Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie miłe zaskoczenia z wysyłek !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#41 OFFLINE   Michal Sz

Michal Sz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 477 postów
  • Telefon:602396597
  • LokalizacjaPszów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 luty 2009 - 20:55

Katharsis27, Tez wydaje mi sie ze kogut byl juz martwy przed wysłaniem.
Napewno trzeba dac odpowiednia opinie do aukcji a pozatym to niewiem jak Ci pomoc.
Przykro mi ze sa tacy nieuczciwi ludzie.
Ja nauczyłem sie juz tego, ze kupuje tylko na PK albo jak widze ptaka na własne oczy.
Tez juz kupiłem niby czysto rasowe kury ( były takie na zdieciach które dostałem) a w paczce przyszło co innego :co
  • 0
Michal

#42 OFFLINE   Józek

Józek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 3310 postów
  • LokalizacjaBudziska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 09 luty 2009 - 21:03

Katharsis27 trochę za puno i raczej nic nie zrobisz :co takie coś załatwia się obrazu puki świeże, jeźli paczka nie była pobraniowa to reklamację składa wysyłający, jak jest pobraniowa to kupujący, ale takie reklamacje zazwyczaj kończą się w taki sposób nawet gdy jest wina poczty, jedyna reklamacja jaka pozostaje to droga sądowa
  • 0

#43 OFFLINE   FlyArek

FlyArek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1043 postów
  • Lokalizacjamazowieckie

Napisano 10 luty 2009 - 17:14

Jeżeli faktycznie ten kogut został wysłany już jako martwy, to ta "osoba" nie ma za grosz sumienia. Ja bym nie potrafił wysłac martwego ptaka :/ Powinien mieć srogą karę i spalić się w piekle za takie poniewieranie innej żywej istoty. To się w głowie nie mieści. :co
  • 0

pozdro...

#44 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 luty 2009 - 17:34

Tez wydaje mi się ze kogut był już martwy przed wysłaniem.

na pewno był wysłany już jako martwy, świadczą o tym jego odleżyny. Paczka szła 24 godz. tak :?:
  • 0

#45 OFFLINE   Wojteczek

Wojteczek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 500 postów
  • LokalizacjaŁódzkie

Napisano 10 luty 2009 - 17:49

Według mnie kogut był włożony do pudełka martwy, tak jak zauważył slaby1986, ma odleżyny, a poza tym rozmiar pudełka...nikt by nie wkładał żywego ptaka który się porusza w takie pudełko...
  • 0

#46 OFFLINE   karas

karas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 474 postów
  • LokalizacjaLubochnia

Napisano 10 luty 2009 - 17:53

Ptak przez 24h nie mial by takich odleżyn ani takiego ciemnego grzebienia co swiadczy ze krew juz w nim skrzepla.
  • 0

#47 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 luty 2009 - 18:10

Współczuje. Powiem szczerze, że jak dorwałbym gościa to nie wiem co bym mu zrobił. Szkoda, że tak późno o tym napisałeś. Może wtedy zdołalibyśmy Ci dobrze doradzić i odzyskałbyś pieniądze to raz a dwa gościowi przysoliliby taką karę, że by się nie pozbierał. A poczta to już w ogóle byłaby wściekła, że było naruszenie bezpieczeństwa chorobą itp. itd. Gościowi na pewno odechciałoby się takich numerów. Już nie chodzi o pieniądze nawet ale jak można kogoś tak wystawić do wiatru. A potem jeszcze się wymądrzać. Tak jak ktoś już napisał, najlepiej kupować tylko na PK. Sprawę tę możesz zgłosić obsłudze Allegro, to oni nie raz wracają kasę, którą zapewne potem odbiorą tej osobie.
  • 0

#48 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 10 luty 2009 - 18:29

Wiem jak go załatwić przynajmniej na jakiś czas. Opowiem wam historyjke. Pewien mój znajomy wystawiał na allegro obrazy w sporej ilości. Pewnego dnia zadzwonił do niego klient z pytaniem czy nie sprzedał by hurtowo wszystkich. On się zgodził ale podał dość wysoką cenę. Człowiek obrazów nie kupił ale napisał za to do obsługi alegro, że mój znajomy chciał mu sprzedać obrazy poza allegro. Zablokowano mu konto i dopiero po 2 miesiącach udało mu się skłonić ich do odblokowania go. Tamtemu ..... można zrobić coś podobnego np. poczekać, aż wystawi kolejną aukcję, a potem zgłosić, że dzwoniliście do niego i chcieliście kupić danego ptaka oraz kilka innych (oczywiście po wcześniejszym wystawieniu ich na kup teraz), a człowiek nie zgodził się ich wystawić tylko chciał przeprowadzić transakcję poza alegro. Na pewno go na jakiś czas uziemią, bo allegro bardzo pilnuje swoich zysków i każe niepokornych. Pozdrawiam.
  • 0

#49 OFFLINE   adrian14

adrian14

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 113 postów
  • Telefon:x6x0x8x4x5x0x0x7x3x
  • LokalizacjaBydgoszcz
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 luty 2009 - 18:58

Nie wiem czy to możliwe... ale warto by inni dowiedzieli się o tym kto to taki, by uniknąć takich nieprzyjemnych sytuacji. :neutral:

Również jestem za, może stworzyli byśmy "czarną listę" pseudohodowców?
  • 0

#50 OFFLINE   yotan

yotan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 79 postów
  • Lokalizacjapolska

Napisano 10 luty 2009 - 20:17

Poczytałem sobie kilkanaście ostatnich postów i nasunęło mi się kilka myśli, mianowicie:
- pudełko owszem, za małe, ale otwory są w porządku;
- czy kogut był sztywny po wyjęciu z paczki? jeśli tak, to śmierć nastąpiła w ciągu ostatnich 24-48h, ale trudno byłoby go ułożyć w tak małym pudełku bez pólamania go; jeśli nie - to w ciągu max 2-3h;
- są tu chyba pomylone tzw. pewne objawy śmierci z jakimiś odleżynami, które są najprawdopodobniej zwyczajnie plamami opadowymi, które występują w kilka godzin po śmierci, natomiast odleżyny robią się za życia i trochę dłużej to trwa niż kilka godzin

No i jeszcze kwestia "czarnej listy" - nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, ale na tej liście znalazłoby się też na pewno kilku userów Polskiego Kurnika...
Aczkolwiek ja jestem jak najbardziej za utworzeniem takiej listy - kłamstwo i nieuczciwość trzeba tępić!
  • 0

#51 OFFLINE   AndrzejS

AndrzejS

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 94 postów
  • Telefon:665243797
  • LokalizacjaKamyk/małopolska

Napisano 10 luty 2009 - 22:06

Również jestem za, może stworzyli byśmy "czarną listę" pseudohodowców?

Też jestem za, kiedyś kupiłem cyraneczki bajkalskie i kaczorek "padł" kilka godzin po odebraniu go z poczty, po wyjeciu z paczki był już osowiały, prawie martwy, osoba wysyłająca obiecała podesłać nowego w specjalnej cenie i takie tam... a skończyło się tak, że zrezygnowałem z udziału w forum które prowadzi. Niestety są hodowcy i...
  • 0

#52 OFFLINE   Katharsis27

Katharsis27

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 203 postów
  • LokalizacjaOpole/Kluczbork

Napisano 10 luty 2009 - 22:29

Tak ptak dotarł do mnie w przeciągu 24; po dotarciu na miejsce był sztywny; Allegro zablokowało kolesiowi konto, na którym wystawiłem mu negatywna opinię, ale facet działa już pod zupełnie innym nickiem i dalej wystawia ptaki. Nie chodzi mi juz o kasę czy zwrot ptaka, tylko o to, że gdy widzę jak znowu wystawia żywy towar na Allegro, to zastanawiam się kogo teraz naciągnie :co
  • 0
Tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono.

#53 OFFLINE   barthav

barthav

WebMaster

• Administrator
  • 1184 postów
  • LokalizacjaBratkówka
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 10 luty 2009 - 22:54

Katharsis27, akurat wiem co to za osoba :bania.

zastanawiam się kogo teraz naciągnie :co

Rok temu doświadczyłem tego na własnej skórze :bania . Miałem pisać do tej osoby ale podarowałem Sobie. Przykro mi , że i Ciebie tak potraktował .
  • 0

Galliformes, Phasianidae, Tetraonidae

#54 OFFLINE   yotan

yotan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 79 postów
  • Lokalizacjapolska

Napisano 11 luty 2009 - 20:09

Rok temu doświadczyłem tego na własnej skórze :bania . Miałem pisać do tej osoby ale podarowałem Sobie. Przykro mi , że i Ciebie tak potraktował .

No a jakby była "czarna lista" to kogut jeszcze by żył...
  • 0

#55 OFFLINE   Cygnus

Cygnus

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 maj 2014 - 11:42

I na prawdę nie da się z tym nic więcej zrobić...?

• 0

#56 OFFLINE   AL

AL

Moderator

• Administrator
  • 4165 postów
  • Telefon:603872096
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 12 maj 2014 - 14:24

I na prawdę nie da się z tym nic więcej zrobić...?

odpowiadasz na post sprzed prawie 5 lat , od tego czasu wiele zmieniło się   w wysyłaniu paczek, ale  nic się nie zmieniło w podejściu niektórych wysyłających i odbierających paczki

• 0