Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Nie miłe zaskoczenia z wysyłek !!!

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
55 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 07 listopad 2007 - 23:50

Opisujcie w tym temacie wasze zaskoczenia i niezbyt miłe zadowolenia z wysłanych ptaków. Nie tylko z forum, bo i zapewne tu takich nie będzie.
Tylko bez danych osobowych by nikogo nie urazić i nie narazić się prawu.

Ja niemiło się zaskoczyłem po odbiorze paczki od jednego pana z W-awy. Od samego początku mi gadał coś o śmierci ptaków jak już wysłał, no i przyszło martwe jedna. Z moich oględzin wyglądało na to, że ptak był już włożony do pudełka chory bo była masa kupek wodnistych i białych a sam ptak kondycyjnie nie wyglądał dobrze na piersi.
Po zadzwonieniu do gościa, też nic miłego nie usłyszałem i nawet się nie żdziwił ze się coś stało, rozłączył się. Dało mi to do myślenia i stwierdziłem jednoznacznie że naciągnoł mnie.

Inny też przypadek miałem z pewną amadyną. Przyszła też w niezbyt dobrej kondycji. Zrobiłem fotki i podesłałem gościowi. Ptak padł, też przesłałem fotki i gościu wysłał mi ptaka w zamian. Tu akurat wszystko wyszło OK. oprócz życia ptaka.

#2 OFFLINE   Adam73

Adam73

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 503 postów
  • LokalizacjaŁeba

Napisano 08 listopad 2007 - 08:06

Ja wolę do niemiłych sytuacji nie wracać ale mogę tylko doradzić, nauczony własnym doświadczeniem: Jeśli kupujecie drogiego ptaka to trzeba koniecznie po niego pojechać osobiście. Jeśli się nie spodoba to nie brać! Dobrze jest zabrać kogoś ze sobą bo jak się jest napalonym na zakup to sprzedający łatwo nam wszysto wciśnie a tak to ktoś nam doradzi. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze, jeśli się zawachamy to znaczy -nie brać, bo po powrocie do domu będziemy żałować. Lepiej stracić kilkaset złotych na paliwo niż kilka tysięcy na rozczarowanie.
  • 0

#3 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 08 listopad 2007 - 15:43

Ja powiem tak że odradzam zakupy przez allegro..............
  • 0

#4 OFFLINE   krzysiek173

krzysiek173

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1122 postów
  • LokalizacjaKozłów

Napisano 08 listopad 2007 - 16:09

Ja miałem identyczną sytuacje jak Wanted, dzwoniłem do gościa żeby zwrócił kase czy albo wysłał innego ptaka i nic
  • 0

#5 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:16

Ja aby uniknąć takiej sytuacji kupuje tylko za pobraniem.Ostatnio nawet słyszłem,że żądanie pieniędzy przed wysłaniem towaru,i otrzymaniem go przez klijęta jest nie zgodne z prawem.Kupno za pobraniem jest bezpieczniejsze.
  • 0

#6 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:22

Dadzio, nie bardzo rozumiem w jaki sposób kupno za pobraniem, może uchronić nas przed zakupem kiepskiej jakości ptaków?
  • 0

#7 OFFLINE   bażancica

bażancica

Użytkownik

• Użytkownik
  • 23 postów
  • Lokalizacjapolska

Napisano 08 listopad 2007 - 16:24

Dadzio, to jakąś bzdure słyszałeś...przedpłata na konto jest jak najbardziej zgodna z prawem.reguluje to wszystko prawo konsumenta o zakupie na odległość bez wcześnieszego oglądnięcia towaru...czyli towar niezgodny z opisem=próba wyłudzenia.a jak kupisz coś za pobraniem to co to zmieni jeśli ptak będzie chory czy padnięty?raczej nic....jeśli chce się obejrzeć towar w obecności doręczyciela to trzeba o tym wcześniej poinformować sprzedającego bo ta usługa kosztuje dodatkowo.i to tyle....
  • 0
Etyka szacunku dla życia nakazuje nam wszystkim poszukiwać sposobności, by za tyle zła, wyrządzonego zwierzętom przez ludzi, pośpieszyć im z jakąkolwiek pomocą.
— Albert Schweitzer

#8 OFFLINE   barthav

barthav

WebMaster

• Administrator
  • 1184 postów
  • LokalizacjaBratkówka
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:27

ajrak kupujący przy pobraniu może otworzyc paczke i zobaczyc czy ptaki sa takie jak zamawial czy czasem zadnego "kitu" nie ma. Jezeli w paczce znajdowalyby sie tak zwany "kit" kupujacy ma prawo nie przyjmować paczki i odeslac nia. Z jednej strony jest to plus ten formy platnosci.
  • 0

#9 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:34

Włąsnie tak jak napisał barthavMożesz zerknąć do paczki i ją ewentualnie odesłać.I nie zapłacisz.Po przedpłacie można już nie odzyskać pieniędzy.
  • 0

