Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

rozmnażanie

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

#21 OFFLINE   kacpisułtan

kacpisułtan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 279 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 11 marzec 2007 - 09:04

A jak samica składa jajka bądz gdzie to co ja poradze na to zbieram co dzień.

mirass, chyba sam widzisz ze samica Karola znosi jajka cały czas i byle gdzie więc prubuje mu jakoś pomuc :!: :!: :!: Może składa te jajka byle gdzie bo niema odpowiedniego miejsca na gniazdo.
  • 0
Zapraszam serdecznie!!! www.kury.org.pl/forum
Dołączona grafika

#22 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2007 - 10:29

Ale ja mam w wolierni porobione wigwamy z choiny rózne zadaszenia bude po psie budki lęgowe a one i tak składają jajka wszędzieja je zabieram ale one robią sobie przerwe.
  • 0

#23 OFFLINE   kacpisułtan

kacpisułtan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 279 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 11 marzec 2007 - 10:34

KAROL, jeśli robią sobie przerwy w niesieniu jajek to nie jest tak żle :!: :!: :!: Gorzej by było jak by niosły nonstop :!: :!: :!:
  • 0
Zapraszam serdecznie!!! www.kury.org.pl/forum
Dołączona grafika

#24 OFFLINE   Wanted

Wanted

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 4839 postów
  • LokalizacjaWłaśnie tam

Napisano 11 marzec 2007 - 11:02

Ja podbieram swoim ptakom jajka, jednakże nie zawsze i nigdy nie wszystkie. Na ogół jest to 4-5 jajek z lęgu i pozostawiam ją by siadła. Jak już siądzie i mam kurę (kwokę) wolną, to podkładam pozostałe jajka (tu głównie bażantów bo w kury się z tym nie bawię) w tym samym czasie. Jak bażancica ma jakies jajka puste, wtedy podkładam te spod kury lub jak już się zaczynaja maluchy kluć to je wtredy podkładam by były wychowywane naturalnie. Jesli kury w tym czasie nie mam, wtedy robię tak samo z inkubarorem.
  • 0

#25 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 11 marzec 2007 - 13:43

A jakie macie inkubatory.

EDIT WANTED:
Karol, są oddzielne tematy o inkubatorach, tam jest o tym pisane.

• 0

#26 OFFLINE   sylwia2401

sylwia2401

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 567 postów
  • Lokalizacjazgierz

Napisano 12 marzec 2007 - 17:57

KAROL, kura Ci nie siądzie ,do póki będziesz jej zabierał jaja ,i zabierając jej za każdym razem jajko ,kura się przenosi, za każdym razem gdzie indziej,zostaw jej chociasz trzy jajka w jednym miejscu ,a będzie większe prawdopodobieństwo ,że Ci siądzie ,a tak nie ma na czym.
  • 0
Wszystko sie w życiu kończy oprócz......<>

#27 Guest__*

Guest__*
  • Gość

Napisano 15 marzec 2007 - 19:10

sylwia2401, ok kapuje tylko mam takie pytanie, dajmy na to że kura będzie niosła w jedno miejsce jajka, ale czy będzie się opiekową nimi ?
  • 0

#28 OFFLINE   radekkijas

radekkijas

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 114 postów
  • LokalizacjaKroczyce

Napisano 15 marzec 2007 - 19:28

sylwia2401 a tu sie z toba do konca nie zgodze z tym ze jak kura nie bedzie miala jajek to nie siadzie moje silki sa takie zakrecone ze siedza nawet na pustym gniezdzie!!!! :mrgreen:
  • 0

#29 OFFLINE   sylwia2401

sylwia2401

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 567 postów
  • Lokalizacjazgierz

Napisano 15 marzec 2007 - 20:17

radekkijas,tak silka siądzie nawet na kamieniu ,ale tu jest rozmowa o kurze bażanta ,a z nimi nie jest tak łatwo, jak z silkami.
  • 0
Wszystko sie w życiu kończy oprócz......<>

#30 OFFLINE   krzysztof w

krzysztof w

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 439 postów
  • LokalizacjaHrubieszów

Napisano 05 listopad 2007 - 19:35

A co powiecie o takim rozmnażaniu

• 0

#31 OFFLINE   KubońD

KubońD

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 44 postów
  • LokalizacjaPolska

Napisano 05 listopad 2007 - 19:41

heheh chyba to nie jest rozmnażanie bo na tym filmie jest kogut tragopana satyra. A wydaje mi sie ze on mu cos wstrzykuje niz pobiera :mysl
  • 0
KubońD

#32 OFFLINE   lobo

lobo

Administrator

• Założyciel
  • 3495 postów
  • Telefon:503590429
  • LokalizacjaBełchatów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 05 listopad 2007 - 19:47

Gość, który pobiera nasienie od tragopana to Francy Hermans, specjalista od sztucznej inseminacji. Dzięki temu ma sukcesy w hodowli rzadkich gatunków. Jego metody to nie wyjątek.
A później ludzie się dziwią, że ptaki z importu z Holandii, czy Belgii się nie rozmnażają :/
  • 0
"Nie ma, że łatwo." Chev Chelios :)

#33 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 06 listopad 2007 - 15:03

lobo, W krajach tych wiadomo już od dawna,że dokonuje się sztucznej inseminacji(dotyczy to szczególnie gatunków bardzo rzadkich),podobnie jest to na dużych fermach zarodowych drobiu(by nie utrzymywać zbyt dużej ilośći kogutów)U nas dopiero to raczkuje.Co się tyczy rozmnażania albo niemożności rozmnażania bażantów sprowadzanych z "zachodu"to wiadomo tam we wszystkich większych hodowlach każdy posiada endoskop i do dalszej hodowli pozostawiany jest wiadomo jaki materiał a reszta przeznaczona do sprzedaży z czego większość trafiała do Polski.Było to bardzo widoczne szczególnie kilka lat temu,teraz może trochę mniej.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#34 OFFLINE   Dadzio

Dadzio

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 862 postów
  • LokalizacjaPaterek
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 06 listopad 2007 - 16:56

Już kiedyś się zastanawiałem nad sztuczną insyminacją drobiu.Ale to chyba trzeba wszystko na własną rękę załatwiać.Ale jest to dobre o tyle,że nie musimy się martwić i jajka zapłodnione.No chyba,że z samicą jest coś nie tak.Szkoda,że w naszym kraju nie ma tak powszechnego sztucznego zaoładniania ptaków jak jest to w przypdku bydła czy świń.
  • 0