Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Podkładanie jaj przepiórki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 maj 2006 - 17:27

samica przepiórki chińskiej znosi powoli jaja ale w różnych miejscach.... no i nie wiem czy na nich siądzie....lepiej sie wcześniej zapytac: czy moge podłożyc po dwa jajka przepiórki pod kanarki czy nie :?: niestety nie mam innej opcji (no jeszcze w ostateczności gołębie....please doradźcie
  • 0

#2 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska

Napisano 23 maj 2006 - 18:29

u mojego kolegi przepiórki robiły dokładnie tak samo znosiły się w różnych miejscach. Jajka podrzucił cochince i silce do wysiadywania po trzydzieści pod każdą. Po wykluciu i wysuszeniu zabierał je do osobnego kartonu a póżniej wypuszczał do klatki.
  • 0

#3 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 maj 2006 - 18:31

ja niestety jestem w innej sytuacji.....chyba że wrzuce pod kwoke ale nie wiem czy te jaja nie będą za małe dla niej i może potłuc
  • 0
Dołączona grafika

#4 OFFLINE   Rocki

Rocki

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 maj 2006 - 20:35

Pawi Królu, bez sensu było by podłożenie jaj przepiórki chińskiej pod kure. Szanse na ich wysiedzenie były by znikome, ze względu na rozmiar kury a jaj. Najlepsze sa moim zdaniem gołębie na jaja przepiórek, ale można też spróbować z kanarkami.
  • 0

#5 OFFLINE   Adam

Adam

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 430 postów
  • Telefon:+48692930475
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 maj 2006 - 06:36

Duża powierzchnia woliery i zakamarków są elementem sprzyjającym samodzielnemu wysiadywaniu jajek przez przepiórki. Pisałem już na tym forum na temat zachowań młodych kurek, o ile masz pewnośc że jest to młoda kurka to nie przekreślaj szans na naturalny odchów po dwóch czy czterech zniesionych jajkach. Widzisz sam że jajka przepiórek chińskich są bardzo małe i delikatne nie uda się wykorzystanie nawet najmniejszych kurzych kwok do wysiadywania jajek tej rasy przepiórek. możesz w ostateczności próbować inkubować pod ptakami których jajka są zbliżone wielkością może nawet pod kanarkami lub tak jak proponuje Rocki gołębie małych ras ja dawno temu wykorzystałem w tym celu papużkę falistą.
  • 0

#6 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 maj 2006 - 14:38

niestety nie posiadam papużek falistych.......ja je hoduje w dużej klatce.....tak wogóle to po ile jaj pod jednego kanarka moge podłożyc :?:
  • 0
Dołączona grafika

#7 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów

Napisano 24 maj 2006 - 16:55

Rocki chyba nie przeczytałeś dokładnie mojego postu. Kolega właśnie tak zrobił. Podrzucił jajka przepiórki pod cochinkę i ona je wysiedziała , a miała ich 30 sztuk.
  • 0

#8 OFFLINE   Rocki

Rocki

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 maj 2006 - 18:58

Może to były jakieś inne przepiórki, widziałeś kiedyś jaja przepiórki chińskiej?? Młode są wielkości sporego trzmiela, a dorosłe ptaki, są zbliżonej wielkości co kurczak kury. Wysiedzenie jaj przepiórki chińskiej jest nie realne moim zdaniem, ale mogę się mylić. Nawet niektóre gołębie mogą być zbyt duże dla tych jajek, a co dopiero kury.
  • 0

#9 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 maj 2006 - 19:28

Pawi Król,chyba pomyliłeś przepiórki chińskie z japońskimi ?? :oops: czy tak ?? 8)
:wink:
  • 0
Niech Cię nie zadowala przeciętność, dąz tylko do doskonałości.
Raymond H. Oppenheimer
My Fotolog > Zapraszam < Moje ptaki >