#10 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:35

barthav,
Nie prawda. Jak już napisała bażancica, jeśli chcesz zobaczyć czy dostarczony towar jest zgodny z Twoimi oczekiwaniami, to wysyłający musi wykupić na poczcie taką usługę, czyli wcześniej musisz o tym poinformować sprzedającego. Standardowa forma przesyłki za pobraniem tego nie przewiduje. Jeśli nie zapłacisz za zwykłą pobraniówke, to nie dadzą Ci nawet do niej zajrzeć na poczcie.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#11 OFFLINE   Pawi Król

Pawi Król

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 731 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska

Napisano 08 listopad 2007 - 16:35

Podam wam prosty przykład .
Ostatnio mój tata kupował rozdzielacze do maszyn i przyszły właśnie za pobraniem .
Tata zarzartował do kuriera "otworze i zobacze czy wszystko jest ok" a on na to że najpierw trzeba zapłacić a dopiero potem otworzyć przesyłkę. I co o tym myślicie ?
A taki przypadek jak opisał Wanted - nawet gdyby otworzył przesyłkę przed zapłatą i zobaczył martwego ptaka to kurier i tak prawdopodobnie żądał by pieniędzy .
Czy można otworzyć przesyłke która jest wysłana za pobraniem przed zapłatą kurierowi ?
  • 0
Zmierzając w konkretnym kierunku,........nie patrzeć na przeciwności.

#12 OFFLINE   JC

JC

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 883 postów
  • Telefon:502108250
  • LokalizacjaTarnów

Napisano 08 listopad 2007 - 16:36

Ptaki bez ogladania nalezy kupować wyłacznie od osób co do których macie zufanie. Jeśli macie jakieś wątpliwości - nie kupować! Wysyłający ma wpływ na ptaka wyłacznie do czasu doręczenia na pocztę, reszta jest ryzykiem, które ponosi nabywca, chyba że się umówicie inaczej. Sprzedający też nie wie czy nabywca nie jest oszustem, któremu wszystkie kupowane ptaki "zdychają" lub początkującym który po otwarciu paczki "wykańcza" ptaka.
  • 0

#13 OFFLINE   ajrak

ajrak

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 620 postów
  • LokalizacjaKraków/Tuszyma
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:37

Właśnie wydawało mi się, że otwarcie paczki w obecności doręczyciela to już zupełnie inna usługa niż tylko "przesyłka pobraniowa", to usługa dodatkowa jak pisała bażancica.
  • 0

#14 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:38

Czy można otworzyć przesyłke która jest wysłana za pobraniem przed zapłatą kurierowi ?

Tak , ale tylko jeśli zapłaci się wcześniej za taką usługę, bo poczta ma taka usługę w swojej ofercie.
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#15 OFFLINE   barthav

barthav

WebMaster

• Administrator
  • 1184 postów
  • LokalizacjaBratkówka
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:40

lobo zwracam honor ;) wiesz ja dokladnie nie wiem jak z tym jest napisalem tak bo obilo mi sie to o uszy. Kiedys rowniez uslyszalem ze ludziom zamiast zamowionego towary przysylali ziemniaki lub skorki z pomaranczy :mrgreen:
  • 0

#16 OFFLINE   yoda741

yoda741

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 55 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2007 - 16:46

Ja akurat dzisiaj dostałem przesyłkę pocztową - dwa roseicollisy pomarańczowolice. wpłacałem na konto przed wysyłką gościowi od którego kupowałem po raz pierwszy i go nie znam. Ptaki dotarły całe i dodatkowo bardzo ładniutkie.
  • 0
yoda

#17 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 listopad 2007 - 16:47

To zależy na kogo się trafi.Ja bez wykupienia usługi,mogę sprawdzić co jest w środku.Zależy jaki listonosz.Mój jest bardzo miły.
  • 0

#18 OFFLINE   yoda741

yoda741

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 55 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2007 - 16:53

Ja też widziałem co jest w środku- ptaki zapakowane były w skrzyneczkę drewnianą , z przodu była siatka stalowa przez którą świetnie można było zobaczyć ptaki

oto ta transportówka:
http://www.mojepapugi.pl/transport.htm
  • 0
yoda

#19 OFFLINE   arkadio

arkadio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 481 postów
  • LokalizacjaŻuromin

Napisano 08 listopad 2007 - 17:01

yoda741, widzisz, bo od forumowego kolegi, to nie miałeś się o co martwić :mrgreen:
  • 0
"daleko zajdziesz z uśmiechem na twarzy, jeszcze dalej zajdziesz z uśmiechem i z bronią" - Al Capone

#20 OFFLINE   yoda741

yoda741

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 55 postów
  • LokalizacjaPoznań

Napisano 08 listopad 2007 - 17:07

to nawet nie wiedziałem
  • 0
yoda