Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Perlice

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
751 odpowiedzi w tym temacie

#41 Guest_fejsjan_*

Guest_fejsjan_*
  • Gość

Napisano 07 marzec 2007 - 20:46

Ja nie mówię że ich nie ma bo są jak wszędzie, ale u mnie w okolicy jest takie dwa wielkie stada gołebi że moje cztery ich nie interesują najbardziej gdy mają do innych łatwiejszy dostep, a poza tym w okresie zimy pozostają praktycznie cały czas zamknęte w gołębniku, a wypuszczam je tylko wtedy gdy wiem że cały czas bedę na podwurku zanim nie wejdą spowrotem. To wszystko z osrtożności. Jednego pawika mi już w tym roku, znaczy zeszłym pużną jesienią sprzątnoł. Ogólnie są one w zimie zamknięte a jastrząb tu nie wiele zagląda. A latem jestem o nie spokojny bo jastrzab swoich ofiar szuka gdzie indziej.
Ps. Jak bym je puszczał wolno to pewnie zaraz by je wypatrzył i długo by sobie nie pożyły. Tak jest w okresie zimy.
  • 0

#42 OFFLINE   Wojtek:*

Wojtek:*

Użytkownik

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaKonary Koło Krk

Napisano 20 marzec 2007 - 09:47

Witam Mam takie pytanko gdzie bym mógł kupić perlice sępią prosiłbym o odpowiedź

Pozdro!:)!:D :mrgreen:
  • 0

#43 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 20 marzec 2007 - 09:53

Wojtek:*, napewno u Jacka Turka, ogłasza się w nowej exocie i na gery. To chyba jedyny w kraju który je rozmnożył.
  • 0

#44 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 26 marzec 2007 - 08:54

no na ogół nie wyfruwają za płot. ale ja ostatnio przywiozłam 2 nowe, tak się stało, że niestety wystraszył je pies uciekły do lasu. Jedna przed wieczorem wróciła., a druga spędziła 3 noc w lesie z tego co wiam to wczoraj żyła bo ją było słychać ale się się nie dała znależć. mam nadzieje że dzisiaj wróci pozdrawiam
  • 0

#45 OFFLINE   studzianek

studzianek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 111 postów
  • LokalizacjaCzernikowo
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 marzec 2007 - 09:38

Ja mam dwie perlice i trzymam je pod siatką ponieważ moje doswiadczenia sprzed kilku ładnych lat są takie, ze jak mi cztery perlice spłoszył pies to dwie przesiedzialy na kościele obok trzy dni i nie wróciły, jedna jedyna została a jedna od razu zniknęła mi z oczu. I tyle było wówczas z rosołu. :co
  • 0

Pozdrawiam serdecznie
Studzianek
Michał Studziński

www.studzianek.golebie.org

#46 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 26 marzec 2007 - 18:21

Kiedyś jak posiadałem te ptaki, chodziły sobie swobodnie u mnie. Ganiały jednak po okolicznych polach jak wariaty. Ani myślały wracać do kurnika, wolały swobodnie sobie chasać i żyć. Kiedyś udało mi się je dorwać i tak się skończyły ich swawole. Pózniej sprzedałem perliczki, by po ok. roku zakupić ponownie nowe stado tych ptaków. Te żyły w wolierze od początku, wrzeszczały ile weszło, biała była najgorsza. Kiedyś ktoś wypuścił mi je w nocy na zewnątrz (nie wiem w jakim celu), ptaki poleciały chen :idea: Kilka wylądowało u sąsiada na - parapecie. Miał on małe dziecko, a perliczki jej zaśpiewały do snu, a raczej na pobudkę. Wtedy to się nasłuchałem, że hey. Podarowałem całe stadko 7 perliczek znajomemu i tak się skończyła ich przygoda u mnie.
W zeszłym roku też miałem perliczki, ale rozdałem je ponownie.
Tak sobie wracam do tych ptaków co jakiś czas bo są piękne. :tak
  • 0

