Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

tegoroczny przychówek perliczek

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
36 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 365 postów
  • LokalizacjaKoło / Lublin

Napisano 13 czerwiec 2007 - 16:18

chciałbym sie dowiedziec ja w tym roku u was z legami perliczek i ile macie młodych. powiem wam ze u mnie biegają 4 miesięczne oraz kilkudniowe i dzisiejsze w liczbie okolo 6, ogolnie wydaje mnie się ze słabo sie lęgły przynajmniej u mnie perlice. a jak u was?:scratch
  • 0

#2 OFFLINE   krzysiek173

krzysiek173

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1122 postów
  • LokalizacjaKozłów

Napisano 13 czerwiec 2007 - 23:00

Z mojej parki perliczek nie dochowałem się zadnego pisklaka, ale kupiłem 7 jajek które podłozyłem pod liliputkę i z wszystkich jajek się wylęgły maluchy. Teraz mają juz 2,5 tygodnia, ale nistety jeden z nich nie przezył :neutral:
  • 0

#3 OFFLINE   marekm

marekm

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaNasielsk

Napisano 14 czerwiec 2007 - 06:45

U mnie z 27 jajek nic se nie wykluło (nie były zalężone). A teraz około 20 czerwca mają kluć się następne - chyba coś będzie. Ogólnie ten rok słabiutki!
  • 0

#4 OFFLINE   daro_li

daro_li

Użytkownik

• Użytkownik
  • 12 postów
  • LokalizacjaNiedźwiada

Napisano 05 lipiec 2007 - 21:12

marekm i co masz cos??
  • 0

#5 OFFLINE   szymek65

szymek65

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 207 postów
  • LokalizacjaLubczyna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 lipiec 2007 - 22:23

U mnie wystarczajaca liczba czyli 10szt. trzytygodnówek. W tamtym roku wysiadywałą i to mnie ździwiło perlica niestety ale po trzech tygodniach samiec wypatrzył ja w krzakach i zeszła ja dopiero się zorientowałem po 2 dniach. jaja były zaziębione. No ale znów było więcej z pod kury. ;-)
  • 0

#6 Guest_fejsjan_*

Guest_fejsjan_*
  • Gość

Napisano 06 lipiec 2007 - 13:48

Mi sie w tym soku wyległo 14perliczek w tym dwie na samym początku zadziubała kwoka :bania Nie wiem dlaczego :co Ale naszczeście w pogotowiu miałem inna kwoke która z checiom je przyjeła :mrgreen: i tak mam 12 perliczek. Kwoke nasadzałem chba na 18 jajkach jak sie nie myle, jużnie pamietam dokładnie. W każdym badz ramie nie jest żle. W tej chwili mają już 8-10 tygodni :mrgreen:
  • 0

#7 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 lipiec 2007 - 15:12

u mnie po dwoch parach (bialej i swiej) bylo ok 36 jajek, w tej chwili biegaja 22 sztuki malych tygoniowych preliczek i jeszcze liliputka siedzi na 12 jajkach, takze moge powiedziec ze perliczki daly w tym roku czadu ??
  • 0

#8 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 15 lipiec 2007 - 17:52

U mnie nie wylęgło się nic.Jajka noie były zalężone.
  • 0

#9 OFFLINE   marekm

marekm

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaNasielsk

Napisano 17 lipiec 2007 - 17:30

Ja niestety nie dochowałem sie w tym roku żadnych młodych perliczek. W ogóle jajka nie były zalężone. A na dodatek straciłem obydwie samice. Zostały jedynie dwa samce, więc zaczynam odbudowę stadka.
  • 0

#10 OFFLINE   krzysztof

krzysztof

Użytkownik

• Użytkownik
  • 14 postów
  • LokalizacjaKołobrzeg

Napisano 17 lipiec 2007 - 18:31

ja sie dochowałem w tym roku 30 perliczek poprzednie lata były kiepskie
  • 0

#11 OFFLINE   kaliszaneczka-x

kaliszaneczka-x

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 289 postów
  • LokalizacjaKoźminek

Napisano 20 lipiec 2007 - 11:59

A mnie mają się lęgnąć 24, ciekawe co z tego wyjdzie. wcześniej podkładałam tylko kurze jaja.
  • 0

#12 OFFLINE   dawid12

dawid12

Początkujący

• Użytkownik
  • 5 postów
  • Lokalizacjaglogow

Napisano 22 lipiec 2007 - 13:22

U mnie dobrze sie legly perlice po moim podwórku biega okolo 60 perlic mlodych 1,5 miesiecznych
  • 0

#13 OFFLINE   Krzychu19

Krzychu19

Użytkownik

• Użytkownik
  • 24 postów
  • Lokalizacjawieś

Napisano 02 sierpień 2007 - 21:38

Witam A u mnie standard. Mam około 35 perliczek z trzech rzutów. I co ciekawe większość to białe. I chyba żółte Jeszcze nie wiem bo są za małe żebym to ocenił, ale ogólnie rok jest ok.
  • 0

#14 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 sierpień 2007 - 09:04

Mi niedawno usiadła kura na jajka perlic.Perlik zaczął deptać perliczkę i może coś się jeszcze wylęgnie :mrgreen:
  • 0

#15 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 sierpień 2007 - 17:02

Czy ktoś z WAS zauważył, jak potrafią małe perliczki być zadziorne względem siebie jak i innych ptaków jeśli z takimi sa odchowywane :idea:
  • 0

#16 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 sierpień 2007 - 17:09

Moje perliczki z odchowuje razem i kurczakami (silkami i favorellami) i jakos nie zauwazylem zeby byly pomiedzy nimi jakies wieksze konfilkty....
  • 0

#17 OFFLINE   przemek89

przemek89

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 365 postów
  • LokalizacjaKoło / Lublin

Napisano 03 sierpień 2007 - 17:17

wanted moze ty miałes takie odmiany agresywne perliczek !! u mnie nigdy sie nie dziobały miedzy soba jak z innymi ptakami, co innego dorosłe osobniki lubia sie nieraz poobijac ale tylko z małymi kurkami bo za duze rasy sie nie biora , bo juz sie przekonały ze nie mają szans !!
  • 0
Dołączona grafika

#18 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 03 sierpień 2007 - 17:17

slaby1986, a obecnie w jakim wieku one sa i ile jest tych perliczek ?
U mnie jak posiadałem te ptaki i były wszystkie już wielkości połowy ptaków dorosłych, wtedy perliczki zaczęły górować w wolierze. Nie było ich sporo, na jedną perliczkę przypadały wtedy chyba 2-3 kurczaki.
  • 0

#19 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 03 sierpień 2007 - 17:31

Wanted, maja one mniej wiecej ok 5-6 tyg cos kolo tego i jest ich 17 sztuk i chodza z gromadka kurczakow chyba 25 sztuk (silki+favorelle) zobaczymy moze pozniej bedzie tak jak mowisz, ale do tego wieku o jakim mowisz jeszcze im troche barkuje, perliczki rozmnazam 1 rok i pewnie dlatego tago nie zauwazylem...
  • 0

#20 OFFLINE   marekm

marekm

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 35 postów
  • LokalizacjaNasielsk

Napisano 03 sierpień 2007 - 20:07

Ja w ubiegłym roku miałem młode perliczki, które wychowywały się razem z kurczakami i nigdy nie widziałem ich agresywnego zachowania względem kurczaków. Z czasem perliczki zaczęły wyraźnie odcinać się od grupy tworząc własne stadko. Również dorosłe perlice nie są agresywne względem kur, aczkolwiek kury czują respekt i nieraz ustępują im przy jedzeniu.
  • 0