Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Czy pawie są trudne w hodowli

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Mateusz155

Mateusz155

Użytkownik

• Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 21 maj 2006 - 19:24

Chcę się dowiedzieć czy pawie łatwo się rozmnażają i czy są trudne w hodowli.
  • 0

#2 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 maj 2006 - 17:07

Zacznę od początku ,pawie powinny mieć wolierę obszerną i wysoką na ok2,5 metra by samiec miał pole do popisu przed samicą. Wnętrze dobrze obsadzone z wyściółką suchego żwiru. Klatka taka powinna być częściowo lub całościowo zadaszona by uchronić je przed deszczem. Młode muszą mieć jak najbardziej zapewnione suche pomieszczenie.
Jeśli to wszystko zapewnisz im to nie są one trudne w hodowli ale wymagające doświadczenia hodowcy i wiedzy na ich temat.
8) ;)
  • 0

#3 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów

Napisano 23 maj 2006 - 18:38

Zgadzam się z tym co napisał Biegus dodam że zdradliwe są przeciągi a w szczególności zimny wiatr - w szczególności dla młodych . Moja woliera ma akurat trzy metry wysokości i powiechrzni 60m2 . Jeżeli planujesz hodować pawie to zrób im minimum woliere 40m2. Trzymałem niedawno pawie w mniejszej wolierze - jest to udręka dla tak dużych ptaków. A jak zobaczyzs tokującego samca to :shock: :D
  • 0

#4 OFFLINE   Mateusz155

Mateusz155

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 23 maj 2006 - 20:36

Chcę zrobić dla nich wybieg o powierzchni 70m
  • 0

#5 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów

Napisano 23 maj 2006 - 20:45

Czytałem niedawno artykuł o pawiach. Otóż w naturze śpią wysoko, bo na palmach i tam czują się bezpiecznie. Także nie wiem, czy można zbudować dla nich ogrodzenie bez siatki z góry. Pawie chodzą też luzem po podwórku, ale trzeba uważać, żeby coś lub ktoś ich nie spłoszył. Ja już kiedyś biegałem za pawiem.
  • 0

#6 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2006 - 00:10

Ja kupiłem pawie trzy tyg. temu, samca 4 letniego i samice 3 letnia, tyle, że nie chciałem ich trzymać w wolierze, miały chodzić swobodnie po podwórku. Wybudowałem prowizoryczną wolierę 3m na 4m przy kurniku, by przyzwyczaić pawie do nowego miejsca, przyciąłem im lotki po jednej stronie, aby uniknąć fruwania. Po trzech dniach w wolierze, wypuściłem je na ogród na trzy godziny, poczym je wgoniłem do woliery bez wiekszych kłopotów i tak przez dwa dni. Na trzeci dzień wypuściłem je rano na cały dzień, a gdy wieczorem wyszedłem je wgonić i zamknąć, one już siedziały w środku i teraz, gdy jest większy wiatr czy deszcz, to same się chowają do kurnika.
  • 0

#7 OFFLINE   Mateusz155

Mateusz155

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 25 maj 2006 - 07:32

Mam duże podwórko, ale boję się, że mogą coś zjeść i zdechną :cry:
  • 0

#8 OFFLINE   KKuba

KKuba

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 341 postów
  • LokalizacjaMałopolska

Napisano 25 maj 2006 - 10:34

Ptaki same wiedzą, co jest dla nich dobre do jedzenia, a co nie, więc o to bym się nie martwił.
  • 0
Nigdy nie jest tak źle, żeby nie mogło być gorzej

#9 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2006 - 14:31

ale mogą pomyślec że to jest świeże a będzie przeciwnie
  • 0
Dołączona grafika

#10 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 25 maj 2006 - 14:52

Czyli reasumując lepiej kupić pawie które nie myślą :oops:
  • 0

#11 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2006 - 16:42

Zagroda powinna być taka, żeby ptaki miały rośliny, które nie zagrażają ich życiu. Ptaki mogą być nie świadome co jedzą :? :wink:
  • 0

#12 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 26 maj 2006 - 19:53

Mateusz 155, nie ważne jak wysokie będzie ogrodzenie,pawie z pewnością i tak je sforsują jeśli nie zasłonisz woliery siatką z góry. Woliera powierzchni 70m2,będzie dobrej wielkości na parkę pawi i więcej. Wolały by jednak spacerować wolno po ogrodzi,to też jest możliwe po wcześniejszym ich przyzwyczajeniu. Na noc jednak staraj się by nocowały w pomieszczeniu.
Jeśli nabędziesz młodą parkę z pewnością ich nie rozmnożysz,udaje się to czasem w 2 roku,a w 3 już na 100%. Samica składa 5-7 jaj króre wysiaduje ok.27-28 dni.Młode w pierwszym miesiącu są delikatne tak samo jak młode indyki,są wrażliwe na zimno,przeciągi i deszcz.Z hodowlą ich nie ma większych problemów jeśli zapewni się im odpowiednie warunki,karmę i profilaktyczne ich leczenie.
Co do roślin to jesli będą chodzić po wybiegu-same będą sobie wybierać odpowiednie rośliny. W przypadku utrzymywania ich w wolierze gdzie roślinność będzie przetrzebiona,lub jej wcale nie będzie,powinniśmy zwracać uwagę co podajemy gdyż ptaki spragnione zieleni mogą szybko łykać wszystko a w tym także i te szkodliwe rośliny.
  • 0

#13 OFFLINE   Mateusz155

Mateusz155

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 26 maj 2006 - 21:19

Czy do jajek pawi jest potrzebny specjalny inkubator :P
  • 0

#14 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 26 maj 2006 - 22:20

Normalny,zwykły inkubator-taki jak dla kur i bażantów.Ustawiasz tylko odpowiednią wilgotność i temp. Gdzies to jest podane,poszukaj.
  • 0

#15 OFFLINE   Mateusz155

Mateusz155

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 28 postów
  • LokalizacjaGłogów

Napisano 27 maj 2006 - 16:58

CO POWINNO BYC W WOLIERZE PAWI(ROŚLINY ITP) :P
  • 0

#16 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów

Napisano 27 maj 2006 - 19:45

Oczywiście że tak. W każdej wolierze powinno znajdować się trochę roślinności aby ptaki miały schronienie i chodzby ze względów dekoracyjnych. Niektóre rośliny mogą także dostarczać ptakom pożywienia a niektórym służyć jako miejsce do wysiadywania jajek i odchowu młodych.
  • 0

#17 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 maj 2006 - 20:24

Temat o roślinności do wolier czy wybiegów został poruszony tutaj>http://www.kurnik.in...topic.php?t=771
  • 0

#18 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 grudzień 2007 - 22:52

Czy do jajek pawi jest potrzebny specjalny inkubator :)

moja pawica wysiedziala mi dwa legi w tym roku, w drogim legu było 100% i moim zdaniem nie jest Ci potrzebny zaden ink. Ja mam w tym momecie okolo 70 szt. ptakow z samego stada podstawowego i nie mam ink. wszystko zastepuja kochiny min. i silki :mrgreen:
  • 0
Dołączona grafika