Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Perliczki - Brojlery

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lucjan

lucjan

Użytkownik

• Użytkownik
  • 27 postów
  • LokalizacjaGorzów Wielkopolski

Napisano 16 marzec 2008 - 21:09

Witam wszystkich zainteresowanych kupnem Perliczek piskląt -brojlerów import zFrancji że w/w perliczki przyjadą koniec miesiąca marca i będą już w sprzedaży cena około 5-6 zł za piskle zainteresowanym podaje nr tel. 604882644
  • 0

#2 OFFLINE   Biurods

Biurods

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaSobótka

Napisano 14 grudzień 2008 - 09:57

Witam,
jestem zainteresowany zakupem brojlerów. Czy rzeczywiście charakteryzują się szybkim przyrostem masy ciała i ich waga dochodzi do 4 kg ??
Chciałbym załozyć 2 -3 stada (po 1 kogut plus 6 - 8 kur)
Pozdrawiam
Bron
  • 0

#3 OFFLINE   bażant

bażant

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaRozprza
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 styczeń 2009 - 23:26

Mam kilka pytań na temat perliczek brojlerów.

1.Jaką masę ciała osiągają :?:
2.Ile czasu trwa tucz :?:
3. Jaką paszę stosuje się przy tuczu :?:
4. Czy są trudne w utrzymaniu :?:
5. Czy ogólnie opłaca się utrzymywać na mięso :?:

Zależy mi na tym, aby to wiedzieć, dlatego będę wdzięczny za pomoc.
  • 0
BIRDS-FANCIER

POWODZENIA W HODOWLI!!!!!

#4 OFFLINE   FlyArek

FlyArek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1043 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 24 styczeń 2009 - 00:26

1.Jaką masę ciała osiągają :?:

Perlice brojlery osiągaja masę 3-4 kg, jednak na skalę przemysłową do uboju są osobniki, które mają ok 2 kg. Wtedy ich tuszka jest najlepsza.

2.Ile czasu trwa tucz

Przy zapewnieniu odpowiednich warunków, już 14-tygodniowe ptaki nadają się do uboju, osiągają wtedy wagę do 2 kg. Zależy też czy utrzymujemy ptaki w zamknięciu, lub czy mają stały wybieg.

3. Jaką paszę stosuje się przy tuczu :?:

Ptaki korzystające z wybiegu, wolniej osiągają masę ciała, kiedy nadają się do ubicia.
Wg książki Z.Żmijewskiej "Perlice"ptaki otrzymywały następujące pokarmy(chowane na wolnym wybiegu)
I tydzień życia DK starter i płatki owsiane
II tydzień życia mieszankę DK Starter oraz zielonki
IIi życia mieszankę DK , śrutę kukurydzianą oraz zielonkę
IV-XII tydzień życia mieszankę DK , śrutę kukurydzianą, śrutę pszenną, pszenicę.
XIII-XVI tydzień życia mieszankę Finisher, śrutę kukurydzianą i pszenną, zielonki.
2 razy dziennie ptaki mają dostęp do pasz wilgotnych.

4. Czy są trudne w utrzymaniu

Nie, te perliczki niczym nie różnią się w utrzymaniu od zwykłych perlic, jeśli mówimy o wolnym wybiegu.
Skupisko tysięcy ptaków w fermach, w zamknięciu wymaga jednak większej pielęgnacji itp.

5. Czy ogólnie opłaca się utrzymywać na mięso

To już zależy od Ciebie. Na skalę przemysłową chów perlic nie jest rozwinięty w Polsce, w innych krajach bardziej np we Francji, Włoszech.
Dla własnych potrzeb można je utrzymywać i z powodzeniem ubijać, gdyż dają smaczne mięso , ale tylko ptaki młode. Ptaki starsze mają twarde,łykowate mięso.
Wartość konsumpcyjna mięsa perlicy jest bardzo wysoka.Wg badań mięso perlicze dorównuje mięsu indyczemu i przewyższa mięso kurcząt. Perliczki brojlery mają najbardziej zbliżoną wartość odżywczą do mięsa bażanta.
  • 0

pozdro...

