Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

dziobanie przepiórek jap.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   maciek140

maciek140

Użytkownik

• Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 11 wrzesień 2009 - 12:30

powiedcie mi dlaczego moje przepiórki dziobią się nawzajem jak temu zapobiec dodam że juz niosą jaja a jedna wczoraj miała całą głowę zadiobaną z góry dzięki
  • 0

#2 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 11 wrzesień 2009 - 12:49

Jeżeli dziobią się po głowach to jest to zwylke wynik walk pomiędzy ptakami. Jeżeli wydziobują pióra z grzbietu i kupra - to pterofagia.
Wygląda na to, że Twoje się biją. Po jakimś czasie powinny ustalić hierarchię i być może zapanuje spokój. Spróbuj poobserować który osobnik jest agresywny w stosunku do innych. Najczęściej najsilniejszy samiec ciągle atakuje inne koguty, wtedy najlepiej pozostawić jednego. Taka ich natura. :co
  • 0

#3 OFFLINE   krzysiek.1963

krzysiek.1963

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaDolny Śląsk

Napisano 11 wrzesień 2009 - 13:26

Nie do końca jest tak jak napisał gonzo. Z moich obserwacji wynika, że przyczyną agresji przepiórek jest brak białka zwierzęcego w pokarmie. Również za duże zagęszczenie ptaków powoduje ich agresję. Zazwyczaj przejawia się u jednego ptaka i udziela się innym, jak pojawia się krew. Najlepiej w takim przypadku skrócić dzioby u tych agresywnych. Ja miałem taki przypadek u siebie jakieś 8 miesięcy temu. Niestety byłem zmuszony do skrócenia dziobów u 2 przepiórek. Zrobiłem to obcążkami do paznokci. Należy obciąć tylko część rogową, tak żeby nie uszkodzić miękkich części dzioba. Przepiórka, która jest dziobana nie broni się, tylko ucieka. Jeśli nie ma dokąd uciec staje się ofiarą. Uwaga! Może dojść do zadziobania. To nie tylko samce są agresywne, samice również, może nawet bardziej.
Pozdrawiam.
  • 0
Krzysiek

#4 OFFLINE   maciek140

maciek140

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 11 wrzesień 2009 - 13:52

dzięki
  • 0

#5 OFFLINE   Matek

Matek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 266 postów
  • LokalizacjaRuszów

Napisano 11 wrzesień 2009 - 19:44

maciek140 u mnie była taka sytuacja ,gdy miałem w wolierze więcej samców niż samic ,a dokładnie w jednej z wolier miałem dwa samce i jedną samicę. Jeden z samców ciągle dziobał drugiego nigdy na odwrót. Podziobany samiec miał duże rany (krwawiące) więc musiałem działać i uratować ptaka ,dlatego przeniosłem go do klatki. Wyleczyłem ranę i "hula" do dziś ;-)
  • 0

#6 OFFLINE   maciek140

maciek140

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 15 wrzesień 2009 - 18:46

i jeszcze raz się dzobią tym razem zadziobały kurkę w plecy tak że ma coś z nogą i widać jej mięso.
  • 0

#7 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 15 wrzesień 2009 - 20:23

maciek140, koniecznie oddziel tą ranną. Powinieneś zauważyć na dziobie którejś (lub kilku) przepiórki ślady krwi. Ją też trzeba byłoby na jakiś czas odizolować.
To o czym piszesz to pterofagia, która przeradza się w kanibalizm. Przycięcie góry dziobów o którym mowa wyżej też na jakiś czas poprawi sytuację.
  • 0

#8 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 wrzesień 2009 - 15:34

maciek140, tak jak pisał krzysiek.1963, najlepiej przyciąć im dzioby. a tę ranną oddziel od reszty i tokoniecznie. Być może masz za dużo samców.
  • 0

#9 OFFLINE   maciek140

maciek140

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 17 wrzesień 2009 - 14:02

to była samica już zdechła :cry:

[ Dodano: 2009-09-17, 15:03 ]
samców nie ma więcej niż 3 na 4 kurki razem siedem przedtem było 5 samic i 3 samce

[ Dodano: 2009-09-17, 15:04 ]
wiem że to nie z tematem ale czy przepiórki przez zimę mogą siedzieć w wolierze zewnętrznej
  • 0

#10 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 wrzesień 2009 - 17:23

maciek140, 1 samiec wystarczy na 7 samic, masz za dużo samców. Przepiórki trzymane zimą w wolierze zewnętrznej nie będą znosić jajek, wymagają do niesienia temperatury +18 stopni.
  • 0

#11 OFFLINE   maciek140

maciek140

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaPraszka

Napisano 22 wrzesień 2009 - 16:00

dzięki
  • 0