Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Ptasia grypa -(avian influenza virus)

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
163 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:06

Pisząc darmozjady miałem na myśli te ptaki, które i tak juz są przeznaczone na zjedzeie. Ni e wybije wszystkich ptaków. Poprostu nie będę czekać. A te ptaki i tak miały byc wybite i to dawno. Stadko zarodowe zostawiam. Ptaków nie trzymam dla zysku. Poprostu zadłuo już je trzymam. Powinienem już dawno zabić to co jest do tego przeznaczone. Damozjady to dla mnie te ptaki, które nie bedą niosły anio się romnażały a jedzą bardzo dużo bez przyrostów masy ciała. Nie mogę sobie pozwolić na dłuższe ich utrzymywanie. Gdybym trzymał je dla zysku poczekałbym te 2 tygodnie. Ale uważam, że dla bezpieczeństwa nie będę ich dalej trzymał. Ptaki hoduje z miłości do ich samych i ich mięsa. Ale nie choduje głównie na mięso.
  • 0

#22 OFFLINE   grajgul1992

grajgul1992

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 237 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:08

Dadzio, ... :bania
  • 0

#23 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:09

niema co panikować ptasia grypa była i będzie nie zniknie tak sobie, ludzie tez chorują na grypę i umierają tylko że nikt ich nie zbija
  • 0

#24 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:11

Dadzio, Powiem Ci że jestem z lekka zniesmaczony ponieważ już w którymś Twoim poście spotykam się z dosyć nie fortunnymi określeniami ptaków( ,darmozjady ,jutro pójdą na rosół ,zabijmy jak najszybciej)to w tym poście .W poprzednim bodajże gdy kura dziobała jajka Twoją propozycją był również garnek.Coś zaczynam powątpiewać w to ,że jesteś naprawdę miłośnikiem ptaków zwłaszcza ,że jesteś w takim młodym wieku.Powiem Ci ,że ja będąc w Twoim wieku lub podobnym nie pozwoliłem nic zabić, było zawsze kupę płaczu i rodzice lub dziadkowie musieli to robić żebym nie widział( po prostu po kryjomu).
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#25 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:12

Ja nie boję się, że ja się zarażę. Boję się, że ptaki zginą na marne. Unas nikt nie przestrzega zakazu wypuszczania. A ptaki i tak miały być wybite. Uważam, że w zabijaniu ptaków nie ma nic złego. Ale chyba się nie gniewaćie na mnie. Darmozjady napisałem ale tak nie myśle. Miałem namyśli bardziej to, że nie będę czekać do wysyłki, gdyż będą z nią duże problemy. A nie mogę czekać do połowy grudnia. Niestety.
  • 0

#26 OFFLINE   bażant

bażant

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaRozprza
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:14

Czy te odszkodowania za wybite ptaki dostanie każdy co mu ptaki wybiją? Ja myslę że to będzie tylko dla ferm, a tacy jak my pasjonaci to dostaną tylko kopa w d..ę. Bo fermiarze z tego żyją a my hodujemy dla przyjemności. :co :/
  • 0
BIRDS-FANCIER

POWODZENIA W HODOWLI!!!!!

#27 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2007 - 21:20

Podobno dostanie każdy. Ale nie uważam, żeby to zrekompensowało straty duchowe. Zawsze żalu za ptakami nie wyrównaja pieniądze. Ja jestem nauczony że ptaki się je. Ale ja je lubię. Gdybym ich nie lubił to bym ich nie hował. Poco mam się męczyć jak moge kupić w sklepie. Ja lubię ptaki. Ale lubię je także jeść. Mam nadzieję, że nie jest to zabronione na PK. Ale wróćmy do tematu jakim jest ptasia grypa a nie czy jeść ptaki czy też nie. Wydaje mi się, że każdy dostanie jakieś odszkodowanie. Nie tylko fermy.
  • 0

#28 OFFLINE   szymek65

szymek65

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 207 postów
  • LokalizacjaLubczyna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 grudzień 2007 - 22:33

