Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Cztery pory roku

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
134 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 14:55

Jesień jest to smutna pora roku w której cała ozdoba naszej ziemi zamiera i przygotowuje się do Zimy. Ptaki które można było obserwować dorosły i wraz ze stadem udały się w długą podróż. Mimo iż jest to dosyć smutna pora roku jest zarazem piękna i wyjątkowa.

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Nie tylko w dzikiej przyrodzie wszystko się zmienia. W naszych wolierach ptaki również zakończyły lęgi a obecnie przechodzą pierzenie. Jest to ciężki okres dla ptaków i wyczerpujący.
W naszych wolierach powoli zaczyna robić się cicho aż w końcu wraz z nadejściem zimy zapada totalna cisza... nie słychać już nawoływań samców. :neutral:
Jesień jest to również czas na zimowe porządki które czekają każdego hodowcę tego dużego jak i małego niezależnie czy hoduje ptaki duże czy małe. :tak

Osobiście podoba mi się ta pora roku. Wzbudza ona u mnie zachwyt i wzruszenie.
W tym temacie możecie moi mili umieszczać zdjęcia jesienne które uda wam się zrobić zarówno w waszych posesjach jak i w innych miejscach, oraz zachęcam do refleksji :)
:foto: :mrgreen:

[ Dodano: 2008-10-09, 16:52 ]
Dołączona grafika

Moja ozdoba podwórka utraciła Swój wdzięk :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika
  • 0

#2 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 09 październik 2008 - 16:41

No niestety jest to najsmutniejsza pora roku . Jest to czas refleksji często w ogóle nad sensem życia .Do tego dochodzi jeszcze w tym okresie najsmutniejsze Święto jakie mamy w całym roku, Święto Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Dni stają się coraz krótsze,coraz bardziej ponure i smutne -nawet się o tym nie chce pisać i na tym chyba poprzestanę.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#3 OFFLINE   gege

gege

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 867 postów
  • LokalizacjaZimnowoda K.Staszowa
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 17:06

A co za tym idzie??Pełno pracy. Jak pisze andrzej-ko,dzień staje się coraz krótszy i nie każdy zdąży nakarmić i napoić ptaki na noc. Ci,którzy mają w domu kogoś kto by się zajął naszą hodowlą mają szczęście.Ja niestety na nikogo nie mogę liczyć.Choć jak będę miał kury to będę mógł liczyć na babcię,ale do egzotyki ich nie dopuszczam bo się boję żeby im nie uciekły.Z egzotyką nie ma trudności zapali się światło i da się im jeść i pić.Nie każdy chyba ma w swoich wolierach światło, więc sprawia to wiele trudności po ciemku.Tak,dni są smutne,siedzi się w domu,a bo to deszcz pada czy zimno.Niektórzy muszą pracować nawet przy tym pół dnia zanim obejdą kury,kaczki,gęsi.Andrzej-ko,jest starszym mężczyzną więc chyba nie pracuje i z tego się może chyba wywiązać,lecz nie zawsze bo o ile się nie mylę to mieszka sam i nikt nie może mu pomóc.Lobo,nie jest stary, choć młody mężczyzna ma ptaki swojej wartości,ale on chyba pracuje i nie może się tak zająć dobrze ptakami,mam nadzieję,że ma kogoś u boku kto mu pomaga.Epilepsi,pracuje,ale ma u boku żonę,aga1975,która mu pomaga.Niektórzy też mają sporą hodowlę i chodzą do szkoły i też nie wiadomo czy zdążą obejść ptaki .barthav,ma hodowlę kur i chodzi do szkoły, są też inni tacy jak mirass,on ma hodowlę ptaków egzotycznych. Z tego co wiem to może zapalić światło i podać im pokarm itp.Daniel1,ma u boku rodziców, którzy mu pomogają w pracy.
  • 0

