Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

NASZE ptaki na wolności

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   aves

aves

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 288 postów
  • LokalizacjaZręcin

Napisano 18 październik 2008 - 18:00

3 tygodnie temu zwiało mi przez moją winę 2 bażanty, ale samiec wczoraj wrócił i to
o dziwo cały i zdrowy, mam nadzieje, ze samica też wróci, bo ciocia widziała je jak chodzą blisko siebie. Ostatnio znalazłem u siebie dwie martwe nimfy, bo jak się okazało koleżanka mojej kuzynki miała ich dość, bo się ich bała i wypuściła parę z 4 młodymi. Głupia...! Ciekawe, czy reszta żyje, bo bym chętnie je ocalił.
  • 0
W życiu są dwa rodzaje dni: jeden dla Ciebie
i jednen przeciw Tobie. Gdy nastaje dzień dla Ciebie, daj się ponieść szczęściu! Gdy nastaje dzień przeciw Tobie, znieś go cierpliwie..."

#22 OFFLINE   karas

karas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaLubochnia

Napisano 18 październik 2008 - 18:54

Ja kiedys widziałem falistą u ciotki na balkonie w bloku siedziała, na 4 pietrze
  • 0

#23 OFFLINE   tomek_H

tomek_H

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 114 postów
  • Telefon:508652600
  • LokalizacjaDortmund-Roszowice

Napisano 18 październik 2008 - 19:55

Ja obserwowałem papużkę falista,ktöra jakieś 2 miesiące latała sobie wolno.Zawsze siedziała na tym samym drzewie(starym jesionie). żerowała na polach oraz na poboczu drogi.Papużka była koloru zielonego oraz był to czas żniw i właśnie dla tego myśle,że tak długo udało sie jej przeżyć na wolności.

Chciał bym tez wspomnieć , że w Koloni występuje duża populacja dziko żyjących aleksandret obrożnych,ktörą zapoczątkowało paru uciekinieröw z tamtejszego ZOO.
  • 0

#24 OFFLINE   Flatron

Flatron

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 82 postów
  • LokalizacjaPaterek

Napisano 18 październik 2008 - 22:17

Widziałem kiedyś na wolności bażanta złocistego uciekł chyba komuś z woliery.
  • 0

#25 OFFLINE   Kariok

Kariok

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaOstrów Wlkp

Napisano 27 październik 2008 - 14:26

Ostatnio śmignął mi jeden biały ryżowiec , dobrze że komisja faunistyczna go nie przyuważyła
  • 0