Oby tylko wiosną sie nie zaczeła taka sama warjacja jak teraz, wtedy to znów będzie lipa z lęgami i wogóle u większości hodowców zamykanie ptaków spowoduje duże straty w hodowlach m.in lęgi,zaburzenia nieśności itp. przynajmniej ja tak miałem z drobiem. Moje ptaszyska już pozamykane od dzisiaj. :/ Ciekawe ile znowu to będzie trwało.? :co Jak by ten H5N1 był człowiekiem to jak bym go dorwał to nie wiem co bym mu zrobił ;-) :chlas
  • 0

#29 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 02 grudzień 2007 - 22:44

A ja się ptasiej grypy nie boję. Mam zabezpieczon eptaki i jeśli się uda i zakazów nie będzie to pojadę po kolejne ptaki. Mam zamiar nabyć sobie coś nowego.
  • 0

#30 OFFLINE   gonzo771

gonzo771

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1608 postów
  • Telefon:695638294
  • LokalizacjaMyślenice

Napisano 03 grudzień 2007 - 14:39

A ja tak po cichu podejrzewam, że niedługo na rynku pojawi się szczepionka dla ludzi na ptasią grypę. Robią sobie niezłą kampanię reklamową. Ciekawe jest to, że to choroba, na którą zdaje się nie chorował żadem człowiek w Europie i bardzo prawdopodobne, że nikt nie zachoruje.
Nie jestem zwollennikiem teorii spiskowych, ale ktoś znowu nieżle zarobi na ludzkiej...głupocie i panice, którą nakręcają media i urzędnicy. :bania
  • 0

#31 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 grudzień 2007 - 14:41

Dobrze przynajmniej, że nakaz utrzymywania ptaków na terenie zamkniętym nie dotyczy całego kraju.
  • 0
Dołączona grafika

#32 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 grudzień 2007 - 15:30

Dobrze przynajmniej, że nakaz utrzymywania ptaków na terenie zamkniętym nie dotyczy całego kraju

Z tego co wiem to od dzisiaj dotyczy. Niestety. Najgorsze jest to, że poczta lada chwila zabroni transportu ptaków. Jak zabronili w 2006 kiedy chorowały tylko dzikie ptaki to i teraz zabronią zwłaszcza, że chorują ptaki hodowlane. Wielka szkoda tych indyków.
  • 0

#33 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 grudzień 2007 - 15:43

A ja dziś wysałałem ptaki i jeszcze nic nie krzyczeli na temat zakazu wysyłek.
  • 0

#34 OFFLINE   Agnieszka Co.

Agnieszka Co.

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 461 postów
  • LokalizacjaŻywiec
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 grudzień 2007 - 16:20

Dziś sie dowiadywałam na poczcie - jak narazie nie ma zakazu.
  • 0

#35 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 03 grudzień 2007 - 16:58

Ja też dziś wysłałem i rok temu też wysyłałem i mi nikt nic nie mówił.Dadzio, a Ty przestań panikować jak by nie było sytuacja jest już opanowana i nic się nikomu nie stało teraz ani rok temu.
  • 0

#36 OFFLINE   bażant

bażant

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaRozprza
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 grudzień 2007 - 16:58

A ja jeszcze powrócę do tych odszkodowań. Co z tego że hodowcy drobiu ozdobnego dostaną odszkodowania za zabite ptaki. CO zrobią z tymi pieniędzmi, tylko będą mogli mieć jakąś rekompensatę za ptaki i za prace przy nich. Jeżeli wybiją ptaki w całej Polsce, co jest możliwe to co zostanie w hodowlach. Wielkie zero. W Polsce nie będzie żadnego drobiu ozdobnego. I niby skąd mają hodowcy kupić ptaki. Tylko z zagranicy(jeśli tam jeszcze nie wybili). Myślę, że to co piszę to jest tylko takie gdybanie, co by było gdyby to się stało. Ale nigdy nie wiadomo co może strzelić do głowy urzędnikom. Jeśli będzie duże zagrożenie ptasią grypą to każą wybić wszystko. A wtedy nie będzie nic. Wartościowe ptaki pójdą pod siekierę. Oby to były tylko takie moje gdybania. Nigdy nie wiadomo co urzędasy sobie wymyślą. :co
  • 0
BIRDS-FANCIER

POWODZENIA W HODOWLI!!!!!

