Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Jastrząb

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 19 listopad 2008 - 21:11

andrzej-ko, Z tym polowaniem o każdej porze to masz rację ale one robią tak zwykle tylko w okresie lęgowym. Kiedy indziej nie potrzebują, aż tyle mięsa. Poza okresem lęgowym polują zwykle tylko od rana, chyba, że nie uda im się polowanie to próbują dalej. Pozdrawiam i kończę, bo idę do domu.
  • 0

#22 OFFLINE   marcinnn

marcinnn

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 131 postów
  • Lokalizacjamazowieckie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 listopad 2008 - 21:18

W moich okolicach jest mnóstwo ptaków drapieżnych, ciągle widzę przelatujące jastrzębie, myszołowy, i jeszcze jakieś różne inne, jest ich pełno... całe szczęście tej jesieni jeszcze żaden się nie skusił wpaść na śniadanko, co mnie bardzo zdziwiło... za to kuropatw w tym roku jeszcze nie widziałem w okolicy, być może dzięki nim właśnie...
  • 0
marcinnn

#23 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 listopad 2008 - 21:22

Jastrzębie są doskonale przystosowane do polowania. Zasadzają się na jakimś stanowisku i potrafią czekać godzinami aż nadarzy się jakaś okazja, której nie przepuszczą. Czasem z zapędu wpadają do pomieszczeń (gołębnik, kurnik itp.) za ofiarą. Mój dziadek miał taką przygodę że jastrząb wpadł do stodoły za gołębiem :)
  • 0

#24 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 19 listopad 2008 - 21:37

Rafcio, Ja kiedyś miałem sporo gołębi na strychu. Zauważyłem ,że gołębie niezbyt chętnie wchodzą na noc .Ale nie przyszło mi do głowy ,że może je tam odwiedzać z rańca jastrząb. Aż ,któregoś dnia wszystkie gołębie przeniosły się na nocleg na Kościół i dopiero to uświadomiło mi co się dzieje. Były duże kłopoty by powróciły na swoje miejsce ,ale w końcu wróciły a jastrząb również znalazł należne mu miejsce.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#25 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 listopad 2008 - 21:39

Wiesz ja wychodzę z założenia że lepiej zabezpieczyć jak zabijać jastrzębie czy inne drapieżne. Jak by nie było to Ty tak zrobiłeś :mrgreen:
  • 0

#26 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 20 listopad 2008 - 08:23

Rafcio, Byłem zmuszony założyć siatkę nad wybiegiem bo w tym roku spodobały mu się strasznie moje kurczęta . Był już tak rozzuchwalony ,że chodził po siatce i próbował wszelkich sposobów by się dostać do środka.

Dołączona grafika
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#27 OFFLINE   sajga

sajga

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 258 postów
  • Lokalizacjawielkopolskie

Napisano 20 listopad 2008 - 09:15

Pamiętam czasy, były to chyba początki lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku [ok.1960 r] kiedy z drapieżnikami typu jastrząb walczono w sposób bezwzględny. Strażnicy łowieccy dostawali premię za dostarczenie pary łapek z odstrzelonego ptaka a bażantarnia w której hodowano ptaki przypominała obóz koncentracyjny. Pełno poustawianych było żywo łapek na skrzydlate drapieżniki w samej bażantarni jak i kilka kilometrów od niej. A w nich na przynętę białe gołębie, na mrozie, deszczu i upale.Zaś wkoło ogrodzenia , wykopany był rów głębokości, no- poza kolana w którym to rowie powstawiane były duże drewniane łapki na lisy, kuny czy zdziczałe koty. Kierownik takiego ośrodka hodowlanego to miał kilka skórek po obejściu tych miejsc w ciągu dnia. I mimo tak drastycznych środków całe to towarzystwo przetrwało i ma się bardzo dobrze.
  • 0
sajga