#47 OFFLINE   Krzychu19

Krzychu19

Użytkownik

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Lokalizacjawieś

Napisano 10 kwiecień 2007 - 22:15

Ja jestem zapalonym hodowcą perliczek. Wyhodowalem ciekawą odmianę. Jeśli toś potrzebuje informacji na temat perliczek służe pomocą Zapraszam na gg lub maila
  • 0

#48 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 11 kwiecień 2007 - 06:21

Krzychu19, a ja sugeruję, że mógł byś się swoim osiągnięciem podzielić z wszystkimi na forum i wstawić jakieś fotki jeśli to możliwe. Zauważ, że prawie każdy z nas opisuje tu swoje osiągnięcia, efekty hodowlane i porady. Takze chcieli byśmy skorzystać z Twoich.
Czy jestem gorszy od kogoś jeśli się nie spytam na e-mail lub GG jak piszesz, by niewiedzieć o tym o czym chcesz się podzielić o swoich perlicach ? Mi się wydaje że to powinno być publicznie opisane dla wszystkich, nie ma tu gorszych i lepszych w tym gronie.
  • 0

#49 OFFLINE   Krzychu19

Krzychu19

Użytkownik

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Lokalizacjawieś

Napisano 11 kwiecień 2007 - 08:06

Drogi Wanted. Ja dopiero zaczynam i nie wiedzialem ze powinno sie zamieszczac wszystko na forum ale skoro tak to lece z aparatem i zrobie im zdjecia i wrzuce na forum . A wczoraj dowiedzialem sie ze ta moja "nowa" odmiana wcale nie ejst taka nowa ale i tak sie ciesze ze sam do niej doszedlem.Pozdrawiam
  • 0

#50 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 kwiecień 2007 - 01:46

Drogi Wanted. Ja dopiero zaczynam i nie wiedzialem ze powinno sie zamieszczac wszystko na forum ale skoro tak to lece z aparatem i zrobie im zdjecia i wrzuce na forum .

Krzychu19 nie ze powinno, Wantedowi chodzilo o to ze fajnie by bylo jak bys sie wypowiedzial na tematy o ktorych cos wiesz lub cos chcial bys napisac, poprostu jak chcesz to pisz, pozdrawiam
  • 0

#51 OFFLINE   Krzychu19

Krzychu19

Użytkownik

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Lokalizacjawieś

Napisano 12 kwiecień 2007 - 08:49

Ja rozumiem ale jeszcze nie umiem zmniejszac tyvh zdjec w tym image optimizer ale obiecuje ze sie szybko naucza i wam pokaze
  • 0

#52 OFFLINE   Wojtek:*

Wojtek:*

Użytkownik

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaKonary Koło Krk

Napisano 03 czerwiec 2007 - 10:35

Wanted dziękuje za informacje na temat perliczki sępiej i miałbm jeszcze jedna prośbe czy podałabyś mi adres tego Jacka albo jakiś link do aukcji na której wystawia on te perlice sępie z góry dziękuje

