Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Kuna domowa- kamionka (Martes foina)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   jakubek

jakubek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 274 postów
  • LokalizacjaOborniki

Napisano 23 luty 2008 - 17:47

A wiecie co mi opowiadał mój sąsiad stary gospodarz, że u niego w kurniku mieszkała kuna razem z kurami ale żadnych szkód w drobiu nie czyniła, nie dała się oswoić ale łapała szczury.
  • 0
Gęsi za wodą
Kaczki za wodą
Trzeba je rozegnać bo się pobodą

#42 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4138 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 luty 2008 - 18:28

jakubek, Też o tym słyszałam,podobno tam gdzie ma gniazdo nie poluje.
  • 0

#43 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 26 luty 2008 - 10:36

A ja na kunę mam bardzo prostą metodę. 2 lata temu zimą zabiła nam 25 gołębi. Potem umieściliśmy z tyłu budynku psa, z przodu po podwórzu biega drugi pies i problem z głowy od tej pory się już niepojawiła. Kuna leśna boi się psów i unika ich (jednak kuny żyjące w mieście są do nich przyzwyczajone). Ważne jest, żeby w pobliżu wolier i budynków z ptakami była skoszona trawa, bo kuna boi się chodzić po otwartej przestrzeni. Takie proste środki powinny w zupełności wystarczyć.
  • 0

#44 OFFLINE   marcinerek

marcinerek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 124 postów
  • LokalizacjaDąbrówka

Napisano 26 luty 2008 - 16:23

kaliszaneczka-x,
pozwolę sobie z powyższym nie zgodzić.
W ubiegłym roku mimo iż 2 psy biegały po podwórku kuna dostała sie do woliery i zagryzła mi dwie kury.
Jakiś czas później, jakieś 2-3 tygodnie pojawiła sie ponownie, ale dla siebie nieszczęśliwie została zauważona przez wyżej opisane psy i skończyła raczej marnie.

A nie dalej niż miesiąc temu pojawiła się kolejna ale ta tylko przebiegła podwórko i więcej (póki co) się nie pojawiła. Wówczas psy już były zamknięte i pewnie dlatego przeżyła. Pojawiła sie rano gdy było już widno.
  • 0
"Zaobrączkowany 21.06.08; rozmiar 24 i pól"

#45 OFFLINE   kopi

kopi

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 246 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 luty 2008 - 21:50

Takie proste środki powinny w zupełności wystarczyć.

Na kune domową nie wystarczą. One obserwują otoczenie i doskonale znają zwyczaje ludzi i psów.
  • 0
Bogdan (mbk)

#46 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 27 luty 2008 - 11:22

Możliwe, widocznie była przyzwyczajona do psów. tam gdzie ja mieszkam wokoło są praktycznie same lasy dlatego się boi, ale to co u mnie działa niekoniecznie musi działać w bardziej zaludnionym miejscu (np. kuny żyjące w miastach psów się nieboją. Pozdrawiam
  • 0

#47 OFFLINE   krzysztof w

krzysztof w

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaHrubieszów

Napisano 27 luty 2008 - 18:15

Możliwe, widocznie była przyzwyczajona do psów. tam gdzie ja mieszkam wokoło są praktycznie same las dlatego się boi,

Kuny które odwiedzają nasze ptaki są to na 99% kuny domowe , które żyją " wśród ludzi" a zatem przyzwyczajone do psów, kotów, oświetlenia, hałasu życia codziennego itp. ( moje odłowiłem w stodole gdzie śpi pies )
Odrębnym gatunkiem jest kuna leśna, w przeciwieństwie do k. domowej unika ludzi, zamieszkuje prawie wyłącznie las.
  • 0

#48 OFFLINE   jurek

jurek

Użytkownik

• Użytkownik
  • 22 postów
  • Lokalizacjaok.Raciborza

Napisano 14 marzec 2008 - 20:07

witam,ostatnio odwiedziła mnie kuna domowa,przypuszczam żę to ona uśmierciła mi parę barzantów polnych.Poniżej zamieszczam foty
  • 0

#49 OFFLINE   mielczar3004

mielczar3004

Użytkownik

• Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaMrągowo

Napisano 15 marzec 2008 - 13:02

Spróbuję umieścić swoją żywołówkę.Jest o tyle lepsza że nie trzeba w niej umieszczać przynęty,tylko postawić w miejscu którędy drapieżnik wchodzi w taki sposób ,aby musiał przez nią przejść jak przez tunel.

[ Dodano: 2008-03-15, 13:04 ]
zobaczymy czy sie uda

[ Dodano: 2008-03-15, 13:06 ]
Mam nadzieje że będzie widać zasadę działania

[ Dodano: 2008-03-15, 13:09 ]
Zwolniona blokada

[ Dodano: 2008-03-15, 13:13 ]
Zaczep klapek blokujących wyjście.Klapki należy tak dociąc aby krótsza opierała się w połowie dłuższej uniemożliwiając wypchnięcie na zewnątrz.
  • 0
lupus

#50 OFFLINE   Maczeta

Maczeta

Użytkownik

• Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaSiewierz
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:18

Ja dzisiaj znalazłem nore prawdopodobnie kuny domowej w stogu słomy a przed wejście dwa wypite jaja . Nie wie jak sobie z nią poradzić ?

• 0

#51 OFFLINE   Maczeta

Maczeta

Użytkownik

• Użytkownik
  • 15 postów
  • LokalizacjaSiewierz
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 04 styczeń 2014 - 21:19

?

Użytkownik Maczeta edytował ten post 04 styczeń 2014 - 21:20

• 0

#52 OFFLINE   davido

davido

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 marzec 2014 - 21:05

Spróbuj użyć trutki na szczury może kuna się połasi. Jak nie to najlepszym sposobem będzie założenie pułapki żywołownej z przynętą. Najlepsze są przelotowe. :9:

• 0

#53 OFFLINE   janek67

janek67

Użytkownik

• Użytkownik
  • 14 postów
  • Lokalizacjakutno

Napisano 20 marzec 2014 - 22:40

Prostym sposobem jest zwykły Kret od rur , wystarczy strzykawką wstrzyknąć go w jajko i WITAJ KRÓLOWO  :em3600

• 0

#54 OFFLINE   Dunajec

Dunajec

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 42 postów
  • LokalizacjaHubenice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 20 marzec 2014 - 23:40

Przykro się robi człowiekowi gdy czyta o tak niehumanitarnych metodach.

• 0

#55 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4138 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 21 marzec 2014 - 18:38

Nawet dzikie zwierze szkodnik zasługuje na humanitarna śmierć a nie w męczarniach, ona nie jest drapieżnikiem bo takie ma

" widzimisię"  tyko tak została stworzona- dobre woliery to podstawa

• 0

#56 OFFLINE   leszek998

leszek998

Użytkownik

• Użytkownik
  • 18 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 październik 2016 - 09:28

Ja mam kurnik ogrodzony siatką powlekaną od dołu wylany beton zbrojony, więc od dołu nie ma możliwości wejścia ale właziła mi po siatce, chodź sądziłem że jest to niemozliwe, dlatego od góry zamontowałem linke stalowa, przeciagnieta przez izolatorki montowane pionowo do góry i podłączyłem pod mocny elektryzator:

Od pół roku wkońcu nie wchodzi i nie wykrada mi kur ze stada, całe szczescie, wydatek był nie za duży ale juz sie zwrócił takze oplacalna inwestycja :)

• 0