Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Budowa inkubatora, pytania.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   SaintGaiQ

SaintGaiQ

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKoconia

Napisano 06 styczeń 2009 - 21:37

Witam! Chodzi mi głównie o to, że buduję inkubator. Mam starą zamrażalkę, zmieściły by się w niej 3 komory, lęgowe i klujnik. Boki zamrażalki są takie srebrzyste, nie wiem czy trzeba je gipsować czy nie :)
Więc przechodzę do sedna sprawy:
- jaką grzałkę zamontować w niej? Chodzi mi przede wszystkim, aby zobaczyć zdjęcie itp.
Czy taka może być ?Grzałka
Jeśli tak to ile sztuk??
- wentylatory mam to nie będzie problemu z rozprowadzeniem ciepła i wilgotności.
- termostat z wilgotnościomierzem, myślałem o takim , może być :)

PS. Wiem, wiem, że dużo tematów jest na forum, ale chciałbym wiedzieć konkretnie, chodzi mi o tą grzałkę. :)

A i jeszcze jedno, na jakiej zasadzie działa automatyczne obracanie jaj? Czy ma ktoś zdjęcia, bo filmik już widziałem. Czy można wykorzystać do tego silniczki krokowe ??
  • 0

#2 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 06 styczeń 2009 - 22:03

SaintGaiQ, taka grzałka ma moim zdaniem za dużą moc i mogą być problemy z ustabilizowaniem temperatury. Ja takich nie stosowałem, ale wydaje mi się , że gdybyś znalazł słabszą to może by się nadała. Nie wiem tylko czy kopać nier będzie :/

Boki zamrażalki są takie srebrzyste, nie wiem czy trzeba je gipsować czy nie ??

a po co to robić?
Termostat, który chcesz kupić jest tani, ale na tym kończą się jego zalety. To lipa, odradzam Ci go bo się nie opłaci. Skoro już budujesz inkubator i wydajesz na niego pieniądze to na termostacie nie wart o oszczędzać. Musi być porządny.
studenttomek robi fajne sterowniki. Ja na taki choruję.
  • 0

#3 OFFLINE   SaintGaiQ

SaintGaiQ

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKoconia

Napisano 06 styczeń 2009 - 22:11

No właśnie chodzi o tą grzałkę. A jaką byś mi polecił? Najlepiej podaj jakiś link :)
A i jeszcze jak z tym automatycznym obracaniem? Wiesz coś na ten temat ??

[ Dodano: 2009-01-07, 14:14 ]
W związku, że przejrzałem dzisiaj wiele ofert, zauważyłem grzałki w kształcie koła i litery U. Wezmę tą w kształcie koła. Czy moc 200 bądź 250W wystarczy ?? Czy kilka wiatraków komputerowych zdoła doskonale rozprowadzić powietrze po inkubatorze czy lepiej zastosować większy wentylator ??

I ma ktoś pomysł z tym automatycznym obracaniem jaj??
  • 0

#4 OFFLINE   AndrzejS

AndrzejS

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 94 postów
  • Telefon:665243797
  • LokalizacjaKamyk/małopolska

Napisano 08 styczeń 2009 - 08:46

Witam
Na www.hodowlany.pl znajdziesz dobre grzałki i "tacę" do automatycznego obracania jaj.
  • 0

#5 OFFLINE   SaintGaiQ

SaintGaiQ

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • LokalizacjaKoconia

Napisano 08 styczeń 2009 - 15:07

Kupić to ja wiem, że można. Ja pytam jak samemu zrobić automatyczne obracanie jaj, na jakiej zasadzie to działa ??
  • 0

#6 OFFLINE   bazant

bazant

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 30 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 18 styczeń 2009 - 19:34

Tutaj na tej stronie znajdziesz ciekawe info o budowie inkubatora:
www.inkubatory.net

Nie ma o obracaniu ale ciekawe rzeczy są napisane o budowie własnego inkubatora do wylęgu jaj.
  • 0

#7 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 20 styczeń 2009 - 00:37

Witam
Ja miałem zrobione obracanie jajek prostym sposobem. Zastosowałem silniczek od kebaba na tyle silny że może obracać trzema średnimi półkami i posiada 2 obroty na minutę, można zastosować np. silnik od wycieraczek samochodowych.
Dołączona grafika
Zamontowałem do sterowania tymi półkami precyzyjny regulator czasowy i ustawiłem 4 razy na dobę przez minutkę, czyli silnik od kebaba zrobił mi pół obrotu każdorazowo. Jest to kwestia ustawienia wg własnego uznania ile razy na dobę chce się obracać i ile obrotów.
Pozdrawiam
  • 0

#8 OFFLINE   dyziek

dyziek

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaOtwock

Napisano 20 styczeń 2009 - 06:49

Grzałki z hodowlany pl nie zdają egzaminu po wyłączeniu przez termostat temperatura jeszcze wzrasta ponieważ zbyt mocno się nagrzewają ale po woli oddają później ciepło.
  • 0

#9 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 24 styczeń 2009 - 09:22

Powiedzcie, jak macie rozwiązane nawilżanie w inkubatorze. Ja nie mam jak na razie sterownika wilgotności. W inkubatorze jest prosty higrometr i pojemnik na wodę z grzałką akwarystyczną. Wilgotność reguluję zmieniając moc grzałki i odległość pojemnika od wentylatora. Ale w czasie zmian pogody czy temperatury zewn. wilgotnośc ulega wahaniom. Kupiłem więc moduł z higrometrem, tylko obawiam się, że jak podłączę do niego grzałkę akwarystyczną w 2 litrach wody to będzie to system mało dynamiczny ze zbyt dużą pojemnością cieplną. Czy stosował ktoś w inkubatorze ultradżwiękowy nawilżacz? http://allegro.pl/it... ... za_dv.html
Wydaje mi się, że na pewno spełniałby swoje zadanie, ale obawiam się trochę o te ultradżwięki. :co
  • 0

#10 OFFLINE   grajgul1992

grajgul1992

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 237 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 26 styczeń 2009 - 16:17

mam ten sam problem ... myślałem o zwykłym nawilżaczu połączonym z inkubatorem za pomocą węża niewiem czy zda egzamin ...
  • 0