Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Przygotowanie jajek do inkubacji

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   marcylrex

marcylrex

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 56 postów
  • LokalizacjaChełm

Napisano 07 kwiecień 2010 - 06:42

Witam,

i stało się, dziś kończę swój pierwszy inkubator. Zachęcony Waszymi postami i osiągnięciami, ja też postanowiłem spróbować tej sztuki.
Ale nurtuje mnie pytanie jak należy prawidłowo przygotować jajka do inkubacji? Czytając forum nie natknąłem się na "przepis" lub umkną mi, wiec proszę o wskazówki. I jeszcze jedno, czy można w jednym nakładzie zrobić mix z jaj gęsich, kaczych (staropolskich i krzyżówek mini.), kurzych, perliczych?
Dzięki za odpowiedź i pomoc w mej pierwszej inkubacji.
  • 0

#2 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 07 kwiecień 2010 - 08:07

czy można w jednym nakładzie zrobić mix z jaj gęsich, kaczych (staropolskich i krzyżówek mini.), kurzych, perliczych?

Można, ale najlepiej dodawać jaja zaczynając od jaj gatunków o najdłużej trwającej inkubacji dokładając co parę dni inne jaja, aby termin klucia wszystkich jaj się zbiegł w jednym czasie. To ułatwia obsługę inkubatora i daje lepsze warunki pisklętom w czasie wylęgu.

viewtopic.php?f=2&t=3240&hilit=dezynfekcja
viewtopic.php?f=124&t=3449&p=24053&hilit=dezynfekcja#p24053
  • 0

#3 OFFLINE   marcylrex

marcylrex

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 56 postów
  • LokalizacjaChełm

Napisano 09 kwiecień 2010 - 06:57

Dzięki za informacje. Moja KWOCZKA 1 przechodzi fazę testów i rozruchu "technologicznego" :tak
  • 0