Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Szkodliwe, acz lubiane :) .

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
16 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 marzec 2006 - 16:27

Są takie rzeczy, za którymi nasze ptaki przepadają, a które dla nich bezpieczne nie są. Ja spotkałem sie z nastepującymi przysmakami:
- Kawałki folii- głównie z opakowań po papierosach, sa bardzo chetnie pochłaniane przez kaczki, moga spowoddować zatkanie przewodu pokarmowego, a w efekcie smierć ptaka.
-Kawałki nylonowych sznurków- również są chetnie zjadane przez kaczki, a konsekwencje ich połkniecia są podobne do połkniecia folii.
-Kawałki szkła-nie wiem jak to mozliwe, ale moje indyki pochłaniały je jesli tylko gdzieś znalazły, dla kilku skończyło sie to śmiercia.
-Tynk- jest chetnie wydziobywany przez bażanty i kury, jeśli jest to stary tynk wapienny, to nic się nie stanie, ale jeśli będzie to nowoczesny tynk syntetyczny może doprowadzić to do zatrucia, a nawet śmierci ptaka.
-Popiół - zawiera dużo substancji szkodliwych, zwłaszcza pochodnych siarki i metali ciężkich, tak więc nie jest to obojetne dla zdrowia ptaków, a również dla naszego jeśli spozywamy jajka od jedzących go kur.
-Styropian- jest namietnie pożerany w dużych ilościach przez kury, jest wydalany w opstaci niezmienionej, więc nie wiem jaki ma wpływ na zdrowie, może jednak doprowadzić do zatkania układu pokarmowego.
-Pianki izolacyjne- jeśli nie są zabezpieczone są natychmiast wydziobywane, sa szkodliwe dla zdrowia.
-Dżdżownice- przysmak kur, bażantów i kaczek, roznoszą nicienie i choroby, więc nie powinny być zjadane przez ptaki hodowlane.

Jeśli znacie jeszcze inne "przysmaki" to wpiszcie je tu. Pozwoli to nam uniknąc przykrych niespodzianek i ochronić naszych podopiecznych przed nimi samymi.
  • 0

#2 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 marzec 2006 - 23:00

Oglądałam na Animal Planet w "Niewiarygodnych filmach o zwierzętach" reportaż o kaczce, która zniosła jajko wewnątrz którego znaleziono piłeczkę do golfa. Raczej była to piłeczka oblepiona skorupką, niż typowe jajko. Nie było to pierwszego kwietnia ale nie wiem czy można to traktować serio. Fakt ten był tłumaczony w ten sposób, że kaczka prawdopodobnie połknęła piłeczkę, piłeczka przeszła przez jej układ pokarmowy, a następnie z kloaki została cofnięta do układu rozrodczego, gdzie została "oskorupkowana". Ciekawe jak przeszła przez jej dziób i przełyk?
  • 0

#3 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 marzec 2006 - 23:49

Jakie właściwości trujące dla kaczek ma olej spalony z silników samochodowych jeśli się dostanie do oczka wodnego?? Czy kaczki takie mogą się zatruć?? Czy ma to jakiś wpływ na płodność ??
  • 0
Niech Cię nie zadowala przeciętność, dąz tylko do doskonałości.
Raymond H. Oppenheimer
My Fotolog > Zapraszam < Moje ptaki >

#4 OFFLINE   tragopan

tragopan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 732 postów
  • Telefon:504008332
  • LokalizacjaAleksandria
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 25 marzec 2006 - 18:35

Ciekawe jak przeszła przez jej dziób i przełyk?

Piłeczka do golfa jest stanowczo ża duża. żeby połknęła ją jakaś kaczka. A jak by połknęła taką piłeczkę to na pewno by zablokowała układ trawienny. Nie ma takiej możliwości, żeby taka piłeczka przeszła przez układ trawienny. Mniejsze, nawet dużo mniejsze przedmioty blokują układ trawienny np; tragopanki mysz, satyrki kamień zablokował się w miejscu rozgałęzienia się jelit ślepych, kawałki folii i sznurków u kaczek. Tak że Agnieszka Co nie wiesz w takie filmy.
Biegus Olej raczej nie wpływa na płodność, ale kaczki mogą się zatruć. I jest bardzo szkodliwy na natłuszczone pióra, po kąpieli w takim oleju kaczki toną.
  • 0

banner4.gif

#5 OFFLINE   maciej

maciej

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 285 postów
  • LokalizacjaŚwidnik

Napisano 31 marzec 2006 - 18:58

czy czarny bez jest szkodliwy dla kur
  • 0
kury bojowe jak media markt nie dla idiotów

