Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Krzyżówka min. - lęgi i odchów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
97 odpowiedzi w tym temacie

#81 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 26 maj 2010 - 21:07

Witam.Postawilam w ogrodzie w niewidocznym miejscu duza klatke aby tam nocowaly. Kurnik moze nie jest bezpieczny dla nich. Moze tak bedzie dopoki nie podrosna. W ile miesiecy kaczuszki sa juz dojrzale do rozplodu. Kiedy im mozna podac cale ziarna pszenicy. Do tej pory jej nie podawalam.
  • 0

#82 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 maj 2010 - 07:15

Do rozmnażania będą zdolne w przyszłym roku na wiosnę.
Ziarno zaczynam podawać gdy już obrosną w piórka. W okresie wzrostu lepsza jest pasza, bo jest wzbogacona wieloma składnikami potrzebnymi w tym okresie. Dostepne w sklepach rolniczych pasze są podzielone wg wieku piskląt: do 1 miesiąca życia i powyżej 1 miesiąca. Trzeba tylko uważać, żeby nie zakupić paszy dla brojlerów, bo nasze miniatury zbytnio by urosły.
A czy ta klatka jest solidna - czy drapieżnik, a chocby kot nie włoży przez pręty łapy?
  • 0

#83 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 27 maj 2010 - 09:24

witam. Ta klatka to taka duza skrzynka zrobiona z desek. Zostawilam duze wejscie ktore osiatkowalam zeby mialy tlen i swiatlo. Tam zaden drapieznik nie powinien sie dostac. Skrzynia jest bardzo szczelna.Najlepiej by bylo te wejscie osiatkowac druciana drobna siatka ale musze taka kupic. Narazie wystarczy im podwojnie zlozony worek siatkowy dobrze naciagniety za gwozdziki.A u ciebie co slychac co zrobilas z jajkami. Jestem ciekawa jak tojest ze sprzedarza tych kaczek na allegro. Czy bedzie mozna je sprzedac jak beda dorosle. Czy sa chetni do zakupu.Jak dlugo ty sprzedajesz swoje kaczuszki i jakie sa z tym problemy.
  • 0

#84 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 maj 2010 - 15:05

Sprzedaż na allegro tych kaczek jest zupełnie legalna. Z chętnymi bywa różnie.
Problemem są dla mnie wymagania poczty tzn klatka zamiast kartonowego pudła - to znacznie zwiększa koszty przesyłki i pewnie odstraszy niektórych potencjalnych nabywców.
  • 0

#85 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 03 czerwiec 2010 - 12:29

Zamieszczam kolejne zdjęcia moich kaczek:

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0

#86 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 03 czerwiec 2010 - 14:45

Agnieszka Co., witam. Mam pytanie kiedy mozna odroznic samca od samicy. I kiedy te kaczuszki nabieraja kolorow tj. piorek kolorowych.
  • 0

#87 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 czerwiec 2010 - 09:35

Wnet zaczną gubić puch a piórka im już rosną, najpóźniej wyrastają lotki w skrzydłach. To upierzenie będzie częściowo zmieniane pod koniec lata i wtedy będą miały ubarwienie ptaków dorosłych. W zeszłym roku z tej odmiany barwnej miałam tylko 2 pisklaki i oba były samcami - były początkowo całe białe z czarnymi głowami a jesienią dostały szaty charakterystycznej dla samców. Podejrzewam, że samiczki mają jasne głowy i po tym możnaby je w tej fazie wzrostu odróżnić - ale może wypowie sie ktoś, kto miał pisklęta obu płci z tej odmiany barwnej.
Niedługo bedziesz mogła je odróżnić również po głosie tzn inne odgłosy wydaje przestraszony ( np złapany do ręki) samczyk a inny samiczka. Samce wydają cichsze kwakania, jakby zachrypnięte, a samiczki głosno się "wydzierają" - możesz to przećwiczyć na swojej dorosłej parze.
  • 0

#88 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 05 czerwiec 2010 - 19:14

Agnieszka Co., Mam pytanie kiedy malym kaczuszkom amputuje sie lotki.Czy jak sa male a moze kiedy podrosna.
  • 0

#89 ONLINE   Przemek K.

