Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Problem z młodymi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek84:}

krzysiek84:}

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 08 kwiecień 2008 - 17:56

proszę o pomoc mam zamojskie od tego roku ptaki sa z 2007, koło 1,5 tyg temu wykluły się mlode od kazdej z 3 par, lecz niestety to po paru dniach po 1 z kazdej pary padło a dzisiaj padła reszata żyje tylko jeden, nie wiem co się dzieje poniewaz inne rasy dochowały się młodych w tym samym czasie i rosna jak na drożdzach, karmnik jest cały czas pelen podaje takze rozne witaminy, odżywki.
Mam takie pytanie czy ile i czy można przechowywac jajka gołebie żebym mogł podłożyc jajka zamojskich pod inne rasy.
Proszę o pomoc ponieważ zależy mi na rozmnożeniu tej rasy.
  • 0

#2 OFFLINE   aaaaa

aaaaa

aa

• Użytkownik
  • 896 postów
  • Lokalizacjax
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 kwiecień 2008 - 17:58

krzysiek84:}, A czy te ptaki są ze sobobą blisko spokrewnione??
  • 0

#3 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 08 kwiecień 2008 - 18:16

nie ptaki sa od różnych hodowcow i nie sa spokrewnione ze sobą
  • 0

#4 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 08 kwiecień 2008 - 19:21

1. Jajka można przechowywać około tygodnia.
2.Cy ptaki były szczepione, odrobaczone i czy przeszły kurację na żółty gózek, bo z tąd mogą być kłopoty.
3. Sprawdź odchody ptaków: czy nie są żadkie albo zielone.
  • 0

#5 OFFLINE   miccoo

miccoo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaŁask

Napisano 08 kwiecień 2008 - 20:33

napisz coś więcej o objawach, ewentualnie jeśli się odważysz zrób sekcję ich przełyku i gardła (ILT atakuje teraz w kraju)
  • 0

#6 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 09 kwiecień 2008 - 07:56

1 para raba, 2.brazowy samiec biala samiczna. 3.kariaty samiec raba samiczka
  • 0

#7 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Redaktor
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 kwiecień 2008 - 08:17

To wcale nie musi być choroba, pary mogą być źle dobrane może gen jakiś nie pasować , może pary nie są opiekuńcze co do młodych bardzo często to się zdarza właśnie przy gołębiach ozdobnych, obecnie noce są bardzo zimne nawet są przymrozki rodzice jak nie siedzą na młodych to po prostu młode umierają z zimna , zobaczysz jak teraz będą miały młode co będzie jak się sytuacja powtórzy to musisz je przeparować
  • 0

#8 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 09 kwiecień 2008 - 08:29

dziekę za pomoc:} mam nadzieje ze następny lęg będzie udany..

[ Dodano: 2008-04-12, 13:47 ]
ten jeden żyje ponieważ wychowuja go budapeszty, widocznie zamojskie sa może za młode na wychowywanie mlodych ponieważ miały je 1 raz, może teraz wychwaja młode ponieważ juz znosza nowy materiał do gniazd...
  • 0

#9 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 16 kwiecień 2008 - 19:47

witam czy jest taka możliwość ze kilkudniowe gołębie udusiły sie od grochu, kukurydzy... ponieważ podawałem gołębiom takie mieszanki przed wylęgiem młodych wczoraj podałem troche mieszanki i dzisiaj znalazłem padniete 2 młodziaki..
  • 0

#10 OFFLINE   matias

matias

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 264 postów
  • LokalizacjaKonstancin-Jeziorna

Napisano 16 kwiecień 2008 - 20:36

nie ma takiej możliwości by gołębie a w tym szczególności młodziaki padły od mieszanki tzn kukurydzy czy grochu,

ponieważ dorosłe gołębie swoje pisklęta przez kilka dni karmią mleczkiem wytwarzanym wolu a następnie zaczynają karmić młode częsciowo nadtrawionym pokarmem pochodzącym z wola . przyczyną zdechnięcia młodym może byc że dorosłe osobniki nie siedziały w nocy ,czyli nie ogrzewały wyniku czego mogły padnąć.
  • 0
SIEMKA RAFCIO

#11 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 477 postów
  • Telefon:602396597
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 kwiecień 2008 - 20:41

krzysiek84:}, Nie jestem specjalistą jeśli chodzi o gołębie, jednak z tego co mi wiadomo to gołębie w tym wieku nie jedzą ziarna tylko pokarm od swoich rodziców. Wnioskuje że przyczyną jest coś innego.
  • 0

#12 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Redaktor
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 kwiecień 2008 - 22:30

Tak to jedna z przyczyn śmierci młodych że rodzicie w nocy nie ogrzewali młodych ,druga przyczyna jak gołębie latają to mogły zjeść coś zatrutego podały to młodym i padły , obecnie są siewy pul uprawnych zboża są zatrute a łąki są sypane nawozami gołębie bardzo je lubią bo zawierają sól
  • 0

#13 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 17 kwiecień 2008 - 09:38

hmm gołębie mam zamknięte ponieważ prawie wszystkie pary mam nowo nabyte tzn od grudnia, nie możliwe oaby padły z zimna ponieważ rodzice siedza na nich a pozatym obrastały juz w piórka...nie wiem co mogło być tego przyczyną...
  • 0

#14 OFFLINE   matias

matias

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 264 postów
  • LokalizacjaKonstancin-Jeziorna

Napisano 17 kwiecień 2008 - 14:18

młode zaczynały rosnąć piórka jest to najbardziej niebezpieczny okres dla młodych gołębi w tym okresie wiosennym . cześto gołąbie nie siedzą na młodych gdyz przewaznie zaczynają szukać miejsca na drugie gniazdo i intesywnie się parzyć na jajka
  • 0
SIEMKA RAFCIO

#15 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 15 czerwiec 2008 - 11:20

witam mam taki problem posiadam pare par gołębi zamojskich młode z początku rosna ładnie są żywe, zdrowe, energiczne lecz gdy maja wylatywać z leci bo są już na tyle duże to po pewnym czasie stają się osowiałe i po pewnym czasie padają nie wiem co robić podaje im mieszanki witaminy, posiadam tez pare pocztowych one nie mają żadnego problemu młode są zdrowe i silne, może powinienem je zaszczepić lecz nie wiem (czym, jak) i gdzie mogę dostać takie szczepionki.
Proszę o odpowiedz.
  • 0

#16 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Redaktor
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 czerwiec 2008 - 16:43

a te młode padają jak rodzice przestają je karmić albo wcześniej
  • 0

#17 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 16 czerwiec 2008 - 09:13

Prawdopodobnie jest to żółty guzek. Szczepienie teraz jest praktycznie bezcelowe lepiej z nim poczekać do jesieni. Prawdopodobnie jest to odmiana bez objawowa i na coś takiego należy przeleczyć całe stado avimetronidem. Można go kupić u weterynarza. Pozdrawiam.
  • 0

#18 OFFLINE   krzysiek84:}

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 16 czerwiec 2008 - 14:31

młode są karmione prze rodziców do tej pory...kurcze i nie mogę się dochować zamojskich:(:lol:
  • 0