Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Moje spotkania z papugami

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Matek

Matek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 266 postów
  • LokalizacjaRuszów

Napisano 27 styczeń 2009 - 11:44

Opowiem Wam kilka ciekawych moich historii z papugami w roli głównej *papuga :
1.Jest lato.Rozmawiam z kolegą przed moim domem.Nagle słyszę donośne wrzaski patrzę,a nad ulicą na wysokości ok.5m między moim domem,a sąsiada leci amazonka. :mrgreen: Kolega do mnie co to za ptak :co A ja na to amazonka z niedowierzaniem. :mrgreen:
2.Wczesna wiosna jestem na ogrodzie,a do oczka przyleciało stado wróbli by napić się wody.Nic nadzwyczajnego :?: Tylko,że z wróblami przyleciała falista :tak
3.Pewnego lata miałem piękne słoneczniki,ale dostrzegły też to ptaki.Pewnego dnia po południu patrzę,a na słonecznikach żerują dwie faliste. ;-)
4.Ostatni raz to siedząca na dębie nimfa,ale nie zdziwiłem się bo była to nimfa mojej koleżanki.Latem wypuszczała ją ,a ona wracała po południu.Niestety już jej nie ma:(
Przy żadnej ze scen nie miałem aparatu,ale myślę,że przygody się wam podobają,a może mieliście podobne :?: ;-)
  • 0

#2 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 styczeń 2009 - 12:25

Matek, z ta amazonką to aż mi szczena opadła :D
  • 0

#3 OFFLINE   marcin1234

marcin1234

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Napisano 27 styczeń 2009 - 12:30

Pierwsza parka falek odleciała
druga to samo
nimfa też
zrezygnowałem, zrobiłem sobie 2 lata przerwy, ale w sierpniu zeszłego roku zauważyłem przy oczku falkę, udało się ją złapać, potem dokupiłem partnera, następne 2 parki, 4 parki nimf i zaczynam się rozkręcać. Gdyby nie ta falka to dziś nie miałbym nic, a najlepsze dopiero nadejdzie (czyt. bażanty, nierozłączki, kanarki, aleksy obrożne) :mrgreen:
  • 0

#4 OFFLINE   Matek

Matek

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 266 postów
  • LokalizacjaRuszów

Napisano 27 styczeń 2009 - 21:36

Rafcio ja też się zdziwiłem.Faliste i nimfy są najczęściej spotykane jako uciekinierzy :tak A ta amazonka to na pewno hit na wolności w Polsce,szkoda bo jak nikt jej nie złapał to raczej nie przetrzymała zimy:(
  • 0