Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Odwiedziny drapieżnikow.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
208 odpowiedzi w tym temacie

#201 OFFLINE   Czecha

Czecha

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 97 postów
  • Telefon:696972671
  • LokalizacjaLubuskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 luty 2012 - 00:44

Kurde... takie małe stworzonko a narobi takich szkód.
  • 0

#202 OFFLINE   AnnaOj

AnnaOj

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1042 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 czerwiec 2012 - 16:27

Maleńkimi 7 mandarynkami nacieszyłam się tylko kilka dni. :em0900
Rano o godz.8 dałam im świeżą wodę i karmę. Wyjechałam do pracy na 5 godzin i po powrocie zauważyłam, w wolierze gdzie były, mocno zaniepokojoną mandarynkę, ale za nią nie wędrowało moje malutkie stadko.
Obejrzałam wolierę w środku, ani śladu kaczuszek. W pierwszej chwili pomyślałam że to może ten zaskroniec wrócił i je zjadł. Ale nawet gdyby tak było to z kaczkami w brzuchu nie dałby rady wyjść przez oczka siatki. Obeszłam wolierę dookoła i zobaczyłam jedno nieżywe kaczątko poza wolierą. Okazało się że obok niego w 2 miejscach jest przegryziona siatka i ślady pierza na siatce. Ale te dziury nie były duże!. Aż się wierzyć nie chce że coś przeszło przez otwory o wymiarach 2 * 4 cm. Co to mogło być?
Żaden drapieżnik do tej pory nie gryzł mi siatki, najwyżej próbowały się bezskutecznie podkopać lub zjadły to co nie było zamknięte. Nawet teraz kurki liliputki biegają całymi dniami wolno, a jeszcze niedawno kurczaki były cały dzień w kojcu dla psa, gdzie przerwy między prętami są o wiele większe niż te dzisiejsze dziury w siatce. Dorosłej kaczki nie ruszył. I coś wlazło tak w biały dzień? Jak to coś umie myśleć to mi przecież może pogryźć siatki do każdej woliery !!!!!!!!!!

• 0
Marzenia jak ptaki szybują po niebie....
AnnaOj

#203 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2012 - 07:21

Anno współczuję, możliwe że to łaska zrobiła.
  • 0

#204 OFFLINE   Przepiór123

Przepiór123

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 97 postów
  • LokalizacjaBiedrzychów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2012 - 08:41

Kurcze szkoda, były takie fajne to pewnie kuna albo łaska ale one chyba tylko wypijają krew i zostawiają a nie zjadają.. :13:
  • 0

#205 OFFLINE   Bogdan_B.

Bogdan_B.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 676 postów
  • LokalizacjaLimanowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2012 - 09:28

Jak to coś umie myśleć to mi przecież może pogryźć siatki do każdej woliery !!!!!!!!!!

Żeby się ustrzec w jakimś stopniu przed tym "gadem" to musisz kupić mocniejszą siatkę i zamontować przynajmniej do połowy wolierki, aby jeszcze bardziej zabezpieczyć musisz zainwestować w pastuch elektryczny. Jak raz spróbuje to będzie wracał- wiem jak było u mnie.

Użytkownik Bogdan_B. edytował ten post 06 czerwiec 2012 - 09:31

• 0
"...i pytam gdzie ta radość która kiedyś we mnie tkwiła..."

#206 OFFLINE   Marius

Marius

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1128 postów
  • LokalizacjaNiecew -woj.Małopolskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2012 - 09:44

AnnaOj jak już rozmawialiśmy, spróbuj zmienić tą siatkę na zgrzewaną i wtedy powinno być ok. jeszcze można zrobić tak jak mówi Bogdan zamontować pastuch elektryczny ;)
  • 0
Pozdrawiam Mariusz !

#207 OFFLINE   AnnaOj

AnnaOj

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1042 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2012 - 10:31

Rozmawiałam dziś o tym z leśniczym. On uważa, znając bardzo dobrze faunę tych lasów, że to zrobiła norka albo tchórz.
  • 0
Marzenia jak ptaki szybują po niebie....
AnnaOj

#208 OFFLINE   andrzej-1948

andrzej-1948

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 86 postów

Napisano 06 czerwiec 2012 - 10:39

Rozmawiałam dziś o tym z leśniczym. On uważa, znając bardzo dobrze faunę tych lasów, że to zrobiła norka albo tchórz.

Ja miałem ptaki na jednym miejscu ponad 20 lat i nic nie podchodziło aż jednego dnia i to wiosna masakra połowę ptaków poszło
Mogę tylko współczuć bo wiem jak się cieszyłaś z maleństwa.
  • 0

#209 OFFLINE   Grzesiak

Grzesiak

Użytkownik

• Użytkownik
  • 24 postów
  • LokalizacjaStanisławice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 czerwiec 2012 - 13:50

Co by to nie było kuna, łasica, norka czy tchórz nie ma znaczenia zadusiło i koniec. Jedyny sposób na zabezpieczenie to dobra, gruba siatka z małymi oczkami. Ja w swoich wolierach stosuje siatkę zgrzewaną o oczku 13x13 mm z drutu 1mm. Nic przez to nie przejdzie i nie przegryzie. Jest trochę droższa ale ślię spokojnie.
  • 0