Pozdrawiam!:P! :pa
  • 0

#53 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 wrzesień 2007 - 12:18

Perlica:
pochodzenie:Afryka,Madagaskar i Półwysep Arabski.
latanie:perlice latają bardzo wysoko,lubią czasem nocować na drzewach.Najlepiej podciąć im skrzydła lub je pokopiować,gdyż jak wlecą mogą się bać zejść z niego
wysiadywanie:rzadkie
karmienie:ziarno,oprócz żyta,gdy ptaki nie mają dostępu do zielonek w wolierze należy im je zapewnić.Można podawać paszę dla niosek,jeśli tego nie robimy a ptaki sa zamknięte podawać im twaróg i tartą marchew
dymofizm płciowy:perlika (samca)można poznać po tym,że jego wyrostek kostny jest skierowany bardziej prosto,a u perliczek(samic)jest on skierowany bardziej do tyłu,dzwonki u perlika są wykręcone a u perlicy proste
odchów młodych:najlepiej maluchom podawać pasze dla kurcząt,zamiast paszy można podawać twaróg,jajko gotowane na twardo,oraz kasze jęczmienną.Przez pierwszy tydzień życia podawałem im wodę przegotowaną.
Inkubacja jaj:młode lęgną się między 24 a 30 dniem inkubacji,ponieważ perlice wysiadują rzadko,to młode można uzyskać podkładając jajka kurze,kaczce lub indyczce.Można też prowadzić lęgi sztuczne nastawiamy wtedy inkubator na temperaturę 38 stopni,a wilgotność 60-70%.Jajka układamy poziomo i obracamy je od 1 dnia od3 do 5 razy na dobę.Zaprzestajemy obracania 3 dni przed terminem klucia
odmiany barwne:standard,białe,czarne,lawendowe i inne oraz mieszanki między barwne.

TEN ARTYKUŁ NAPISAŁEM SAMODZIELNIE I JEST ON MOJĄ WŁASNOŚCIĄ
  • 0

#54 OFFLINE   inspektor

inspektor

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 147 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 wrzesień 2007 - 17:16

Dadzio bardzo ładnie opisałeś, ale z pochodzeniem perlic coś Ci się namieszało:
Perlice (Numididae) - rodzina ptaków z rzędu grzebiących (Cracidae). Obejmuje gatunki występujące wyłącznie w Afryce. Jeden gatunek - perlica (zwyczajna) - występuje w Afryce i na Półwyspie Arabskim oraz był introdukowany poza jego naturalnym siedliskiem, m.in. na Karaibach,na Madagaskarze, w Australii i Nowej Zelandii.
Udomowione perlice - zwłaszcza perlica (zwyczajna) - są popularnymi ptakami hodowlanymi na całym świecie.
  • 0

#55 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 29 wrzesień 2007 - 19:32

Inspektor madagaskar to też afryka
  • 0

#56 OFFLINE   inspektor

inspektor

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 147 postów
  • LokalizacjaLeżajsk
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 wrzesień 2007 - 20:48

Faktycznie Madagaskar to Afryka, ale nie jest to stały kontynent tylko wyspa (nawet bardzo duża wyspa), oddzielona wodami oceanu Indyjskiego od kontynentu, co sprawiło, że mimo afrykańskiego klimatu fauna Madagaskaru jest inna od afrykańskiej. Występują tu perlice, jednak nie jako gatunek rodzimy lecz introdukowany.
  • 0

#57 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 29 wrzesień 2007 - 20:58

Prawda, na madagaskarze jest wiele endemitów (fauny i flory) niektóre niestety możemy oglądać już tylko na obrazkach
  • 0

#58 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 30 wrzesień 2007 - 13:21

Nie pisałem o nieśności,ponieważ moje perlice nie przestały się jeszcze nieść.A nie chce przepisać jakiejś liczby internetu,gdyż jak zaznaczyłem ten artykuł jest moja praca intelektualną i napisany został na bazie moich doświadczeń.Co do pochodzenia to napiszę Afryka,Madagaskar i Półwysep Arabski.
  • 0

#59 OFFLINE   lucjan

lucjan

Użytkownik

• Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 25 grudzień 2007 - 21:20

Witam ! wszystkich hodowców Perliczek i proszę tych co kupili odemnie perliczki Brojlery w tym roku o wydanie opini jak rosną i jak się chowają ? Pozdrawiam i Zyczę Wesołych Świąt Lucjan
  • 0

#60 OFFLINE   Krzych

Krzych

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 416 postów
  • Lokalizacjamałopolska

Napisano 25 grudzień 2007 - 22:54

Drogi Lucjanie Mam pytanie Opowiedz mi troszke o perlicach brojlerach...ani nie wiedzialem ze takowe istnieją. Jesli masz to prosze o zdjecia i Ile wagi osiągają? POzdrawiam
  • 0
Niech sie darzy!