Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Zestresowane perliczki?

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Xeite

Xeite

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 marzec 2016 - 11:54

Witam,

Miesiąc temu zakupiłem na giełdzie drobiu w Pszczynie młode perliczki. Koguta oraz kure. Trzymałem je przez 2 tygodnie, zamkniete w kurniku razem z kurami aby sie zapoznaly i zrozumialy ze tam ich nowy dom. Od tygodnia zaczalem je puszczac na pole (ogrodzonie dookola kurnika). Niestety na widok czlowieka uciekaja jak glupie probujac chyba ratowac zycie czy cos, bo robia to tak panicznie. Kiedy ich nic nie ploszy to chodza dookola ogrodzenia kurnika i szukaja dziury w plocie, i tak doslownie nonstop, ledwo zainteresowane sa jedzenien. Jak tylko czlowiek sie pojawi to uciekaja panicznie do srodka kurnika, jesli tam wejde to w srodku robia jakis sajgon, skacza po wszystkich, po jajkach kur, rozbijaja je probojac sie schowac i uciec. Jedna perliczka wczoraj podczas skakania i walenia glowa w sufit kurnika zniosla jajko, takie bardzo miekkie, wiec chyba ze stresu popuscila. 

Oczywiscie wypuszczam je razem z calym inwentarzem, czyli sa kaczki, i kury na wybiegu.

Pytanie czy mozna cos z nimi zrobic czy do garka? :) Bo jak tak ma byc nonstop to mi predzej czy pozniej uciekna, nie mowiac o szkodach w samym kurniku (rozbite jajka).

Ktos mi sugerowal zeby przywiazac im do nogi jakies ciezarki (kamien), aby przez jakis czas nie mogly uciekac zbyt aktywnie, no ale to taka metoda troche barbarzynska....

Użytkownik Xeite edytował ten post 29 marzec 2016 - 12:03

• 0

#2 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4167 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 29 marzec 2016 - 14:35

poczekaj aż sie naucza co ich dom, musza poczuć się pewnie, raczej nie popuściła jajka tylko zniosla z miękką skorupka, czasami takie znosza, jakies niedobory wapnia widocznie

• 0

#3 OFFLINE   jurek56

jurek56

Początkujący

• Użytkownik
  • 1 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 kwiecień 2016 - 15:30

Witam,                                                                                                                                                                                                       jako nowy użytkownik pozdrawiam wszystkich na forum "Kurnik Polski",                                                                                                       nigdy nie miałem perliczek ale zachciało mi się! Kupiłem z wylęgarni 6szt. to teraz zobaczę co one potrafią i jak się zachowują                  z różnych opisów to aż strach się bać,no ale kupiłem z myślą że będą mi odstraszać gryzonie itp.                                                             Zobaczymy jak sobie poradzę....  

• 0

#4 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4167 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 kwiecień 2016 - 16:09

nie licz ze odstrasza gryzonie bo to bajka :9:

• 0