#4 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 17:32

U mnie też jesień i to na całego :mrgreen:

http://kurnik.i365.p...htm?pic_id=4675
  • 0

#5 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów

Napisano 09 październik 2008 - 17:37

ajrak, Z tego zdjęcia to u Ciebie jeszcze jesieni nie widać - w koło kolorowo i zielono.
  • 0

Kowina Andrzej

#6 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów

Napisano 09 październik 2008 - 18:09

gege, Ale nas wszystkich ładnie podsumowałeś ,powiedz że Ty na serio martwisz się o nas. Na razie z tych co wymieniłeś wiem ,że wszyscy dają sobie świetnie radę, łącznie ze mną . Taki stary to ja jeszcze nie jestem i do emerytury to mi jeszcze bardzo dużo brakuje.
gege Poza tym to my martwimy się o Ciebie jak Ty sobie radzisz z hodowlą Hodowla ciągle się powiększa a młodziutki jesteś ,nie masz praktycznie żadnego doświadczenia w hodowli ptaków ,które nabywasz a wiem ,że nie masz żadnego wsparcia ze strony rodziny.
  • 0

Kowina Andrzej

#7 OFFLINE   gege

gege

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 867 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 18:16

No właśnie nie mam żadnego wsparcia jak miałęm kury to babcia mi pomagała-karmiła ich jak brakło jedzenia lub wody,a ja byłem wtedy w szkole.Jak byłem chory to mama dawała jeść moim podopiecznym i zeberka mi zdechła nie wiem czemu,choć mama dała jeść a na drugi dzień już nie żyła??
  • 0

#8 OFFLINE   Gerd

Gerd

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1133 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 09 październik 2008 - 18:24

Jesień na podwórku a ja przez okno oglądam tańce godowe moich kaczek. Muszę jeszcze napisać że dochodzi nawet do kopulacji.
I tu moje pytanie jesień to czy wiosna?
A może zima wyjedzie na urlop? :co
  • 0

#9 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 09 październik 2008 - 18:26

gege Poza tym to my martwimy się o Ciebie

No właśnie, gege, nie bierz sobie tych wszystkich cudzych problemów na głowę bo, chłopie osiwiejesz przed dwudziestką! Śpij spokojnie, Ci hodowcy, których wymieniłeś przeżyli już niejedną jesień i ich hodowla na razie jakoś się trzyma. Może i w tym roku jakoś sobie poradzą. :pociesz

Wczoraj jak zrywałem wierzbę iwę to obok liści na gałęziach są rozwijające się bazie. :co
  • 0

#10 OFFLINE   gege

gege

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 867 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 18:31

Chłopy nie martwcie się o mnie ja jestem młody choć mam sporo nauki (szkoła gimnazjalna i w poniedziałki i środy szkoła muzyczna)Ja jakoś sobie radę dam wy jesteście starsi i nie wiem czy macie dużo siły :mrgreen: Ja chociaż jestem zabiegany radę sobie daję do przepiórów i przepiórek zajdę do egzotyki dochodzę więc myślę,że radę sobie dam :mrgreen: Gorzej będzie jak będę dorosły praca,ptaki i tu już będzie ciężko,a w dodatku takie mam plany na przyszłość,że nie wiem czy ich zrealizuję
  • 0

#11 OFFLINE   Klaudia12

Klaudia12

1 miejsce w konkursie "Wspomnienia z ...

• Użytkownik
  • 110 postów
  • LokalizacjaD.G - Błędów

Napisano 09 październik 2008 - 18:39

Lubię jesień, bo jest wszędzie bardzo kolorowo.Nawet mój " mandarynek" złapał kolorki. Silki i jokohamy biegają po podwórku i szeleszczą opadłymi liśćmi. Gołębie "łapią" na dachu coraz chłodniejsze promienie słońca.

Piękny muchomor
Dołączona grafikaDołączona grafika

Jesienny wschód słońca
Dołączona grafikaDołączona grafika
  • 0
"NIE ŻYJE,
NIE KOCHA,
NIE UMIERA SIĘ NA PRÓBĘ..."

