Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wiadomość z Krakowa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
20 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4177 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 luty 2009 - 17:01

http://krakow.naszem...nia/954341.html zgadzam się z tym co napisano ale co do jednej rzeczy mam wątpliwości
w stodole inspektorzy TOZ znaleźli między innymi przepięknego bażanta złocistego, pochodzącego z Chin. Musiał trafić tu nielegalnie, bo jest to ptak chroniony. :co
  • 0

#2 OFFLINE   marcin1234

marcin1234

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Napisano 03 luty 2009 - 17:09

Zapewne sprowadzili go z Chin :mrgreen: :/
  • 0

#3 OFFLINE   sebastian0151

sebastian0151

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaCykarzew k/Cz-wy

Napisano 03 luty 2009 - 17:11

Bażant Złocisty pochodzi z środkowych Chin, więc piszą że jest sprowadzony.
  • 0
"To nie Ziemia należy do nas, to my należymy do Niej"

Moja Galeria Zapraszam

Dołączona grafika

#4 OFFLINE   karas

karas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaLubochnia

Napisano 03 luty 2009 - 17:15

O to ja ide schowac swoje bazanty bo mnie jeszcze do kicia wsadza ojniemoge
  • 0

#5 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 luty 2009 - 17:16

Momencik :D mam wątpliwości jak to jest ze złocistym bażantem? przecież niektórzy go chyba posiadają :mrgreen:
  • 0

#6 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 luty 2009 - 17:42

Jakieś bzdury wypisują na temat bażanta. Nie jest objety przepisami konwencji waszyngtońskiej, ani nie jest gatunkiem rodzimej awifauny.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#7 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 03 luty 2009 - 18:41

Najlepsze jest to zdanie "Wszystkie ptaki zostały złapane przez właściciela stodoły w pułapki." Czy to oznacza, że mnie mogą zamknąć za to, że mi trznadle wlatują do woliery. Bo w mojej wolierze jest ich zwykle od 2 do 8 (jedne wlatują inne wylatują, bo pasuje im łatwy dostęp do karmy, a że mi nie szkodzą to nic z tym nie robię, raczej traktuję to jako dokarmianie zimowe). O poziomie kompetencji pani redaktor to nawet nie będę się wypowiadać - nie warto. Pozdrawiam.
  • 0

#8 OFFLINE   Wojteczek

Wojteczek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 500 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 03 luty 2009 - 21:10

Jakieś nieporozumienie :| A skąd oni mogli wiedzieć, że bażant jest z Chin? Przecież tyle ludzi je hoduje.... :/ Chyba bardziej pospolitego gatunku bażanta w hodowlach nie ma..a oni tu z Chinami wyskakują... :co
  • 0

#9 OFFLINE   sebastian0151

sebastian0151

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaCykarzew k/Cz-wy

Napisano 03 luty 2009 - 21:36

Wojteczek, tak jak napisałem w swoim poprzednim poście, Bażant Złoty pochodzi z Środkowych Chin, a reporterka jest zielona w sprawach hodowlanych i napisała patrząc z pierwszego lepszego źródła że pochodzi z Chin i uznała że został on sprowadzony nielegalnie.
Nie wie też że jest to gatunek powszechnie hodowany w Polsce.
  • 0
"To nie Ziemia należy do nas, to my należymy do Niej"

Moja Galeria Zapraszam

Dołączona grafika

#10 OFFLINE   karas

karas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaLubochnia

Napisano 03 luty 2009 - 21:40

Kiedys jak bylem w Szczercowie (wies za Piotrkowem tryb.) b zloty chodzil sobie luzem po polu ,pewnie komus uciekl z hodowli. A najlepsze jest to ze napisala ze wszystkie ptaki zostaly zlapane w klatke
  • 0

#11 OFFLINE   marcinerek

marcinerek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 124 postów
  • LokalizacjaDąbrówka