Przemek K.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1024 postów
  • Telefon:693978228
  • LokalizacjaTrzciniec/Jędrzejów/Kielce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 czerwiec 2010 - 20:13

Pablo00721, Kaczuszka amputuje się lotka w pierwszym tygodniu życia :tak
Możesz je odrużnić po tym że kaczka ma brązowo żółty dziób a kaczor zielony :co
  • 0

#90 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 czerwiec 2010 - 21:49

Takich już nie z amputujesz :bania są za duże. Ale nic nie szkodzi możesz im przycinać lotki (pióra) w jednym skrzydle ;-)
  • 0
"...i pytam gdzie ta radość która kiedyś we mnie tkwiła..."

#91 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 15:54

Witam. Prosze powiedzcie mi jak mam ten zabieg przyciecia lotek w jednym skrzydle wykonac prawidlowo. A co do samca i samicy czy tez juz to zrobic czy pod koniec lata.
  • 0

#92 OFFLINE   Marius

Marius

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1128 postów
  • LokalizacjaNiecew -woj.Małopolskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2010 - 16:05

Pablo00721, tutaj popatrz viewtopic.php?f=2&t=9927&p=87298&hilit=Przycinanie+lotek#p87298 :) A przycinanie lotek to prosta sprawa :)
  • 0
Pozdrawiam Mariusz !

#93 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 06 czerwiec 2010 - 18:42

Dzieki za odpowiedz. Moje kaczuszki maja miesiac. Wiem ze ten zabieg robi sie po pierwszym tygodniu zycia. Dowiedzialam sie zbyt pozno i tego nie zrobilam. Wiec kiedy mam to zrobic czy teraz czy jak podrosna im piora.
  • 0

#94 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2010 - 19:21

Amputujesz końcówki skrzydeł do 1 tygodnia życia kaczek.- więc już swoich nie z amputujesz. A podcinasz lotki kiedy chcesz i kiedy będą zaczynać fruwać i kiedy będą mieć pióra w skrzydłach. Jest to prosta sprawa i bez bolesna ;-)
  • 0
"...i pytam gdzie ta radość która kiedyś we mnie tkwiła..."

#95 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 07 czerwiec 2010 - 08:05

Krzyżówki mini nie są zbyt dobrymi lotnikami, przyzwyczajają się do miejsca i nie są uciekinierami. Wg mnie nie ma potrzeby amputować im skrzydeł. Mozna poradzić nabywcy aby przyciął im tylko lotki w jednym skrzydle na czas przyzwyczajania ptaków do nowego miejsca. Teraz jest jeszcze na to za wczesnie , bo lotki w skrzydłach dopiero im zaczynają wyrastać.
  • 0

#96 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 07 czerwiec 2010 - 08:10

Pablo00721, Możesz je odróżnić po tym że kaczka ma brązowo żółty dziób a kaczor zielony :co

Tak jest u odmiany dzikiej, u tych się chyba nie sprawdzi, bo z tego co pamiętam mój młody kaczorek w zeszłym roku miał piękny żółty dziób.
  • 0

#97 OFFLINE   Pablo00721

Pablo00721

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 57 postów

Napisano 07 czerwiec 2010 - 19:10

Agnieszka Co., Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Ucieszylam sie ze nie musze podcinac im lotek. Moje kaczuchy maja ponad cztery tygodnie i nadal nie wiem ile mam kaczek a ile kaczorow. Jezeli rozpoznaje sie je po kolorze dzioba. To ciemno zielony dziob zauwazylam u czterech kaczat. Zobaczymy czy to sie sprawdzi gdy dorosna. Moje wszystkie kaczki maja do dyspozycj bardzo duzy ogrod do spacerow. Bardziej lubia chodzic po plytkich kaluzach niz plywac w oczku wodnym chyba ze wszystkie kaluze wyschna to wtedy siedza czesciej w oczku lub przy nim. Bardzo szybko rosna i sie zmieniaja.
  • 0

#98 OFFLINE   Marius

Marius

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1128 postów
  • LokalizacjaNiecew -woj.Małopolskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 czerwiec 2012 - 21:18

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika