Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kaczki mandarynki

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Grisza

Grisza

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Lokalizacjapiotrków trybunalski

Napisano 22 maj 2010 - 18:17

Witam,
Posiadam od zeszłego roku kaczki mandarynki, kaczki z roku 2009. Do tej pory kaczka nie zniosła żadnego jajka. Kaczki pływają na wodzie, posiadam dla samicy budkę lęgową. W jakim okresie powinna nieść jajka?, czy coś jest z kaczką?

Pozdrawiam
  • 0

#2 OFFLINE   Marius

Marius

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1128 postów
  • LokalizacjaNiecew -woj.Małopolskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 maj 2010 - 18:20

Grisza, viewtopic.php?f=8&t=47 Tutaj masz temat o mandarynkach i tam poszukaj :tak
  • 0
Pozdrawiam Mariusz !

#3 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 maj 2010 - 20:54

Grisza, problemów możne być kilka, jedno ze kaczka możne być z późnych lęgów i możne być za młoda, drugie możne być za mało budek, na jedna parę kacze powinny być min dwie budki, po trzecie zła karma itd.
  • 0
Dołączona grafika

#4 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 maj 2010 - 08:33

Czy Twoje kaczki kopulują ze sobą? Interesują się budką? Kiedy postawiłeś budkę na wybiegu?
  • 0

#5 OFFLINE   Grisza

Grisza

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Lokalizacjapiotrków trybunalski

Napisano 24 maj 2010 - 18:41

Czy Twoje kaczki kopulują ze sobą? Interesują się budką? Kiedy postawiłeś budkę na wybiegu?

Kaczorka dokupiłem nowego - poprzedni umarł, są ze sobą prawie dwa miesiące. Na początku ganiała go samica, teraz się pogodzili. Samica budką się nie interesuje, po wykopaniu oczka postawiłem budkę, następnie wpuściłem kaczki.

Pozdrawiam
  • 0

#6 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 maj 2010 - 09:11

Zaleca się już jesienią wstawić budki na wybieg, aby ptaki sie do nich przyzwyczaiły, podobnie pary zestawia sie jesienią - myślę, że problem tkwi w tym zbyt późnym połączeniu obu ptaków.
  • 0

#7 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 maj 2010 - 20:38

zbyt późnym połączeniu obu ptaków.

możne być tak jak pisze Agnieszka Co., chociaż co do budek to ja wstawiam je dopiero w marcu aby ustrzec się przed za wczesnym składaniem jajek przez kaczki gdy są jeszcze mrozy, mrozy mogą je zniszczyć , a jak jest para dobrana to i tak sobie wybierze budkę
  • 0
Dołączona grafika