#10 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 24 maj 2006 - 21:01

Ja uważam że powinniśmy poświęcić troszkę czasu i odpowiednio urządzić pomieszczenie hodowlane aby nasze przepiórki odbywały lęgi naturalne. Wystarczy tylko troszkę bujnej fantazji aby dobrze urządzić im kącik w którym mogły by założyć gniazdo.Trochę sianka,jakieś kamienie,kłoda-mała,trawa w pojemnikach-posadzona,żwir,mogą być liście suche- jednym słowem troszkę natury a ptaki będą się wyśmienicie czuły i zapewne znajdą gdzieś kącik na założenie gniazdka.
Samiczka znosi przeważnie do 12 oliwkowych jajek które wysiaduję przez 16 dni.Po tym czasie lęgną się bardzo małe pisklaczki które już po chwili zaczynają penetrować teren. Powinniśmy zabezpieczyć się przed ewentualnum ich przedostaniem się gdzieś-ucieczką.Pisklaki te przecisną się przez lukę 1.5cm w pierwszych 2-3 dniach.

Więcej informacji o ich chodowli napiszę w piątek lub sobotę.
  • 0

#11 OFFLINE   junior

junior

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 47 postów
  • LokalizacjaKalisz

Napisano 25 maj 2006 - 09:40

Już czekam na sobotę :oops:
Jeżeli możesz, to podaj wymiary i fotki takiego pomieszczenia dla przepiórek. Chętnie bym się w to pobawił, a ważne są dla mnie walory estetyczne takich pomieszczeń dla ptaszków, oczywiście zaraz po ich wygodzie i bezpieczeństwie.
  • 0

#12 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2006 - 18:23

dalej nie wiem ile jajek moge włożyc pod kanarka :?:
  • 0
Dołączona grafika

#13 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2006 - 19:30

mirass , wiesz ile wysiadują kanarki jajek i jakiej wielkości są one mniejwięcej ??Na pewno wiesz . No to według tego powinieneś wiedzieć ile podłożyć ich. Porównaj wielkość jajek przepiórczych i kanarków . No i wtedy będziesz wiedział ile przepiórczych jajek się zmieści w gnieździe kanarka [..] wiesz chyba o co chodzi ... :oops: ?? :wink:
  • 0

#14 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2006 - 19:33

no kapuje.......to gdzieś tak po trzy jajka na kanarka może dwa......powinny wysiedziec te 16 dni bo czytałem na necie że gościu miał samice która siedziała miesiąc na jajach i sie niecierpliwił kiedy młode sie wyklują :twisted:
  • 0
Dołączona grafika

#15 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 25 maj 2006 - 21:10

Panowie,trochę finezji,fantazji i wyobrażni. Czy tu nie ma nikogo kto sam by do czegoś doszedł? Każdy liczy na sępa,a co mieli robić ci pierwsi jak przecierali szlaki hodowlane? Owszem jak najbardziej pytanie się jest wskazane ale czasem to już......dziecinna sprawa!

Niektórzy jak dzieci-popatrz tak to się robi skarbie,nie inaczej!
  • 0

#16 OFFLINE   Rocki

Rocki

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaMazowieckie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 maj 2006 - 09:30

Mirass mam nadzieje że jesteś przygotowany na opieke nad przepiórkami, bo chyba nie myslisz ze kanarki same je wychowają:P Musisz zapewnić im odpowiednią temperature i odpowiednie jedzenie.... musisz na nie uważać gdyż młode przepiórki sa bardzo delikatne.
  • 0

#17 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 maj 2006 - 10:20

wiem o tym.....nawet nie myślałem że kanarki mogą je wychowac....będę musiał poświęcic troche czasu ale ne pewno będzie warto....jeszcze nie wiem czy wogóle się wylęgną
  • 0
Dołączona grafika

#18 OFFLINE   Adam

Adam

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 430 postów
  • Telefon:+48692930475
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 maj 2006 - 10:52