Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Zaskroniec w budce kaczek mandarynek!!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

#1 OFFLINE   AnnaOj

AnnaOj

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1042 postów
  • LokalizacjaAugustów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 maj 2012 - 19:09

Dziś miałam niezbyt miłą przygodę. Moja mandarynka od 3 tygodni siedzi spokojnie na jajkach w budce. Jak co dzień około godziny 16 wyszła z budki na kąpiel, jedzenie itp. Potem słyszałam jakiś hałas w okolicy jej wolierki, i potem znów kolejne. Minęła już dawno pora w której samiczka po kąpieli wchodziła znów do budki. Podeszłam do nich, coś w zachowaniu i samca i samicy było nienaturalnego. Moja siostra mówi: może ci się coś wykluło? Na klucie stanowczo za wcześnie, ale zaniepokojona ich innym zachowaniem postanowiłam sprawdzić. Podniosłam daszek budki i oczom nie wierzyłam! Na wierzchu jajek przykrytych puchem i siankiem leżał wielki zaskroniec. Wyjęłam go, miał około 70-80 cm. Jeden z większych jakie spotykam u siebie na działce przy oczku. W tym roku wynieśliśmy chyba już do lasu 3 szt. Na szczęście samiczka po pewnym czasie weszła znów do budki i jajka były nienaruszone :)

Zaskroniec musiał wejść do budki wtedy jak samiczka z niej wyszła.
Co byłoby gdybym nie zauważyła jej dziwnego zachowania i w porę go nie wyniosła do lasu?
Czy zaskroniec dałby radę zjeść jajka mandarynki? Rozbiłby je?
Obawiam się czy nie wróci lub czy nie wejdzie jakiś inny? Do tej pory mówiłam, że zaskrońca u siebie na działce trzeba polubić bo to niestety częsty gość, ale nie przyszłoby mi do głowy że wejdzie przez oczka siatki i zagości w budce kaczek!
  • 0
Marzenia jak ptaki szybują po niebie....
AnnaOj

#2 OFFLINE   Edek13

Edek13

Trzymacz

• Moderator
  • 791 postów
  • Telefon:509852301
  • LokalizacjaKujawsko-pomorskie
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 23 maj 2012 - 21:03

Czy zaskroniec dałby radę zjeść jajka mandarynki? Rozbiłby je?

Nie rozbija jajek, ale tej wielkości dał by radę połknąć w całości.
Ten sympatyczny gad zkorzystał z okazji, nikt nie bronił gniazda, poza Tobą :9: .
Nie zjadł by wszystkich, po zaspokojeniu głodu po prostu by zniknął.
  • 2
Dołączona grafikaPiszę poprawnie po polsku. Edward"13"Oczkowski