Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Lis ( Vulpes vulpes )

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
177 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Nikola2006

Nikola2006

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 103 postów
  • LokalizacjaMrozy

Napisano 04 sierpień 2007 - 09:07

Przemek a ja myslałam że zapukają:) A poważnie szukałam nor lisich w okolicach swojego domu i nie znalazłam, stąd takie wnioski;)
  • 0

#42 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 sierpień 2007 - 11:07

Lisy podchodzą blisko domostw w dzień kiedy pada dość obfity deszcz,Bo wiedzą,że wtedy ludzie są w domach i z nich nie wychodzą.Przynajmniej u nas tak jest.Raz lis po południu gdy padał deszcz podszedł po kaczkę na jakieś 20 m od domu.Podejrzewam,że zatrzymał się tam a nie lazł dalej,bo już tam były kaczki więc nie miał powodu by podejść bliżej.Porwał jedną kaczkę ale została mu ona odebrana.
  • 0

#43 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2007 - 15:24

AL, wogóle nie masz raci jak sam piszesz że nie widziałeś lisa to z kąd możesz wiedzięć co one jedzą inni bo ekolodzy tak twierdzą chyba żartujesz ...... to tak jak naukowcy twierdzą że nie ma Boga .Popytaj chodzby ludiz ze wsi jakie im straty robi lis a co dopiero w łowisku .......I wtedy będziesz mowił kto jest mądry.
  • 0

#44 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4167 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 sierpień 2007 - 15:45

KAROL, Ja doskonale wiem,jakie szkody robią lisy w hodowlach drobiu,małych zającach czy dzikich ptakach.Lis jest takim mądrym i sprytnym stworzeniem,że w końcu skumał o co chodzi,po co ma latać za myszami ,jak w kurniku jest jedzonka dużoo.Wpadnie do kurnika zadusi wszystko,a potem po jednej powynosi i zakopie na czarną godzinę - jeżeli ludzie mu nie przeszkodzą,jeżeli raz mu się udało,to będzie wracał,mały wydatek energii własnej a zysk duży, wysypiska śmieci to prawdziwy raj dla niego,nawet się nie musi nabiegać,stół nakryty,tylko jeść i rozmnażać się.Lis jest drapieżnikiem i stoi na szczycie piramidy pokarmowej ,a własnych wrogów poza człowiekiem u nas nie ma.
A jeżeli chodzi o ekologów,to uważam,że to jest odrębny gatunek ludzki :bleble :bleble ,50% to ludzie z pasją i wiedzą a reszta to oszołomy,którzy pletą trzy po trzy w myśl zasady - my nic nie chcemy ,tylko aby wszyscy myśleli tak jak my i tylko my mamy rację.
Jest to tylko moje zdanie i szanuję ekologów przez duże E.
Ja tylko napisałam,co mówią na ten temat obrońcy przyrody,a nie ,że to moje zdanie.tCzasami dobrze znać stanowisko drugiej strony.
Jedynie konsensus pomiędzy hodowcami,rolnikami a obrońcami przyrody może rozwiązać ten problem.
  • 0

#45 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 04 sierpień 2007 - 18:57

AL, wiesz co sorry ale chyba żle Cie zrozumiałem wczesniej
  • 0

#46 OFFLINE   kopi

kopi

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 246 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 30 październik 2007 - 15:00

W centrum Wrocławia już dwa razy przebiegł mi drogę lis.
  • 0
Bogdan (mbk)

#47 OFFLINE   Milo

Milo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 206 postów
  • LokalizacjaŻegotów

Napisano 30 październik 2007 - 15:12

moją hodowle nieraz atakowały lisy ,jednak nie wszystkie wróciły do domu. ;-)
  • 0

#48 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 30 październik 2007 - 21:26

Dziś jak jechałem samochodem, widziałem w biały dzień, około godziny 11-stej jak lis zakradał się nie opodal ludzkich zagród. Jak myślicie, na co miał chrapkę ?
  • 0

#49 OFFLINE   bażant

bażant

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaRozprza
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 30 październik 2007 - 21:47

no napewno miał ochotę na kurcacka albo gąskę jakąś. Nie szedł tam po to aby się tylko przejść :mrgreen:
  • 0
BIRDS-FANCIER

POWODZENIA W HODOWLI!!!!!

