębią wysiadywanie jaj. Garłacze doskonale nadają się do hodowli wolierowej z innymi ptakami, są bardzo spokojne i śmiałe.
Obrączki 11
Powyższy tekst jak i ptaki są moją własnością

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#2 OFFLINE   Mati4

Mati4

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 47 postów
  • Telefon:733773606
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 grudzień 2017 - 18:41

Od kilku dni jestem posiadaczem trzech par.
  • 0