Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Pytania w sprawie ptasiej grypy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
40 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Paul

Paul

Początkujący

• Użytkownik
  • 2 postów
  • LokalizacjaŚląskie

Napisano 17 luty 2006 - 15:37

Witam mam takie pytanie.Jeśli jest zakas puszczania drobiu ozdobnego na wolne powietrze czy w wolierze bażanty itp. mogą być czy też będzie czeba zabijać zwierzęta:(:(:(:P??:(:(
  • 0

#2 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 luty 2006 - 19:03

W rozporządzeniu jest napisan, iż ptaki powinny pozostać w zmknięciu, tak by nie miały kontaktu z ptakami dzikimi i ich odchodami.
Jeśli woliera jest zadaszona, to bażanty mogą w niej przebywać, a jeśli nie to można ja przeciez zabezpieczyc folią.
  • 0

#3 Guest_grzegorz_*

Guest_grzegorz_*
  • Gość

Napisano 17 luty 2006 - 19:36

LOBO. A jeśli do woliery dostaną się różne gryzonie; np szczur, który wcześniej mógł coś znaleźć ; co wtedy trzeba zgłaszać do weterynarza. Czy ptasią grypę można zauważyć wcześniej.
  • 0

#4 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 luty 2006 - 19:48

Nie jestem wetem, ale z opisów wynika że raczej nic nie da się zrobić, gdy ptak jest chory. Nie wpadajmy w panike, złapać ptasią grype to tak jak trafić 6 w totka.
Jeśli woliery będą dobrze zabezpieczone, tak by nic do nich nie leciało, ani ptak ani jego odchody, to więcej nic juz nie możemy zrobić.
Nie wiem czy ssaki mogą przenosić chorobe na ptaki. Z człowieka na człowieka sie nie przenosi. W chorobach jest coś takiego jak bariera gatunkowa. Tylko jeden szczep może przenieść się z ptaka na człowieka. Nie wiadomo czy jakiś szczep nie przenosi się na inne ssaki.
  • 0

#5 OFFLINE   tragopan

tragopan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 732 postów
  • Telefon:504008332
  • LokalizacjaAleksandria
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 luty 2006 - 20:50

Z tego co mi wiadomo to łabdzie zawsze w zimę padały, żywią się zieleniną. Padały z braku pożywienia, a wygłodzone ptaki zawsze jakieś choróbsko podłapią. Dziwi mnie dlaczego w Polsce robi się taką panikę. W grudniu byłem w Holandi i Belgi i widziałem tysiące mew i kaczek na ich kanałach. Te ptaki przyleciały napewno na zimowisko z dalekiej północy. Jak by u nas takie zimowisko było i takie ilości kaczek i mew, to by nawet kanarka w sejfie nie można było by trzymać, bo by napewno zaraził się ptasią grypą. Teraz każdy dzienikaż biega po plaży i szuka ptasiej grypy, żeby zabłysnąć i postraszyć ludziska. Ja też jestem hodowcą i z przykrością patrze co wyprawiają z tą ptasią grypą.
  • 0

banner4.gif

#6 OFFLINE   dakota2000

dakota2000

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 286 postów
  • Telefon:600251166
  • LokalizacjaHel
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 18 luty 2006 - 16:26

Masz rację Tragopan .Mieszkam w Helu i tu zawsze na zimowisu przebywa tysiące ptaków kilkanaście gatunków ,zawsze padały łabędzie i inne ptactwo mieszkańcy Helu wiedzą że tak zawsze było i nikt nie robi paniki z tej sytuacji bo to jest naturalne w świecie zwierząt,Ciężkie warunki a takie są zimąpowodują naturalną selekcję.Ludzi przyjezdni non stop monitują opadnientych ptakach i trzeba reagować ,pracuje w U.Miasta Hel.
  • 0

#7 OFFLINE   Marcin

Marcin

Użytkownik

• Użytkownik
  • 19 postów
  • Lokalizacjaszczecin

Napisano 19 luty 2006 - 20:17

U mnie w Szczecinie też wcale nie jest kepiej niż u Dakoty to zapewne przez tą bliskośc z granicą Niemiec.Że tak powiem nie można spokojnie iśc na spacer nad Odre bo wszyscy którzy tam są mawet u żywych ptaków szukają jakichś objawów choroby.To okropne!:P :(
  • 0
_________
POZDRO;

#8 OFFLINE   Peter Ferjenčík

Peter Ferjenčík

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 134 postów
  • Lokalizacjapp

Napisano 21 luty 2006 - 19:59

Tak už to dnes ohlásil slovenský minister poľnohospodárstva. U 2 vtákov bol nájdený vírus H5. Či je to patogénny H5N1 potvrdia britské laboratóŕia v piatok.
Ako rarita pôsobí správa, že bol infokovaný dravý vták Sokol nájdený pri Gabčíkove. Druhým infikovaným bol potápač biely nájdený v bratislavskej rafinérii SLovnaft. Boli ihneď prijaté prísne bezpečnostné opatrenia na Žitnom ostrove a v Bratislave. Policajti kontrolujú autá vychádzajúce z oblasti Gabčíkova. Vąetky prídomové chovy musia byť uzavreté ( bez prístupu divokožijúceho vtáctva) a obecne úrady majú nariadenú kontrolu chovov a spočítanie chovanej hydiny a exotického vtáctva.
Opatrenia sa prijali ihneď a pokiaľ by sa objavila nákaza aj u domácich vtákov a hydiny, doąlo by k likvidácii domácich chovov.
Tak sa máme na čo teąiť!

Peter z Bratislavy
  • 0

#9 OFFLINE   kamilk10

kamilk10

Użytkownik

• Użytkownik
  • 14 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 08:34

kiedy nareszcie będzie tak jak było?
  • 0

#10 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 10:03

nie wiadomo......nic o tym nie mówią.......może już jest?! :co
  • 0
Dołączona grafika

#11 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 10:06

Skąd można by się dowiedzieć? Może zadzwonić na komisariat i spytać, czy nadal mają karać hodowców wypuszczających drób na podwórza? Może mają jakieś nowe rozporządzenia?
  • 0

#12 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 10:09

właśnie.......powiedzieli by coś i by każdy wiedział......jak sie coś działo to był 'huk' a teraz co?:oops: a na necie nic nie ma?? bo ja nie sprawdzałem
  • 0
Dołączona grafika

#13 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 06 maj 2006 - 11:41

Zawsze tak jest za każdym razem! Gdy się coś dzieje,to od razu zakazów jest pełno! Ale póżniej aby to odwołać,jest cisza w eterze,nikt o niczym nie wie.Nie ma chętnych by cokolwiek powiedzieć.Biurokraci w naszym kraju są do bani! ;)
  • 0

#14 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 11:46

w Polsce już tak jest.......nie wiadomo czy można hodowac.........w Czechach wprowadzili nawet odławianie jakiejś ilości ptaków i rozdawanie hodowcom należacym do związków, a w Polsce trzeba zgode, mało kto ją może zdoby.........w Polsce jest do bani
  • 0
Dołączona grafika

#15 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 06 maj 2006 - 11:50

Polska to ładny kraj z traducjami,ale to biurasów mamy do bani,a nie kraj.
  • 0

#16 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 11:51

no racja.......gdyby nie te rządy i tak dalej to by było dużo lepiej :x
  • 0
Dołączona grafika

#17 OFFLINE   Bonzaj

Bonzaj

Zaawansowany

• Założyciel
  • 1563 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 11:53

[hide]A Kaczyńskiego to z pałacu prezydenckiego wypuszczają na podwórko ;)[/hide]
  • 0

#18 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 06 maj 2006 - 11:54

Bardzo dobre.Byc moze to i on tez roznosi ptasia grype. To Bonzaj było super.
  • 0

#19 OFFLINE   mirass

mirass

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2217 postów
  • LokalizacjaKraków
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 maj 2006 - 11:56

Bonzaj, szczera prawda....to pewnie było od serca :twisted:
  • 0
Dołączona grafika

#20 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 06 maj 2006 - 11:57

[hide]Podejrzewam że tak bo zawsze wychodzi z obstawą-goryli.Ciekawe czy na małpy to się nie przenosi? :twisted:[/hide]
  • 0