Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wszystko o hodowli gęsi/kaczek od 1 dnia do 16 tygodnia

chów gęsi gęsi odchów gęsi hodowla gęsi

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 OFFLINE   artur88

artur88

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 sierpień 2017 - 21:28

Witam 

jestem nowy na forum do tej pory hodowaliśmy z ojcem trzodę chlewną ale z powodu ASF chcielibyśmy zmienić produkcję na gęsi lub kaczki. Niestety nigdzie nie znalazłem konkretnych informacji o wymogach hodowlanych. W poniedziałek jestem umówiony z firmą drobiarską ale to nigdy nie to samo co wiedza przekazana przez hodowcę. Chciałbym tu zebrać wszystkie potrzebne informacje też dla przyszłych hodowców. Spróbuję zadać podstawowe pytania ale każda dodatkowa informacja też się przyda.

Posiadam dwie stare chlewnie i pusty garaż po kombajnie łącznie ok 320m2 wybieg 120m2 i 1,5ha pola za budynkami w siedlisku.

1.Jaki jest przelicznik gęsi/kaczki na m2 wiem że 1 dniowych wejdzie 10 na m2 ale dorosłych chyba 5 sztuk na m2 tak?

2.czy zmieści mi się 2000 gęsi/kaczek

3.Co z tym podskubywaniem czy to prawda czy nie?

4.Jak i czym ścielić dla tak małych piskląt i jak często ile słomy potrzeba na 1 sztukę lub 1000sztuk do końca tuczu na mięso gęś się tuczy 16 tygodni? a kaczkę?

5.Jak rozwiązać problem pojenia jednodniowych piskląt czy jak ktoś wstawia kilka tysięcy sztuk to moczy każdej dziobek??

6.Czy i kiedy gęsi mogą stać pod wiatami żeby można było wstawić drugi rzut? i czy nie będzie im za gorąco np w lipcu pod wiatami

7.czy wybieg musi być całkowicie zadaszony na całej wielkości czy wystarczy, że karma i poidła będą zadaszone?

8. jakie witaminy trzeba podawać w wodzie do picia i jak długo?

9.Jak się łapie gęś/kaczkę do transportu do rzeźni jedni mówią, że za skrzydła a inni, że za szyję ale czy ona się nie udusi?

10.Jakie są zakresy temperatur w kurniku w różnych fazach rozwoju?

11.Na jakie choroby najczęściej trzeba uważać?

12. Czy hodowla gęsi a kaczek jest podobna czy całkowicie inna?

Dosłownie każda informacja będzie pomocna tylko nie piszcie żebym kupił sobie książkę o drobiu :) spryciarze.

Użytkownik artur88 edytował ten post 10 sierpień 2017 - 21:34

• 0