Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Lek na odrobaczenie podawany z karmą

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Moderator
  • 3784 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 kwiecień 2010 - 15:26

Czy ktoś spotkał się z lekiem na odrobaczenie podawanym z karmą ?

cyt. Wetowi mówię ilość sztuk kur i kaczek i ,że podam do karmy.Przygotowuje mi osobny preparat dla kur i osobny dla kaczek i na ile litrów mam rozpuścić lek.Te litry dodaję do mieszanki zbóż aby naciągły preparatem.Uwierz drub bardzo chetnie zjada mieszankę z lekiem niż wypija wode z lekiem.Po 2 tyg całą czynność muszę powtórzyć i w ten sposób odrobaczam 2 x do roku.

Może mi ktoś wyjaśni :co zawsze myślałam, że środki na odrobaczenie podajemy ptakom na czczo i w dawkach odpowiednich dla każdego ptaka
  • 0

#2 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3484 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 kwiecień 2010 - 15:48

Można tak podawać, ale nigdy nie wiadomo ile leku pobrał konkretny osobnik. Dlatego leki mają jakiś margines bezpieczeństwa, im nowszy lek tym skala tolerancji większa, ale nie oznacza to, że przekraczanie dawek leczniczych jest zupełnie nieszkodliwe dla organizmu. Ja kiedyś podawałem fenbendazol (fenbenat) z karmą lekko wilgotną, ale nie byłem zadowolony z efektów, więc od kilku lat podaję systamex każdemu delikwentowi bezpośredni do dzioba. Teraz mam pewność, że wszystko jest tak jak należy, no i chcąc, nie chcąc przy tej operacji, każdy ptak jest 2 razy do roku poddany dokładnym oględzinom. Nie mamy przecież ferm z setkami ptaków, więc warto poświęcić te kilka godzin na prawidłowe odrobaczenie, przy okazji można skontrolować stan upierzenia, łapy, dzioby.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#3 OFFLINE   kaza

kaza

Użytkownik

• Użytkownik
  • 15 postów

Napisano 28 lipiec 2010 - 14:07

Witam mam pytanie dotyczące systamexu w jakiej ilości podawać do dziobka 4 miesięcznym kurczakom dziękuje i pozdrawiam
  • 0

#4 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Autor tematu
  • Moderator
  • 3784 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 lipiec 2010 - 17:20

kaza, Tu masz temat o tym lekarstwie i pytania zadawaj tam