#5 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 styczeń 2009 - 08:59

bażant, Odpowiem na wiosnę bo bierzemy 15 brojlerów. :mrgreen:
Ale z tego co mi wiadomo maja te sama paszę co brojler kura, i rosną też nie długo.
  • 0

#6 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 kwiecień 2009 - 18:41

Tak :) dziś staliśmy się posiadaczami 20 perliczek i 10 indyków brojlerów. Kilka zdjęć poniżej.
indyki i perliczki mamy razem i są na paszy dla indyków, ponieważ u nas nie ma paszy dla perliczek brojlerów. Odchowujemy indyki zawsze na piasku ponieważ jedzą one wszystko i połykały słomę co kończyło się śmiercią. Przy takim odchowie nie pada żaden mały w pierwszym okresie. Będę się starał co dzień robić zdjęcia perlicom by zrobić coś na wzór albumu. jednak wstawię zdjęcia na koniec by nie nabijać postów :D Ze swojej strony dodam że są one strasznie skoczne i ruchliwe :D Jeżeli chodzi o cenę to u mnie 7 zł za sztukę :)

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika
  • 0

#7 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:43

Rafcio, Te indyki i perliczki to bierzecie z wylęgarni ,która prowadzi te wylęgi na szerszą skalę czy to od jakiegoś pojedynczego hodowcy amatora. Cena perliczek i indyków ta sama?
No to masz spore stadko.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#8 OFFLINE   Rafcio

Rafcio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1197 postów
  • LokalizacjaPolska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 kwiecień 2009 - 19:53

andrzej-ko, Cena indyków to 8zł. Pisklaki pochodzą z wylęgarni drobiu, ale jakiej nie wiem :)
  • 0

#9 OFFLINE   polikarp89

polikarp89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 170 postów
  • LokalizacjaNieborów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 grudzień 2009 - 17:52

Mam takie pytanie znajomy zaproponował mi, że sorzeda mi perlika brojlera do mojej zwykłej kurki co myślicie o takiej krzyżówce i jakie macie doświadczenia z perlica brojlerem? Bede bardzo wdzięczny za okazana pomoc
  • 0
Życie to nie bajka

#10 OFFLINE   FlyArek

FlyArek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1043 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 19 grudzień 2009 - 18:22

polikarp89, jeśli chcesz mieć brojlery to ok, ale jeżeli zależy Ci na tych lekkich perliczkach to nie radziłbym kupować.
  • 0

pozdro...

#11 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 grudzień 2009 - 20:21

A co właściwie wyjdzie z takiej krzyżówki? Perliczki średnie, czy może brojlerowatość jest cecha dominującą? Jaką masę może osiągnąć taka krzyzówka i jak długo rosnąć?
  • 0

#12 OFFLINE   west25

west25

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
  • LokalizacjaZłotów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 wrzesień 2011 - 11:57

Witam!
Posiadam takie perliczki ale ich nie tucze poniewaz maja byc do chowu,mielem 5 na próbe zostaly 3 1+2 (pychota :ok )teraz maja sie zaczac niesc dopiero,ale zobacze co to bedzie.Jak kupowalem male to babka ktora zajmuje sie sprzedaza mowila ze mam krzyzowac ze zwyklymi bo niby samiec jest za ciezki i jest malo zalezonych jaj,ale ja nie chce mieszac...na wiosne jesli mi sie uda podloze wszystkie jajka jakie beda.Perlice sa swietne ladnie sie prezentuja w obejsciu bo sa sporej wielkosci.chcialbym tylko jeszcze kolorystyke zmienic troszeczke na biale lub lawendowe ale oczywiscie brojlery,jeszcze nigdzie sie nie spotkalem :huh:
pozdrawiam
  • 0

#13 OFFLINE   KrysSz

KrysSz

KrysSz

• Moderator
  • 2739 postów
  • LokalizacjaKorzenna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 wrzesień 2011 - 15:27

Kolory można samemu wyhodować poprzez krzyżowanie ze zwykłymi. Trochę z tym roboty jest.
Co do krzyżowania brojlerów ze zwykłymi, to młode będą takie coś pomiędzy :)
  • 0
"Jeśli możesz coś zrobić dobrze, możesz też przedobrzyć"
KrysSz