Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

chora samica pawia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   Jacky

Jacky

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 217 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 02 maj 2007 - 11:00

grus niewiem na jakies podstawie to stwierdzil, spytal o odchody ptaka wiec powiedzielm ze jest kolor brazowy i jest w nim krew pozniej wzial ptaka w rece zajrzal do dzioba, nastepnie kazal mi ja przytrzmac i wtedy zrobil zastrzyk, po chwli podal jeszcze te tabletki i powiedzial ze jesli przezyje noc to raczej powinna z tego wyjsc, ok godz. 23 poszedlem sprawdzic co z nia i niestety juz nie zyla... nie rozcinalem jej wiec niewiem co miala w srodku a czego nie (pewnie nawet jak bym ja rozcial to i tak by mi nic nie mowilo bo sie na tym nie znam) moglem cialo dac do analizy ale jakos nie mialem serca i tak to by juz nic nie zmienilo. Nie ukrywam ze jej smierc jest dla mnie powaznym ciosem bo to moja pierwsza para pawi, i szczeze mowiac juz mi sie odechcialo trzymac te piekne ptaki bo to w pewnym stoponiu moja wina ze zdechla bo nie dopilnowalem ich... druga sparwa to to ze napewno zbyt pozno zareagowale ale uwierzcie mi ta choroba trwala moze 4 dni na maxa :/ teraz zostaje mi pytanie co zrobic z samcem sprzedac czy kupic mu kolejna partnerke...

Niedobrze, że nie dałeś kału do badania i że nie zdecydowałeś się na sekcję. Trzeba koniecznie zdiagnozować chorobę, bo jeśli jest zakaźna to możesz stracić resztę ptaków, jeżeli nie podejmiesz odpowiednich kroków.
Nie wiem też co zrobiłeś z ptakiem. Należało go spalić lub oddać weterynarzowi.
  • 0

#22 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 maj 2007 - 11:14

Jacky, ptak zostal zakopany w glebokim dole w dodatku w dwoch workach plastikowych, ponadto zostal przysypany dosc obficie gruzem zeby zadnen zwierzak go nie wykopal i nie roznisl po polach. Mysle ze to wystarczy a co do choroby to napewno sie ona ni rozprzestrzenila bo jak do tej pory wszyskie zwierzaki czuja sie dobrze (stwierdzam to po tym ze legna sie jak najbardziej prawidlowo i tryskaja energia).

pozdrawiam
  • 0

#23 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 02 maj 2007 - 11:22

W workach plastikowych? no to naprawde mądrze :/
  • 0

#24 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 02 maj 2007 - 11:30

No takich jak sie wywala smieci
  • 0

#25 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 02 maj 2007 - 23:21

slaby1986, on jak i choróbsko będzie w ziemi przez parę ładnych lat, bowiem worki foliowe nie rozkładają się tak szybko. Ptaki jest najlepiej palić, wtedy jest się pewnym że nic nie pozostanie.
  • 0

#26 OFFLINE   Jacky

Jacky

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 217 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 07 maj 2007 - 13:27

Nie jest to dobre rozwiązanie. Bakterie mogą przeniknąć do gleby i rosnących na niej roślin. Padłe ptaki należy zawsze palić.
Jeśli już zakopałeś ptaka to konieczne trzeba to miejsce dezynfekować chlorowanym wapnem.
  • 0
www.kanarki.eu - pierwszy specjalistyczny wortal o profesjonalnej hodowli kanarków i ptaków egzotycznych.

#27 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 578 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica Kościelna

Napisano 11 wrzesień 2007 - 12:49

Mam taki sam przypadek u samca pawia :neutral: :neutral:
  • 0
gallus in suo sterquilinio plurimum potest !! ;)

Mateusz ,, Mateusz " Dec :D