#37 OFFLINE   Marta H

Marta H

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 168 postów
  • LokalizacjaBydgoszcz

Napisano 03 grudzień 2007 - 17:28

Jak czytam co Dadzio pisze o swoich ptakach to aż mi się chce płakać.Jak można tak bezinteresownie mówić o zabijaniu zwierząt.A tak jakby ciebie ktoś nazwał darmozjadem i zabił...ja nie wyobrażam sobie hodowli ptaków hobbistycznie,a potem ich zabijanie bo za dużo jedzą :chlas :bania .Niestety ptaki to nie jest tani biznes, muszą jeść zróżnicowany pokarm. :tak
  • 0

#38 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 grudzień 2007 - 17:33

bażant, tu napewno tak by ni ebyło. Myślę ze ludzie chowiący takie ptaki sprzeciwili by się a i sam nie wpuścił bym nikogo na posesję bez nakazu to raz, a po drugie najpierw poprosił bym o zrobienie badań weterynaryjnych u co najmniej 2 wetów.Jak by moj eptaki były chore to wtedy rozumiem, a tak to mogą sobie narazie tylko postraszyć mnie. Kto mi da za caboty tyle kasy co wydałem ? A pozostałe ptaki ?
Nie są chore więc i nie pozwolę na wybicie.
Ja mam moje ptaki odpowiednio zabezpieczone a gdyby trzeba było, mogę zrobić to jeszcze bardziej.

Myślę ze i oni też rozumują, że nie tędy droga, chyba że są id.....
  • 0

#39 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 03 grudzień 2007 - 18:11

Wanted, No pewnie,że nikt nie przyjdzie do Ciebie od razu z zamiarem wybicia ptaków.Niech niektórzy dodatkowo nie sieją paniki bo ta już jest wystarczająca szczególnie u tych co praktycznie nie mają o tym zielonego pojęcia.Aby zlikwidować u kogoś ptaki to musiałaby ptasia grypa wystąpić bezpośrednio u jego ptaków,co musiałoby być potwierdzone i to nie jednym badaniem lecz kilkoma niezależnymi(między innymi przez Lab, Londyńskie)Co innego gdyby czyjaś hodowla znalazła się w strefie zapowietrzonej( obszar jej ustala się różnie w zależności od zagrożenia)raz jest w promieniu 3 km. od ogniska choroby innym razem może to być 10 kś okazję nie dawno samm i więcej.I w takim przypadku też nie będzie wybijał ptaków jak nie została stwierdzona choroba jedynie ptaki będą przechodzić kwarantanę i nie możesz nimi prowadzić żadnego obrotu.Wanted, podobnie parę lat wyglądała sprawa w Holandii ale tam naprawdę wybito znaczne ilości ptaków i wydawało się ,że mogą mieć kłopoty ,poważne kłopoty ale jak sam wiesz nic takiego się nie stało bo miałeś okazję nie dawno sam to sprawdzić.Oni co wartościowsze okazy i gatunki uratowali i u nas byłoby na pewno podobnie(chowie się co cenniejsze)Ale nie ma co wybiegac tak daleko do przodu bo raczej nam to na razie nie grozi.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#40 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 04 grudzień 2007 - 12:06

andrzej-ko, zgadzam sięz Tobą w 100 procentach. A po drugie czy urzędnicy wiedzą gdzie znajduje się każda hodowla przecież wielu hodowców hoduje ptaki na ,,czarno". A poszukiwanie każdej hodowli by im zajeło tyle czasu że ptasia grypa by odeszła do lamusa.
  • 0