#50 OFFLINE   krzysiek173

krzysiek173

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1122 postów
  • LokalizacjaKozłów

Napisano 30 październik 2007 - 23:22

ja naszczęście mam spokój z tym, mimo tego że sąsiad zabija swoje stare kury i zostawia ja na łące (łąka jest w sąsiedztwie), lisy często chodzą w nocy po podwórku ale mam wsztstko szczelnie ozamykane i nic mi nie zgineło do tej pory
  • 0

#51 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 31 październik 2007 - 01:09

kilka lat temu lisy zawitały do mnie 3 razy jednorazowo zadusiły około 30 -40 szt , byłem wściekły i wybił bym wszystkie lisy w okolicy,oczywiście ptaki były zle zabezpieczone a lisy to wykorzystały przecież to drapieżniki ,byłem zły tylko dlatego ze podusiły tyle szt ,a mogły tylko kila żeby głód zaspokoic jak robią to inne drapieżniki. Dwa lata temu o tej porze gospodarz znalazł na polu małe liski matka leżała padnięta obok nory ,mogły mieć około 4-7 dni i przywiózł je do mnie ,małe potworki okazały się całkiem sympatyczne początkowo nie chciały pić mleka ale się nauczyły ,najgorsze były nocki karmienie co 3 god , teraz wyrosły i są pupilkami całej rodziny zwą się piks i diks ,jedzą mięso , owoce, warzywa no i słodycze . Odkąd mam te liski to obce nie podchodzą i mam spokój , nie wiem czy to ma jakiś związek z tymi moimi liskami ale myślę ze tak , załączam fotki
  • 0

#52 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 31 październik 2007 - 07:32

JÓZEK, możliwe zę jest jakiś wpływ. Prosto to wytłumaczyć.
Psy, koty, wielkie koty oraz inne stworzenia, starają się zaznaczyć swój rewir. Tu być moze zapachy lisków które posiadasz roznoszą się po okolicy i inne lisy wyczówają je. :mysl
  • 0

#53 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 31 październik 2007 - 07:36

JÓZEK można je bez problemu głaskać czy nadal są nie ufne w stosunku do człowieka :?:
  • 0

www.silverducks.pl

#54 OFFLINE   krzysiek173

krzysiek173

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1122 postów
  • LokalizacjaKozłów

Napisano 31 październik 2007 - 10:02

Jak na ich obecnośc reagują ptaki :?:
  • 0

#55 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 31 październik 2007 - 19:22

Ciekawe,że lisy nie podchodzą.Można jednego sprzedać na fermę lisów.Właściciel fermy zapewne,będzie się o niego troszczyć i słono za niego zapłaci.Lisy takie można krzyżować z lisem srebrnym i wtedy powstaje lis płomienny.Na rudego lisa,zawsze znajdzie się klijęt.Więc jak ktoś złapie jakiegoś,to niech szuka fermy lisów,i sprzedaje.
  • 0

#56 OFFLINE   krzysiek173

krzysiek173

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1122 postów
  • LokalizacjaKozłów

Napisano 31 październik 2007 - 19:36

He wczoraj pisałem że chodza po podwórku i dzisiaj w nocy był atak na kury są siada na szczęście usłyszał chałas w pore i przestraszył go. Uszkodził tylko 2 kury (jadna ma coś z nogą, druga troche gorzej bo jest pogryziona)
  • 0

#57 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 31 październik 2007 - 21:16

tak myślę ze zapach tych moich odstrasza inne ,moje są łagodne biorę je na ręce i na zawołanie przychodzą ,ale obcych ludzi się boją są nieufne ,a co do ptaków to wogóle nie reagują na nie podchodzą do nich pod wolierę ,zdarzyło się kilka razy ze mi uciekły jak czyściłem klatkę i kury wogóle nie uciekały od nich na szczęście liski nic im nie zrobiły może dlatego ze były najedzone
  • 0

#58 OFFLINE   LaKi

LaKi

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 52 postów
  • Telefon:510258202
  • LokalizacjaPOZNAŃ-GRUDZIĄDZ
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 01 listopad 2007 - 01:49

od 2 lat mieszkam w Poznaniu jakie było moje zdziwienie jak jadąc pewnego niedzielnego popołudnia PESTKĄ (szybkim tramwajem) zauważyłem lisice a nieopodal norę a na niej 3 małe liski za parę dni powróciłem w to miejsce z aparatem aby zrobić fotkę niestety już nie ujrzałem owych mieszkańców ??

w CHEŁMNIE (woj kuj-pomorkie) ludzie dokarmiali młode liski i lisice która odchowała w tym roku 6 młodych ;-

pamiętajcie o tym że w LONDYNIE też biegają LISY , a w nowym JORKU lisa jak również SZOPA można spotkać :)

pozdrawiam
  • 0

#59 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 01 listopad 2007 - 08:09

Co tam daleko szukać :!: W Lęborku także liski biegają wieczorami i w nocy po mieście buszując po śmietnikach, dlatego zę miasto nasze leży w dolinie rzeki łeba granicząc z wielkim lasem. W samym mieście jest też mnóstwo parków.
  • 0

#60 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 01 listopad 2007 - 09:46

Lisy śa w wielu miastach od paru lat nasila się ich populacja a to przez szczepienie ich przeciw wsiekliżnie na szczęcie zaczoł się sezon polowań. Tydzień temu na polowaniu prawie na jedego bym nadepnoł nie zuważył mnie bo był zapatrzony na swoją ofiare .
  • 0