#6 OFFLINE   tragopan

tragopan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 732 postów
  • LokalizacjaAleksandria
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 01 kwiecień 2006 - 21:12

czy czarny bez jest szkodliwy dla kur

Nie jest szkodliwy, nawet zawiera dużo witamin i innych substancji. Bynajmniej u mnie jedzą go tragopany i nic im nie jest.
  • 0

banner4.gif

#7 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 kwiecień 2006 - 00:54

U mnie jedza go bazanty zarowno stare jak i mlode, rowniez nic im nie jest.
  • 0
Dołączona grafika

#8 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 kwiecień 2006 - 09:37

Niedojrzałe owoce czarnego bzu zawierają szkodliwy dla zdrowia kwas pruski.
tragopan, jacek, czy u Was ptaki obdziobują owoce już czarne, czy interesują się już wcześniej, niedojrzałymi?
  • 0

#9 OFFLINE   wojciech

wojciech

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 80 postów
  • LokalizacjaB-stok
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 kwiecień 2006 - 10:00

http://survival.strefa.pl/r/bez.htm tak wygada czarny bez.

http://www.atlas-ros...ucus_ebulus.htm a tak podobna roślina Hebd, która jest trująca.
  • 0

#10 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 kwiecień 2006 - 10:26

Ja im zrywam tylko owoce czarna ( dojrzale ), rosliny rosna na zewnatrz wolier wiec bazanty nie maja do niedojrzalych owocow dostepu. Zaczynam im zrywac owoce jak zobacze ze jedza je inne ptaki np. szpaki, wtedy jestem pewien ze owoce sa dojrzale.
  • 0
Dołączona grafika

#11 OFFLINE   tragopan

tragopan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 732 postów
  • LokalizacjaAleksandria
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 14 kwiecień 2006 - 18:01

Z tego co zauważyłem, to ptaki jedzą owoce jak są już miękkie czyli dojrzałe. Może ptaki wiedzą kiedy je trzeba jeść, tak samo jest z owocami aroni i kaliny.
  • 0

banner4.gif

#12 OFFLINE   Wowo

Wowo

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 471 postów
  • LokalizacjaTrzebinia

Napisano 19 sierpień 2006 - 17:44

Mój samiec aleksandretty jak był jeszcze w domu jako pupilek, to uwielbiał czekoladę i wszystkie inne słodycze, a jak wiadomo jest to szkodliwe :P Więc jesli macie oswojone papugi ie dawajcie czekolady :P
  • 0
Pozdrawiam i życzę sukcesów w hodowli!

#13 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 27 wrzesień 2009 - 15:17

Jak szybko i skutecznie pozbyć się dżdżownic z wybiegu??
  • 0

www.silverducks.pl

#14 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 29 wrzesień 2009 - 11:06

Jak szybko i skutecznie pozbyć się dżdżownic z wybiegu??

Podobno unikają wapnowanej gleby. :?:
  • 0

#15 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 wrzesień 2009 - 12:58

gonzo771 wiesz jak skutecznie wykonać wapnowanie :?: Na ile dni przed wpuszczeniem ptaków do woliery wykonać ten zabieg :?:
  • 0

www.silverducks.pl

#16 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 29 wrzesień 2009 - 13:18

gonzo771 wiesz jak skutecznie wykonać wapnowanie

Najlepiej posypać wapnem i zaorać czy zryć łopatą żeby wapno znalazło się pod powierzchnią.
Ale ja do tego nie byłbym tak całkiem przekonany. :mysl Wapno odkwasza glebę - a jak wiadomo kwaśne środowisko może chronić przed rozwojem patogennych drobnoustrojów. Kto wie czy dżdżownice nie są mniejszym złem. Na pewno chcesz je wyeliminować?
Tytuł tematu brzmi: "szkodliwe acz lubiane". Lubiane są , ale czy na pewno szkodliwe? :co
  • 0

#17 OFFLINE   Koral

Koral

Początkujący

• Użytkownik
  • 3 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 listopad 2011 - 04:33

Jakie właściwości trujące dla kaczek ma olej spalony z silników samochodowych jeśli się dostanie do oczka wodnego?? Czy kaczki takie mogą się zatruć?? Czy ma to jakiś wpływ na płodność ??

mysle,ze napewno ma to jakies skutki, lepiej wymienic wode. Przypomnialo mi sie jak kiedys naprawialem samochod na podworku i mialem stary olej w wiaderku, a moje genialne krymki zlecialy i sie go napily;/ gdy zauwazylem bylo juz zbyt pozno, psikaly strasznie i mialy przez dl. czas brudne piora, ale tak to nic im nie bylo. Ciekawostka karmily wtedy piskleta i mlode tez przezyly;)
  • 0