Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Siatka

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Autor tematu
  • Administrator
  • 4172 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 marzec 2008 - 11:02

syju, Jak a tak - zmierzyłam suwmiarką grubość drutu, z obydwu siatek wycięłam identyczny kawałek ,powiesiłam i obciążyłam i obydwie próbki rozerwały się pod takim samym obciązeniem :mrgreen: W końcu jestem mechanikiem-kontroler jakości /były/konstrukcji stalowych i coś jeszcze pamiętam ;-)
  • 0

#22 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 16 marzec 2008 - 11:57

Dobre ?? Kiedyś kupiłem na allegro siatke która u mnie w sklepie ogrodniczym kosztowała prawie 3 razy tyle - siatka dokładnie taka sama
  • 0

#23 OFFLINE   Gerd

Gerd

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1133 postów
  • LokalizacjaMysłowice

Napisano 21 marzec 2008 - 20:38

Dla porównania zamieszczam zdjęcia dwóch siatek o tej samej wielkości oczka i grubości drutu. Różnica jest taka że pierwsza jest z drutu ocynkowanego i pleciona a druga po spleceniu jeszcze raz cynkowana.
Siatki te są założone na wolierach zewnętrznych w ubiegłym roku (maj). Ta która jest tylko pleciona nadaje się już do wymiany z powodu korozji, którą dobrze widać na zdjęciu a ta druga jest OK.
Dołączona grafika
  • 0

#24 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 21 marzec 2008 - 20:58

Na poniższym zdjęciu siatka splatana z ocynkowanego drutu jest na części woliery po lewej u góry, siatka na wolierze na pierwszym planie jest na zewnatrz 3 lata dłużej niz tamta i nie widać na niej śladu rdzy.

Załączone pliki

• Załączony plik  11.JPG   347,68 KB   44 Ilość pobrań

• 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#25 OFFLINE   marcin1234

marcin1234

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Napisano 13 lipiec 2011 - 13:29

Witam
Czy siatka o oczku 2 cm sześciokątna pokryta tym zielonym czymś nada się na wolierę dla nimf? Zwolniłem wolierkę po bażantach i nie chce mi się nic zmieniać, nie zależy mi na estetyce mogę nawet dać drugą warstwę tej siatki, byle tylko nie uciekły chcę tam chociaż z 6, 7 par więc żal by było, liczę na szybką odpowiedż, z góry dziękuję. Nie jestem jakiś przewrażliwiony, ale te zielone coś nie zaszkodzi papużkom?
  • 0

#26 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Autor tematu
  • Administrator
  • 4172 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 13 lipiec 2011 - 16:06

Ja mam wszystkie powlekane tym zielonym ptaki to obskubują i siatka zostaje pozbawiona ochronnej powłoki, więc za kilka lat nada się tylko do wymiany. Oczka troszkę za duże, istnieje niebezpieczeństwo, że nimfa wytknie głowę na zewnątrz.Ale druga siatka powinna temu zapobiec.Bo raczej nie ustawisz jej tak , aby dokładnie oczka zachodziły na oczka przedniej siatki.
  • 0

#27 OFFLINE   marcin1234

marcin1234

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 135 postów
  • LokalizacjaJastrzębie-Zdrój

Napisano 13 lipiec 2011 - 18:31

Dzięki wielkie za odpowiedż, na tym forum coraz bardziej można być pewnym kto odpowie :dzieki Chyba jednak dla świętego spokoju zainwestuje w coś porządnego...
  • 0