Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

lęgi z inkubatora

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   3dan

3dan

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów
  • LokalizacjaKUTNO

Napisano 15 marzec 2008 - 22:41

Witam serdecznie wszystkich hodowców, małych i dużych. Mój temat to lęgi z inkubatora. Mam receptę jak efektywnie inkubować jaja kur, i bażantów łownych. Nic prostszego! Kupiłem mały inkubator do hodowli hobbystycznych ze sklepu "hodowlany" i po pierwszej inkubacji, po wnikliwej obserwacji, po 21 dniach, wyległo mi się 13 mocnych wspaniałych kurcząt ( jaja kupiłem od sąsiada za dokładnie 6zł. od zwykłych kur podwórkowych) mam już receptę jak inkubować jaja drobiu grzebiącego. Mianowice, po tygodniu/półtora trzeba jaja przejrzeć, czy są zalężone, jeśli tak obracamy je tak jak zawsze raz ewentualnie 2 razy dziennie, na trzy dni przed planowanym kluciem jaj pod żadnym pozorem nie obracamy, otwieramy tylko inkubator na chwile, spryskujemy wodą o temp. zbliżonej do temp. inkubacji jaj czyli 37,8st.C. robimy to raz dziennie rano lub wieczorem. Do spryskiwania użyć można spryskiwacza do kwiatów, ale musi być czysty bez żadnych chemikaliów rzecz jasna. Ja po prostu maczałem palce w wodzie i w ten sposób spryskiwałem jaja, po tym zabiegu zamykamy inkubator i pamiętajmy o tym aby nie grzebać w nim bez sensu nie wyjmować jaja nie przesuwać, zostawmy wszystko naturze. Pod koniec inkubacji kurczęta będą wysypywać sie z jaja jak z rękawa. Moja babcia zawsze mówiła, że jaja pod koniec inkubacji lub wysiadywania przez kurę muszą mieć duuużo wilgoci, wtedy wyklują się wszystkie niemal jednocześnie.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich życzę udanych tegorocznych lęgów.
  • 0

#2 OFFLINE   barthav

barthav

WebMaster

• Administrator
  • 1184 postów
  • LokalizacjaBratkówka
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 marzec 2008 - 22:47

Mianowice po tygodni połtora trzeba jaja przejrzec czy sa zalęzone jesli tak obracamy je tak jak zawsze raz ewętualnie 2 razy dziennie na trzy dni przed planowanym kluciem jaj pod zadnym pozorem nie obracamy otwieramy tylko inkubator na chwilei spryskujemy wodą o temp. zblizonej do temp. inkubacij jaj czyli 37,8st.C.

Według mnie nie ma tutaj nic specjalnego. Te jajka które są puste wiadomo trzeba usunąć. A 3 dni przed kluciem również wiadomo że trzeba podnieść wilgotność w inkubatorze
  • 0

Galliformes, Phasianidae, Tetraonidae

#3 OFFLINE   bażant

bażant

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaRozprza
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 marzec 2008 - 23:03

Powiem tak. Ta recepta była już sprawdzona bardzo dawno temu, bo niby skąd były by sztuczne lęgi. Ktoś to musiał wypraktykować. Także nic wielkiego nie odkryłeś :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :tak
  • 0
BIRDS-FANCIER

POWODZENIA W HODOWLI!!!!!

#4 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 477 postów
  • Telefon:602396597
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 marzec 2008 - 09:15

Tą recepte zna chyba każdy kto ma inkubator. Nawet ja chć dopiero pierwszy sezon używam inkubatora. Poprzednie lęgi były zawsze naturalne. Pozdrawiam.
  • 0
Michal

#5 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 16 marzec 2008 - 09:17

Przepraszam a co to miało być ?? reklama sklepu internetowego ??? :mrgreen: no weź przestań :pa
  • 0

#6 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 477 postów
  • Telefon:602396597
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 marzec 2008 - 09:21

Zadna reklama. Poprostu tam kupiłem taniej i z opłatą za przesyłke. Po co przepłacać!

[ Dodano: 2008-03-16, 08:23 ]
syju, Sorry. Cos mi się tematy pomyliły.
  • 0
Michal

#7 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 marzec 2008 - 09:24

i pamiętajmy o tym aby nie grzebać w nim bez sensu nie wyjmować jaja nie przesuwać, zostawmy wszystko naturze.

Ciekawe sformuowanie, jak to można zostawic wszystko naturze jak już samo włożenie jaj do inkubatora się temu sprzeciwia?
  • 0
Dołączona grafika

#8 OFFLINE   Flatron

Flatron

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 82 postów
  • LokalizacjaPaterek

Napisano 26 kwiecień 2009 - 10:19

Czy temperatura 38,3st.C jest dobra do wylęgania kurzych jaj.Słyszałem że kury powinny mieć temperature od 37,8st.C-do38,5st.C.W moim inkubatorze ustawiłem temperature 38,3st.C i niewiem czy może taka być??
  • 0