#12 OFFLINE   forest1534

forest1534

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 239 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 18:46

U mnie przy rzece jest rosa do 12.00, także trawa mokra i wszystko do okoła, to utrudnia jesienne porządki w wolierach a jak jeszcze deszczyk popada to już wogóle kiepsko. Ale jak zaświeci słonko to chce się siedzieć na ogrodzie. Podobno w weekend ma być słoneczna i piękna Polska Złota Jesień, czego wszystkim życzę. Pozdrawiam
  • 0

#13 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów

Napisano 09 październik 2008 - 18:51

Klaudia12, To jesteś jedną z nielicznych osób co lubią jesień. Kolorki na zdjęciu fajne ,z tym,że mandarynek nie jest jeszcze w pełni wykolorowany ale niewiele mu już brakuje.
  • 0

Kowina Andrzej

#14 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 październik 2008 - 19:13

Gerd, Prawdopodobnie zima opuści nas jak zeszłego roku :D miejmy taką nadzieję :D bo dzisiaj było bardzo pięknie na dworze {SMILIES_PATH}/lol.gif" title="" />

Klaudia12, Zdjęcia super :D a mandarynek rewelacyjny i fajnie wygląda :) I kolorów przepięknych nabiera {SMILIES_PATH}/lol.gif" title="" />
  • 0

#15 OFFLINE   Daniel K.

Daniel K.

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1035 postów
  • Telefon:698977124
  • LokalizacjaPiece

Napisano 12 październik 2008 - 11:37

Moja mama i siostra znalazły sposób co robić w Jesień, a mianowicie robią różyczki z liści klonu. Naprawdę ładnie to wygląda.

Dołączona grafika
  • 0

#16 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 październik 2008 - 12:30

daniel1, Wygląda to naprawdę ślicznie.. :bravo chyba poproszę Twoją mamę i siostrę o takie różyczki dla mojej mamy {SMILIES_PATH}/lol.gif" title="" />
  • 0

#17 OFFLINE   Daniel K.

Daniel K.

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1035 postów
  • Telefon:698977124
  • LokalizacjaPiece

Napisano 12 październik 2008 - 12:32

Rafcio, nie ma problemu jak chcesz to Ci wyślę, a jeszcze lepiej by było jakbyś mógł sam przyjechać z rodzinką po to :bleble Czekamy!
  • 0

#18 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 październik 2008 - 12:39

Przyjechać to nie da rady :/ zajęte wszystko jak mało kto {SMILIES_PATH}/lol.gif" title="" /> Ale naprawdę Twoja mama z siostrą mają talent. Powinny wystąpić w programie "mam talent" :D

Ha a to moje dzieło Jesienne które stworzyłem jakieś 5 lat temu {SMILIES_PATH}/lol.gif" title="" />
Jelenie jesienią a mianowicie rykowisko :D
Oczywiście zdjęcie nie oddaje piękna szkicu jakie jest w rzeczywistości ojniemoge

Dołączona grafika

[ Komentarz dodany przez: andrzej-ko: 2008-10-12, 19:34 ]
któryś już raz pokazujesz swoje zacięcie artystyczne.Ciekawe czy nadal to siedzi w Tobie czy to było dawno i nieprawda. Czy wracasz w wolnych chwilach do tego.??
  • 0

#19 OFFLINE   Gerd

Gerd

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1133 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 12 październik 2008 - 17:12

Róże bardzo ładne, wyglądają jak prawdziwe. Twoja praca też spoko. Bardzo mnie cieszy, że są jeszcze ludzie którzy potrafią cos takiego zrobić a nie tylko siedzieć przed komputerem.
  • 0

#20 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 477 postów
  • Telefon:602396597
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 październik 2008 - 18:13

Jesień jest piękna pod warunkiem że jest mało deszczowych dni, no i te liście do sprzątania.

Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
  • 0
Michal