Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Pytania w sprawie ptasiej grypy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 11 maj 2006 - 17:18

No więc pofatygowałem się i odszukałem. Wiadomość z Onet.pl z dnia 06.05.2006 14:53

Główny Lekarz Weterynarii: Polska bez ognisk ptasiej grypy
Nie ma już żadnego ogniska ptasiej grypy w Polsce - poinformował w sobotę w komunikacie Główny Lekarz Weterynarii. Ostatnim miejscem, gdzie w sobotę uchylono ograniczenia związane z ptasią grypą, była Bydgoszcz.
"Na terenie Rzeczypospolitej Polskiej nie występuje obecnie żadne ognisko wysoce zjadliwej grypy u dzikich ptaków" - poinformował Główny Lekarz Weterynarii w komunikacie.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Bydgoszczy zniósł w sobotę wszystkie zakazy, wprowadzone w wyniku wykrycia wirusa H5N1 u martwego łabędzia, znalezionego 11 marca w tym mieście. Ostatniego martwego ptaka zarażonego wirusem znaleziono w Bydgoszczy 26 marca.

http://wiadomosci.on...73,11,item.html

Jeśli dobrze to zrozumiałem, to nadal nie odwołano zakazu wypuszczania ptaków :/
Powiatowy z Bydgoszczy zniósł zakazy dotyczące ogniska, ale Główny Lekarz Weterynarii nadal nie odwołał rozporządzenia na kraj :/ :roll:
  • 0