Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

chora samica pawia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • Telefon:500019091
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 kwiecień 2007 - 16:29

mam problem bo od niedawan moja samica pawia stala sie osowiala, skrzydla jej sie opuscialy i jak chodzi to tak dziwnie stawia nogi, podjrzewam ze jak pies wbiegl na podworko to sie przestraszyla i uderzyla w cos, ale to sa tylko przypuszczenia, jesli mozecie poradzcie mi jakie leki moglbym jej ewentualanie podac bo szkad by bylo zeby taki piekny ptak sie zmarnowal a tego niechce!!!!! zalanczam zdjecie ptaszka

Załączone pliki

• 0

#2 OFFLINE   zubr34

zubr34

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 248 postów
  • LokalizacjaKnurów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 kwiecień 2007 - 17:07

Moja rada - idż do weterynarza .Lepiej samemu nie podawać leków bo nie wiesz co ptakowi dolega .Sam kiedyś popełniłem ten bład i po ptaku.
  • 0

#3 OFFLINE   Mateusz

Mateusz

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 578 postów
  • LokalizacjaNiedrzwica Kościelna

Napisano 17 kwiecień 2007 - 17:40

zubr34, popieram z lekami trzeba uważać ile i jakie się podaje to ważne żeby przez swoją głupotę i niedoświadczenie nie uśmiercić ptaka :!:
  • 0
gallus in suo sterquilinio plurimum potest !! ;)

Mateusz ,, Mateusz " Dec :D

#4 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 17 kwiecień 2007 - 19:09

slaby1986, mi to wygląda raczej na chorobę niż na coś związanego z wystraszeniem przez psa.
  • 0

#5 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 kwiecień 2007 - 19:20

razem z koleag Roberthem82 doszlismy do wniosku ze chyba to bedzie kokokcylioza :mysl co Wy nato !!???
  • 0

#6 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 17 kwiecień 2007 - 19:30

slaby1986 pamiętaj, że to tylko przypuszczenia. Diagnozę na której oprzesz leczenie powinien postawić went.
  • 0

www.silverducks.pl

#7 OFFLINE   krzysztof w

krzysztof w

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaHrubieszów

Napisano 17 kwiecień 2007 - 20:09

Wygląda mi to na chorobe, a nie kontuzję. Zbliża się okres lęgowy, w ubieglym roku padła mi samica bażanta łownego, miała problem ze zniesieniem jajka. Obiawy podobne do tych co opisujesz.Ale radzę jak reszta hodowców,idz do weterynarza.
  • 0

#8 OFFLINE   syju

syju

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 979 postów
  • LokalizacjaŚwiętokrzyskie

Napisano 17 kwiecień 2007 - 21:02

To samo miałem w tym roku z samicą tragopana
  • 0

#9 OFFLINE   grus

grus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 109 postów
  • LokalizacjaBolesławiec(łódzkie)

Napisano 17 kwiecień 2007 - 21:13

Musisz zobaczyc czy jest wychudła ( chudy mostek spadek na wadze ),jeśli tak to stawiał bym na histomonadozę i to w stadium zaawansowanym.Jeśli z koleji samica nie jest wychudła to może byc zalegające jajo(wtedy zastrzyk domięśniowy): acha sprawdź jakie ma odchody pewnie jasno brązowe i pieniste lub ciemnoczarne.
  • 0

#10 OFFLINE   sylwia2401

sylwia2401

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 567 postów
  • Lokalizacjazgierz

Napisano 18 kwiecień 2007 - 19:49

W jakim wieku jest pawica?bo może mieć w sobie jajko.
  • 0
Wszystko sie w życiu kończy oprócz......<>

#11 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 18 kwiecień 2007 - 20:29

sylwia2401 samica jest z zeszlego roku, wlasnie jestem po wizycie u weta (znaczy on byl u mnie :mrgreen: ) diagnoza jednoznaczna, kokcylioza!!!!, samica dostala zastrzyk (GAMBANIX TRIO) i 2 tabletki (DOLFOS BREEDING) i tabletke z witaminami (nazwy jednak nie zdazylem zapisac) jesli przezyje do jutra do wieczora ma duza szanse zeby wyleczyc sie z tej choroby calkowicie, teraz zostyalo najgorsze czyli czekanie :bania :zmeczony

punkt "pomogł" otrzymuje Robert82 za to ze jako pierwszy prawidlowo wytypowal chorobe
  • 0

#12 OFFLINE   sylwia2401

sylwia2401

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 567 postów
  • Lokalizacjazgierz

Napisano 18 kwiecień 2007 - 20:34

słaby1986,to życzę twojej pawicy, szybkiego powrotu do zdrowia.
  • 0
Wszystko sie w życiu kończy oprócz......<>

#13 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 18 kwiecień 2007 - 22:14

I STALO SIE COS CO CHYBA BYLO NIEUBLAGANE, SAMICA ZDECHLA.... no coz zycie.... :/ :/
  • 0

#14 OFFLINE   Jacky

Jacky

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 217 postów
  • LokalizacjaŁódź

Napisano 19 kwiecień 2007 - 13:34

Weterynarz był do ...:)!