Napisano 03 luty 2009 - 22:03

Ja tam swojego bażanta złocistego kupiłem nielegalnie na stadionie XX (jak jeszcze działał) od jednego z obywateli zaprzyjaźnionego kraju ( producenta m.in. koszulek).
Musiałem razem z tym ptakiem zakupić kope (ps. słownik nie posiada słowa kopa = 5 tuzinów = 60 sztuk) skarpetek uciskających.
Bażanta - na szczęście był jeszcze mały upchnąłem w małej kieszonce spodni i dokarmiałem do snikersem oraz marsem w trakcie jakże dramatycznej podróży tramwajem przez centrum Warszawy naszpikowanej mnóstwem kontrolerów TOZ oraz żądnymi krwi i artykułów redaktorów poczytnych gazet z serii SE i F*ckt.
Udało się minąć wszystkie czujki.
Następnie udało mi się dostać na pocztę, gdzie zapakowałem ptaszysko w metalowe pudełko po zapałkach i przesłałem go do krakowskiej stodoły opisanej w ww artykule. :D
I pani redaktor miała rację - ptak był chroniony w podróży - wpierw przez moje spodnie, później przez metalowe ścianki opakowania zbiorczego po 49 sztukach zapałek wyprodukowanych nielegalnie z nielegalnie ściętego drzewa - świerka chińskiego - nielegalnie przywiezionego w nasionku przez dzięcioła czarnego, który udał się przemytniczym szlakiem przez kraje ameryki południowej w poszukiwaniu nielegalnych sadzonek cocacoli na południowych zboczach Andów, zamieszkiwanych przez kosmitów sprowadzonych tam przez łowców androidów - niewolników, którzy w z kolei udali się w pobliże Kilimandżaro w poszukiwaniu czerwiu...
reszta za tydzień w kolejnym reportażu absurdu.

Wybaczcie za ten postapokaliptyczną wizję czasopisma, nie mogłem się powstrzymać i musiałem to napisać w stylu pani redaktor...

:D
  • 0
"Zaobrączkowany 21.06.08; rozmiar 24 i pól"

#12 OFFLINE   Tban

Tban

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 335 postów
  • Telefon:536 275 890
  • LokalizacjaStrzelin
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 luty 2009 - 23:39

To i tak pikuś ja kolekcjonuje militaria (białą broń ) tam to są czasami pomysły dziennikarzy ;/ i policji .
  • 0
Tban

#13 OFFLINE   aga1975

aga1975

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2286 postów
  • Telefon:694310917
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 04 luty 2009 - 11:42

Mam nadzieję, że w razie wpadki ;-) odwiedzicie swoja koleżankę w pace ojniemoge
U nas w wolierach na darmową wyżerkę często wpadają wróble czy sikorki, a one przecież tez są chronione :mrgreen:

Ja się śmieję, ale temu gościowi z Krakowa raczej nie jest wesoło :/
  • 0

#14 OFFLINE   Wojteczek

Wojteczek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 500 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 04 luty 2009 - 11:49

aga1975, Możliwe, że będziemy razem w pace siedzieć :bleble Chociaż pozytyw jeden jest: będziemy o hodowli rozmawiać ciągle ojniemoge Do mojej zewnętrznej woliery też często wróble i inne małe "sępy" przylatują na żarcie... więc nigdy nie wiadomo czy mnie nie posądzą o łapanie ptaków i trzymanie wróbelków w wolierce z siatką o oczku 4.5 cm ... :mysl
  • 0

#15 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 04 luty 2009 - 12:44

No to się spotkamy w pace. Wy za wróble, ja za trznadle, będzie wesoło.
  • 0

#16 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 luty 2009 - 13:32

ja to dostane dożywocie ojniemoge za sarny, zające, kuropatwy, wróble, trznadle, sierpówki itd ojniemoge
  • 0

#17 OFFLINE   Edek13

Edek13

Trzymacz

• Moderator
  • 806 postów
  • Telefon:509852301
  • LokalizacjaKujawsko-pomorskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 luty 2009 - 13:55

Czytam te sensacje i z podziwu wyjść nie mogę jak z błahej sprawy media potrafią zrobić sensację dnia. Pani redaktor nawet nie pofatygowała się sprawdzić to co sama napisała. Jeżeli ukaże sie sprostowanie to pewnie maczkiem na ostatniej stronie.
Wojteczek pozytywów pobytu w pace jest więcej choćby darmowy wikt i opierunek, nie wspomnę o opiece medycznej bez kolejki.
  • 0
Dołączona grafikaPiszę poprawnie po polsku. Edward"13"Oczkowski

#18 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 luty 2009 - 14:14

A ja Was pozamykam :bleble :evil: ojniemoge
  • 0

#19 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 luty 2009 - 14:58

slaby1986, Panie władzo może jakoś sie dogadamy ojniemoge :mrgreen:
  • 0

#20 OFFLINE   marcin1234

marcin1234

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Napisano 04 luty 2009 - 15:03

Do władzy trzeba ostro i zdecydowanie (np. Tee, skoczyć mi zaraz po hamburgera :mrgreen: )
  • 0