Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wapno do dezynfekcji gołebnika

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
8 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   krzysiek84:}

krzysiek84:}

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 34 postów
  • Lokalizacjaskała

Napisano 11 grudzień 2007 - 14:18

Witam, stosuje może ktoś z was taką metodę min:daje na dno gołębnika grube trociny ale wcześniej mieszając je z wapnem. Czy najpierw posypujecie wapnem podłogę a potem trociny. Czy wapno daje jakieś rezultaty dlaczego się je stosuje, proszę o odpowiedź.
_orty
  • 0

#2 OFFLINE   Wojtus

Wojtus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 108 postów
  • LokalizacjaGórki Małe
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 grudzień 2007 - 14:50

Ja odpowiem choć nie z własnego doświadczenia, że wapno daje bardzo duże i pozytywne efekty min. zabijając chorobotwórcze bakterie. Mój wujek w hodowli gołębi nie używa żadnej ściółki tylko co tydzień sprząta i sypie wapnem (z tym sprzątaniem co prawda jest różnie, ale posypuje wapnem minimum raz w tygodniu).
  • 0
"Kto nie ma odwagi do marzeń, nie będzie miał siły do walki"

Michael Zuleher

#3 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 grudzień 2007 - 16:54

Wapno wysusza i dezynfekuje ja latem to spryskuję wapnem, podłoga jest sucha i bardzo szybko wpija wapno a w okresie jesienno zimowym jak podłoga jest wilgotna a czasami mokra to podłogę posypuję na sucho, pierw posypię podłogę lekko wapnem a później ściółka na wierzch, trzeba uważać by wapna nie było za dużo jak ptaki będą fruwać to żeby wapno się nie unosiło w powietrzu i nie paliło ptaków w oczy, suche wapno jest bardzo palące większa ilość wapna to może nawet wypalić oczy ptakom
  • 0

#4 OFFLINE   dakota2000

dakota2000

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 286 postów
  • Telefon:600251166
  • LokalizacjaHel
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 grudzień 2007 - 21:30

Ja uważam że najbardziej funkcjonalne gołębniki to takie które mają podłogę i przód z siatki.
  • 0

#5 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 grudzień 2007 - 21:38

dakota2000 tak to jest najlepsze rozwiązanie ale nie każdy może sobie pozwolić na taki nowoczesny gołębnik
  • 0

#6 OFFLINE   Kamilekk

Kamilekk

Użytkownik

• Użytkownik
  • 11 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 16 październik 2014 - 13:40

ja ogólnie przestałem stosować wapno, bo tez nie za dobrze działa na drogi oodechowe gołębi i kolega na targach w sosnowcu doradził mi żeby spróbować z takim czymś jak dezosan wigor, to jest to suchej dezynfekcji, ale nie pyli tak jak wapno murarskie i przynajmniej w moim przypadku dużo lepiej się sprawdził

• 0

#7 OFFLINE   mickey

mickey

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2014 - 16:54

wapno szkodzi na drogi oddechowe gołębi. Teraz jest na rynku fajna dezynfekcja gołębnika poprzez zadymianie - jest taka specjalna świeca dymna, którą zamykamy w gołębniku czy kurniku na kilka godzin i dym dezynfekuje wszystkie wirusy i zarazki. Ptaków nie może tam być oczywiście podczas zadymiania.

• 0

#8 OFFLINE   pawel_pann

pawel_pann

Początkujący

• Użytkownik
  • 6 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 26 grudzień 2014 - 21:26

No to faktycznie dobre rozwiązanie. Ale faktycznie sprawna organizacja jest podstawą. Dezynfekcja wapnem musi być zrobiona w odpowiednim czasie.

• 0

#9 OFFLINE   damian83

damian83

Początkujący

• Użytkownik
  • 4 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 13 styczeń 2017 - 08:53

pojawiają się teraz ogniska ptasiej grypy i trzeba dezynfekować,

ja używam virconu i przy wejściu do gołębnika mam jeszcze taką mate dezynfekacyjną

• 0