Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Przywóz ptaków z zagranicy (legalnie)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   lucas opolskie

lucas opolskie

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 42 postów
  • LokalizacjaOlszynka Prudnik
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 październik 2014 - 21:27

Witam wszystkich .

A więc do rzeczy by legalnie przywiezć ptaki  do polski z zagranicy wymagane są dokumenty( certyfikat zdrowia w systemie traces) tak twierdzą w powiatowym inspektoracie weterynarii .Lecz gdy udałem się do kliniki zagranicą weterynarz zaśmiał się i powiedział ze nie potrzebuje żadnych dokumentów bo jesteśmy w Unii ,ale jeśli bardzo chce to może mi wypisać certyfikat zdrowia który kosztuje 25 euro.No i już sam nie wiem .Może ktoś  kto miał już styczność z taką sytuacja może się wypowiedzieć.Pozdrawiam

• 0

#2 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4172 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 październik 2014 - 09:19

Większosc przywozi ptaki z różnych zagranicznych giełd bez zadnych papierow dot, stanu zdrowia, na niektórych giełdach nie ma wcale weta, który by coś takiego wystawił, na czeskich bywają a koszt wydania jest niewielki na pewno nie 25 E

Co innego gdybyś przewoził ptaki z zalącznika A wtedy musisz miec komplet dokumentów  o jakie ptaki chodzi?

• 0

#3 OFFLINE   lucas opolskie

lucas opolskie

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 42 postów
  • LokalizacjaOlszynka Prudnik
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 październik 2014 - 20:37

Wiem że przywożą bez papierów . Głównie drobna egzotyka wiem że trochę go poniosło w Polsce to koszt ok 5 zł.

• 0

#4 OFFLINE   looie

looie

Użytkownik

• Użytkownik
  • 17 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 listopad 2014 - 00:54

Witam

a jak jest z przewozem dużych papug z polski do kanady?

jest to możliwe?

czy nie zaszkodzi to naszemu pupilowi ?

• 0