Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

dziedziczenie barwy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   CZAK

CZAK

Początkujący

• Użytkownik
  • 9 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 maj 2016 - 14:36

Posiadam malutkie stadko wąsaczy ;) ostatnio usiadła mi na jajkach porcelanowa kurka. Dodam, że kogutek jest biały. Jakie barwy z tego wyjdą? :D
Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi.

• 0

#2 OFFLINE   pohi

pohi

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 138 postów
  • Telefon:783655707
  • LokalizacjaChojna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 maj 2016 - 20:05

Po 21 dniach się przekonasz :9:

• 1

#3 OFFLINE   CZAK

CZAK

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 maj 2016 - 08:15

Po 21 dniach się przekonasz :9:

Tyle to ja też wiem, ale, że jestem kobitką to z natury jestem niecierpliwa :D :P Stąd takie pytanie :D

• 0

#4 OFFLINE   Edek13

Edek13

Trzymacz

• Moderator
  • 789 postów
  • Telefon:509852301
  • LokalizacjaKujawsko-pomorskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 maj 2016 - 18:56

z natury jestem niecierpliwa

W hodowli jest to cecha raczej negatywna. Wracając do Twojego pytania, dziedziczenie barw u kur jest dość skomplikowane i otrzymanie właściwej barwy po jednobarwnych rodzicach jest dość kłopotliwe, jeśli nie znasz pochodzenia przodków Twoich kur. A co dopiero gdy kogut był innego koloru niż kury. Dlatego w racjonalnej hodowli jest tak ważny chów "na linię" własną wyhodowaną przez Ciebie linię. Ale zasada niejakiego pana Paretto mówi, że tylko 20% potomstwa odziedziczy 80 % pożądanych cech, więc masz szansę, mniej więcej jak w lotto szóstka, że wśród uzyskanego potomstwa będą championy. Może to zabrzmi sarkastycznie ale,

Po 21 dniach się przekonasz

i innej odpowiedzi nie można udzielić.
  • 0
Dołączona grafikaPiszę poprawnie po polsku. Edward"13"Oczkowski

#5 OFFLINE   CZAK

CZAK

Początkujący

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 maj 2016 - 20:10

W hodowli jest to cecha raczej negatywna. Wracając do Twojego pytania, dziedziczenie barw u kur jest dość skomplikowane i otrzymanie właściwej barwy po jednobarwnych rodzicach jest dość kłopotliwe, jeśli nie znasz pochodzenia przodków Twoich kur. A co dopiero gdy kogut był innego koloru niż kury. Dlatego w racjonalnej hodowli jest tak ważny chów "na linię" własną wyhodowaną przez Ciebie linię. Ale zasada niejakiego pana Paretto mówi, że tylko 20% potomstwa odziedziczy 80 % pożądanych cech, więc masz szansę, mniej więcej jak w lotto szóstka, że wśród uzyskanego potomstwa będą championy. Może to zabrzmi sarkastycznie ale,

i innej odpowiedzi nie można udzielić.

Dziękuję za szczerą opinię :) o to mi chodziło :) Pozdrawiam 

• 0

#6 OFFLINE   koklas66

koklas66

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 122 postów
  • Lokalizacjakłobuck
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 maj 2016 - 22:27

Po 21 dniach raczej się nie przekonasz,bo pisklęta będą jeszcze w puchu  i daleko im będzie jeszcze do ostatecznej barwy

Jednak po takiej parze młode nie będą miały czystej barwy,większość młodych powinna być w typie porcelany z nieregularnymi białymi piórami(przez co zatraci się rysunek charakterystyczny dla porcelanowych ptaków)

Posiadam malutkie stadko wąsaczy

Jak już to raczej brodaczy,wąsy to moze mieć araukana ;)

• 0