DOLFOS DG Peros Breeding to preparat używany do przygotowań lęgowych. Zawiera sporo różnych witamin, w tym witaminy z grupy B. Tymczasem przy kokcydiozie zabronione jest podawanie witamin z tej grupy, gdyż powodujęą nasilenie objawów chorobowych.

Tego drugiego preparatu wogóle nie znam.
  • 0
www.kanarki.eu - pierwszy specjalistyczny wortal o profesjonalnej hodowli kanarków i ptaków egzotycznych.

#15 OFFLINE   grus

grus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 18:08

Ja natomiast jestem ciekawy jak ten weterynarz a raczej na jakiej podstawie zdiagnozował kokcydiozę ,czy tak dużo przebywał wśród ptaków i je badał ,bo z tego co wiem mało jest lekarzy wet. którzy by znali się na chorobach drobiu. Nie wiem czy kroiłeś tą pawicę ,bo ciekawi mnie jaką miała wątrobę(czy były to guzki białożółte lub białoszare osadzone głęboko w miąszu wątroby.Mogą byc wklęsłe lub nieco wypukłe nad torebką wątroby,otoczone żywoczerwoną obwódką).Ciekawi mnie ten przypadek ,gdyż sam od kilku lat hoduję pawię i ja z koleji nie brał bym pod uwagę kokcydiozy prędzej stawiał bym na histomonadozę tak jak wcześniej wspominałem,ale to jest moja osobista sugestia potwierdzona na podstawie hodowli pawi i bażantów..
  • 0

#16 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 kwiecień 2007 - 18:45

Weterynarz był do ...!!!

masz rację zastosował "jakieś" tam leki aby tylko zarobić pare groszy, a na zdrowi ptaka chyba mało mu zależało.
  • 0

www.silverducks.pl

#17 OFFLINE   slaby1986

slaby1986

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Super Kurnikowiec
  • 1067 postów
  • LokalizacjaPyrzyce
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 kwiecień 2007 - 19:14

grus niewiem na jakies podstawie to stwierdzil, spytal o odchody ptaka wiec powiedzielm ze jest kolor brazowy i jest w nim krew pozniej wzial ptaka w rece zajrzal do dzioba, nastepnie kazal mi ja przytrzmac i wtedy zrobil zastrzyk, po chwli podal jeszcze te tabletki i powiedzial ze jesli przezyje noc to raczej powinna z tego wyjsc, ok godz. 23 poszedlem sprawdzic co z nia i niestety juz nie zyla... nie rozcinalem jej wiec niewiem co miala w srodku a czego nie (pewnie nawet jak bym ja rozcial to i tak by mi nic nie mowilo bo sie na tym nie znam) moglem cialo dac do analizy ale jakos nie mialem serca i tak to by juz nic nie zmienilo. Nie ukrywam ze jej smierc jest dla mnie powaznym ciosem bo to moja pierwsza para pawi, i szczeze mowiac juz mi sie odechcialo trzymac te piekne ptaki bo to w pewnym stoponiu moja wina ze zdechla bo nie dopilnowalem ich... druga sparwa to to ze napewno zbyt pozno zareagowale ale uwierzcie mi ta choroba trwala moze 4 dni na maxa :/ teraz zostaje mi pytanie co zrobic z samcem sprzedac czy kupic mu kolejna partnerke...
  • 0

#18 OFFLINE   grus

grus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 109 postów

Napisano 19 kwiecień 2007 - 21:19

Odchody tak jak opisałeś brązowe ze śladami krwi pewnie pieniste i cuchnące to typowe dla hisomonadozy i pewnie jakbyś ją rozciął to wątroba wyglądała by tak pisałem wcześniej.Cóż takie są uroki hodowli ,ja sam straciłem pare ptaków w tym pawi zanim nauczyłem sie rozpoznawac choroby;a co do dalszej twojej hodowli to nie poddawaj się ,skoro masz samca to dokup mu samicę bo później tego bedziesz żałowac (żal i smutek minie i co dalej...).Jakbyś się namyślił to u mnie chodzi samica z 06r -no ale wybór należy do Ciebie.
  • 0

#19 OFFLINE   Biegus

Biegus

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 1187 postów
  • LokalizacjaNowa Wieś Lęborska
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 19 kwiecień 2007 - 21:36

grus, jaki lek twoim zdaniem jest najbardziej skuteczny na histomonadozę ?
Stosujesz coś profilaktycznie na ta chorobę ?
Z góry dzięki za odpowiedz .
  • 0
Niech Cię nie zadowala przeciętność, dąz tylko do doskonałości.
Raymond H. Oppenheimer
My Fotolog > Zapraszam < Moje ptaki >

#20 OFFLINE   jacek

jacek

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 853 postów
  • Telefon:501-649-316
  • LokalizacjaCzerna
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 20 kwiecień 2007 - 01:04

slaby1986, nie ma co sie poddawac, ja jak kupilem pierwsza pare pawi to moja samica zdechla po 2 msc.(zjadla trzy kawalki szkla) zaraz po tym dokupilem nastepna i byla wszystko po staremu. Na poczatku tego roku zdechl mi kogut na raka, nic nie myslac kupilem po msc. nowego. Nie ma co sie poddawac kup nastepna i ciesz sie za masz takie piekne ptaki, pozdrawiam.
  • 0