Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Dezynfekcja zewnętrzna wolier i budynków hodowlanych

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   aga1975

aga1975

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2285 postów
  • Telefon:694310917
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 marzec 2009 - 21:19

Witam.
Temat zakładam, aby w przyszłości mogliśmy z łatwością dotrzeć do informacji jakich środków przeciwko grzybom, wirusom i bakteriom, profilaktycznie, używamy do dezynfekcji zewnętrznej wolier i budynków hodowlanych.
Podobnych tematów jest już kilka, ale w tym chciałam zebrać opinie na temat wszystkich środków dostępnych na naszym rynku i usłyszeć opinie na ich temat.

My nasze woliery do tej pory dezynfekowaliśmy środkiem CANSAFEROL firmy CALGANIT PEGO środek zachwalany na szeroki zakres działania zabijający bakterie i wirusy na następujące choroby: katar, ornithose, paratyfus, dyfteryt. Jednak nie są to środki z atestem, czego nie wiedzieliśmy wcześniej.

Obecnie dostaliśmy od weterynarza ECOCID S firmy KRKA. Jest to środek o wysoce efektywnym działaniu dezynfekującym, wykazuje się wysoką aktywnością przeciwko wirusom, grzybom i bakteriom. Zapewnia ochronę przed wieloma groźnymi chorobami zakaźnymi, w tym przed PTASIĄ GRYPĄ wywoływaną przez wirusa H5N1.
Jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dla ludzi i zwierząt.
http://www.skowron.s... ... cts_id=228

Proszę o podzielenie się informacjami jakich środków zewnętrznych używacie w swoich hodowlach? ;-)
  • 0

#2 OFFLINE   AdamR

AdamR

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 59 postów
  • LokalizacjaWodzisław Śląski

Napisano 16 marzec 2009 - 21:38

Ja używam preparatu do dezynfekcji pomieszczeń Nobactel, jest to bardzo dobry środek który jest stosowany w rożnego rodzaju hodowlach zwierząt jak i w zakładach opieki zdrowotnej i sklepach spożywczych. Preparat jest w zupełności nie szkodliwy dla zwierząt w 95% ulega biodegradacji itp. Więcej informacji na temat tego środku znajduje sie na tej stronie gdzie również można go kupić http://www.nobactel.pl/sklep/
  • 0

#3 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 marzec 2009 - 23:50

Ja używałem Virkon oraz Nobacel. Oba preparaty są dość dobre, na wirusy, bakterie i grzyby. Innych jeszcze nie próbowałem, ale na wiosenne porządki można oczywiście jakąś wolierę spryskać innym preparatem i sprawdzić go, lecz pozostałe woliery znanymi mi i wymienionymi środkami, gdyż sprawdzają się.
  • 0

#4 OFFLINE   Bruno

Bruno

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 17 marzec 2009 - 07:19

Z ciekawych i skutecznych sposobów prewencji polecam popiół drzewny. Otóż kury lubią grzebać więc w wolierze robię im "piaskownicę" z tym że drobny piasek będzie zmieszany właśnie z popiołem drzewnym. To zapobiega chorobom i pasożytom. Tak samo w gniazdach w których kury niosą jaja. Na dnie rozsypuję popiół a na to idzie słoma. Ptakom to nie przeszkadza a pasożytom bardzo!
  • 0

#5 OFFLINE   Alan1980

Alan1980

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 690 postów
  • LokalizacjaPłońsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 styczeń 2011 - 19:00

Czy ktoś z was używa wapna do dezynfekcji pomieszczeń? Jeśli tak to jak często?
  • 0
www.ozdobneptaki.pl

#6 OFFLINE   AnnaOj

AnnaOj

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1042 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 styczeń 2011 - 19:32

Alan1980 ja kiedyś wapnem pobieliłam sciany w kurniku, kury je zeskrobywały , potem jak było deszczowo to z mokrymi łapami wchodziły do kurnika, wapno się im przyklejało do łap, potem zasychało i robiły im sie takie gamoły na łapach, musiałam każdą kurę złapać i poodklejać te poprzyczepiane wapno :lol:( mnie ten rodzaj dezynfekcji nie odpowiada , może złe wapno miałam, moze coś źle zrobiłam...
  • 0
Marzenia jak ptaki szybują po niebie....
AnnaOj

#7 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4154 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 07 styczeń 2011 - 18:29

AnnaOj może za grubo pobieliłaś ? Ja co roku biele i nie było takiego problemu.
Dodatkowo jeszcze pomieszczenie i wszystkie zakamarki pryskam pularylem.Virconem pryskam co kilka m-cy
  • 0

#8 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 07 styczeń 2011 - 19:37

wapnem pobieliłam sciany w kurniku, kury je zeskrobywały , potem jak było deszczowo to z mokrymi łapami wchodziły do kurnika, wapno się im przyklejało do łap, potem zasychało i robiły im sie takie gamoły na łapach,

Jakiego wapna używałaś? Bielenie wapnem to jeden z lepszych sposobów utrzymywania czystości mikrobiologicznej. Wapno długo utrzymuje się na powierzchniach w przeciwieństwie do większości środków dezynfekcyjnych. Jest też nietoksyczne i tanie.
  • 0

#9 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 07 styczeń 2011 - 19:47

Ja raz w roku wynoszę z gołębnika wszystkie regały i odkręcam siodełka i biele wapnem. Ale nigdy nie miałem takich problemów jak pisze AnnaOj :)
  • 0

#10 OFFLINE   Kamilekk

Kamilekk

Użytkownik

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 20 styczeń 2015 - 13:27

A czy ktoś was używa świec dymnych do odkażania kurnika przed wstawianiem nowych piskląt?

Czy to w ogóle jest bezpieczne?

Bo wydaje się dosyć tani sposób, ale nie wiem czy nie dość ryzykowny, czytałem kiedyś o zapaleniu się kurnika po czymś takim?

• 0

#11 OFFLINE   leszek998

leszek998

Użytkownik

• Użytkownik
  • 28 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 grudzień 2017 - 13:41

Ja też oczywiście tradycyjnie bielę wapnem, ale również dezynfekuje wodnym roztworem 

Virkonu

Użytkownik leszek998 edytował ten post 11 grudzień 2017 - 13:41

• 0