Skocz do zawartości

Forum Polski Kurnik używa cookie. Przeczytaj Polityka prywatności aby dowiedzieć się więcej. Aby usunąć tą wiadomość, proszę kliknąć w przycisk po prawej: Akceptuje użycie cookie
  • Zaloguj korzystając z Facebooka Zaloguj korzystając z Twittera Log In with Google      Logowanie »   

Zdjęcie

Sztuczna kwoka.

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 OFFLINE   kacpisułtan

kacpisułtan

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 279 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 08 marzec 2007 - 08:52

Po wykluciu sie piskląt musimy zapewnić im ciepło. