Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Wiosna 2013

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4172 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 marzec 2013 - 15:53

Wiosna 2013 jaka jest każdy widzi :15:

Jak waszym zdaniem odbije się to na tegorocznym sezonie  lęgowym ?

O naturalnych lęgach jak na razie chyba należy zapomnieć, a sztuczne ? czy  jajka  będą zapłodnione  ?

• 0

#2 OFFLINE   Marius

Marius

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1128 postów
  • LokalizacjaNiecew -woj.Małopolskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 marzec 2013 - 17:29

U mnie mimo śniegów jedna silka siedzi na jajkach już chyba od tygodnia, ptaki się na szczęście niosą, dziś nawet przyniosłem jajko od indyków.  Sztuczne lęgi też dość dobrze wypadają, jajka są dobrze zapłodnione.

Ale pogoda daje "czadu" :/ To trzeba przyznać,  od poniedziałku jak co roku zaczynam rekolekcje to nie pamiętam nigdy śniegu, a teraz? Śniegu, a śniegu :/

• 0
Pozdrawiam Mariusz !

#3 OFFLINE   jedwabisty2

jedwabisty2

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 56 postów
  • LokalizacjaSkaryszew
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 marzec 2013 - 17:37

u mnie kurki już kwoczą i paputy też się zabierają za lęgi :)

• 0

#4 OFFLINE   AnnaOj

AnnaOj

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1042 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 marzec 2013 - 16:21

Moja kwoczka siedzi na jajkach jakieś 2 tygodnie, podłożyłam jej jajka po ok. tygodniu jej kwoczenia, jajka opisałam. Dziś znalazłam w gnieździe dodatkowe świeże jajko.  Kwoczka jest w oddzielnym miejscu, więc nie ma możliwości by jakaś kura jej zniosła do gniazda. Zniosła to jajko na pewno ta kwoczka. Czy ona zejdzie teraz z gniazda?  Coś jej się poprzestawiało?

Znalazłam także niestety w gnieździe rozbite jajo, był w niej pisklak, więc wygląda na to że te mrozy do pewnego momentu nie zaszkodziły w rozwijaniu się zarodka. A jeden kogut silek dał radę 13 kurkom :)

• 0
Marzenia jak ptaki szybują po niebie....
AnnaOj