Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Ptasie ciekawostki.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 02 maj 2006 - 20:54

Z jakimi mało spotykanymi zdarzeniami,przeżyciami i dziwnymi zachowaniami ptaków spotkaliście się podczas waszej przygody z nimi?
:D :D :D :) :P :lol:
8) 8) 8)
  • 0

#2 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 maj 2006 - 21:09

Moja kaczka biegusa indyjskiego w poszukiwaniu gniazda weszła do budy dla psa. Jak bym miał wtedy aparat to by wtedy było foto. Innym razem kaczor gania po całym podwórku za kurą. :twisted: Może to jakiś sposób na zrzucenie paru gram.
  • 0

#3 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów

Napisano 03 maj 2006 - 10:19

Miałem kiedyś 30 biegusów i wszystkie chodzoiły nad rzekę oddaloną od mojego domu jakieś 100 metrów. Zganiałem je dwa razy z tej rzeki a póżniej jak poszły z rana tak z wieczora wracały i sporo wtedy jadły. Niektórzy sąsiedzi mieszkający nad rzeką trochę się dziwili bo biegusy pływały razem z krzyżówkami
  • 0

#4 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 maj 2006 - 11:35

nie dodałeś tylko że przechodziły przez ulicę. I jak pierwsze schodziły już z niej ,ostatnie nie zdążyły jeszcze wejść.Kierowcy zatrzymywali sie i patrzeli z podziwem. Z tego co wiem to chyba zaden nie zginął.
  • 0

#5 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 maj 2006 - 14:11

przez to tak dużo korków i dziór na naszych drogach.... :)
  • 0
Dołączona grafika

#6 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów

Napisano 03 maj 2006 - 16:05

Spokojnie. Nawet stadko biegusów nie narobiło by takich dziur jakie mamy a szczególnie moja ulica. Ptaki nie narzekają :czesc
  • 0

#7 OFFLINE   Poll

Poll

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 211 postów
  • LokalizacjaNieciecza

Napisano 04 maj 2006 - 20:01

Tutaj chodzi o wszystkie ptaki, więc może ja napiszę o swoich.

Kaczki krzyżówki: pierwszy raz zostały puszczone na ogród i samiec na wieczór gdzieś odleciał. Kaczka wołała go dwa dni, i przyleciał spowrotem. Ale tak go zaczęła bić, że biedak schował się między zwykłe kaczki :lol:

Papugi modrolotki(kozy): samiczka wykopała nogą dziórę w budce
  • 0
"Byliście mi wierni – choć grzmiały dokoła was działa – i ja wam wierną zostałam!"

#8 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 09 czerwiec 2006 - 19:49

Ja byłem wczoraj u Biegusa i widziałem dwie przedziwne rzeczy. Pierwsza to kaczor cyraneczki czerwonoramiennej chciał chyba wlecieć do budki lęgowej i zarył w drabinkę prowadzącą do tej budki i spadł.
Drugi przypadek jest związany z tym samym kaczorem.Otóż-zaliczył on sobie kaczuszkę i w momencie kiedy chciał z niej zejść,kaczka poruszyła się chcąc odpłynąć i ciągnęła samca szczepionego z nia za sobą przez chwilkę.Śmieszny widok.

U mnie z moich gęsi bernikli białolicych-samica znosi tylko jajka a samiec je wysiaduje.Samica ma to chyba gdzieś,albo zniosła ich za mało a samiec jest nazbyt opiekuńczy.
  • 0

#9 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 lipiec 2006 - 18:20

Moj paw "wariat i samobujca" ostatnio sie dostal na wybieg dla strusi, przez pare min. bylo ok. strusie nie zwracaly na niego uwagi dopuki paw nie skoczyl z pazurami do samca strusia ktory sie go wystraszyl i odbiegł na jakieś 5 metrów, zatrzymal sie na chwile i za pawiem, biegl za nim z trzy sekundy i sie znowu zdziwil bo paw sie zatrzymal i drogi raz skoczyl na niego, strus sie juz tak wkurzyl ze nie bylo zmiluj, poszedl za nim, na calego na szczesci zanim dobieglem paw byl juz po drogiej stronie ogrodzenia i naszczescie nic sie nie stalo. Paw nie daje za wygrana dalej denerwuje strusie tyla ze nie podchodzi do ogrodzenia na metr, naprawde samobujca :twisted: A oprocz tego psy czy koty gania jak opetany.
  • 0

#10 OFFLINE   Wowo

Wowo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 471 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 11 lipiec 2006 - 10:04

A teraz czas na mnie :( No więc kiedyś, kiedy miałem jeszcze gołębie pawiki rzem z bażantami mialem taki przypadek, że gołębie niosły jaja i wychowywały młode na ziemi, w "budce" dla bazantów, a bażanty niosły w budzie dla gołebi pod sufitem woliery :P :oops: . A jeszcze jedna rzecz, która rozbawiła mnie do łez. Mianowicie któregoś pięknego dnia siedziałem przed wolierą i obserwowałem ptaki. jakaś młoda myszka przecisła się i wyjadała ziarno ptaków. Kogut złotego podbiegł iiii... zjadł ją :D .
  • 0
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!

#11 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 lipiec 2006 - 21:39

Kupilem rok temu jajka bazantow, z jednego z nich wyklula sie samica b.krolewskiego ktora jest sama w wolierze, znosila jajka do piatku i wczoraj rano zobaczylem ze zrobila gniazdo w rogu woliery, pozbierala wszystkie jajka do gniazda i siedzi jak opetana. Szkoda ze jest bez samca, bo moze cos by z tego bylo(chyba ze jest wiatro-pylna hehe)
  • 0
Dołączona grafika

#12 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 19 lipiec 2006 - 18:54

Mam bardzo opiekuńczego samca uszaka siwego,chyba ma coś nie pokolei w głowie.Nie dość że ma swoje młode,to przygarnął kilka kurczaków silek i wodzi je,oraz woła podczas poszukiwaniu pokarmu. :roll: :shock:
  • 0

#13 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 czerwiec 2007 - 16:10

Moja kaczka bieguska siedziala na jajkach g.garbonosej i po trzecg tyg. zamienila sie z nia druga kaczka tez bieguska i siedzi jak najeta.
Ostatnio moj tato zaowarzyl jak kogut k.srebrzystych karmi swoja kurke, po wrzyceniu do woliery mleczu samiec bierze go w dziob i podchodzi do kurki a ta dziobie ten mlecz prosto z jego dzioba :mrgreen:
  • 0
Dołączona grafika