Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sowy

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   BiałaPawica 36

BiałaPawica 36

Użytkownik

• Użytkownik
  • 12 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 21 sierpień 2012 - 21:08

Witam, mam pytanie. Czy można mieć w domu własną sowę? Tak legalnie? Jeśli tak, to jak ją zdobyć, kupić czy coś w tym stylu...?
  • 0

#2 OFFLINE   Tban

Tban

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 335 postów
  • Telefon:536 275 890
  • LokalizacjaStrzelin
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 22 sierpień 2012 - 08:16

Jest to możliwe choć niełatwe
mój kolega ma puchacza i płomykówkę w domu
  • 0
Tban

#3 OFFLINE   BiałaPawica 36

BiałaPawica 36

Użytkownik

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 12 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 28 sierpień 2012 - 21:35

Kolega mojej mamy ma sowę i jakiegoś orła, ale jest leśniczym i opiekuje się tymi ptakami, z powodu jakiś urazów ze skrzydłami. Rechabilituje je :)

Słyszałam o człowieku, który miał własnego kruka. Ogólnie chciałabym mieć jakiegoś z dzikich ptaków drapieżnych i najbardziej zainteresowały mnie sowy, a zwłaszcza Sóweczka-Glaucidium Passerinum i Płomykówka-Tyto Alba <3

Użytkownik BiałaPawica 36 edytował ten post 28 sierpień 2012 - 21:35

• 0

#4 OFFLINE   mirek1

mirek1

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 72 postów
  • Lokalizacjalubomia

Napisano 04 wrzesień 2012 - 19:13

Witam
Jestem szczęśliwym posiadaczem jastrzębia Harisa ale po raz kolejny muszę tu napisać ,że ptaki drapieżne to nie kanarki czy papugi,wymagają poświęcenia i dużo uwagi a i co najgorsze potrafią być niebezpieczne! haha dla zainteresowanych mogę wstawić link ale przed napisaniem czego kolwiek na tym forum warto poczytać jego regulamin http://sokolnictwo.pl/forum/index.php a i jeszcze jedno ptaki drapieżne są tylko dla wytrwałych,a i bez praktyki się nie obejdzie bardzo ważne.
pozdrawiam
PS.jak to jest jakaś zachcianka to lepiej od razu zrezygnować z posiadania takiego ptaka.
  • 0

#5 Guest_paula812_*

Guest_paula812_*
  • Gość

Napisano 20 styczeń 2016 - 11:48

Szczerze przyznam, że jestem tak zapatrzona w sowy, że jestem gotowa ponieść wszystkie konsekwencje z posiadaniem takiego ptaka!!

• 0

#6 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4147 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 20 styczeń 2016 - 17:11

bylam u znajomej hodowczyni i podziwiałam puchacze i sowy śnieżne i nie trzeba ponosić konsekwencji  tylko mieć wszystko zgodnie z prawem, nie jest to wcale trudne

• 0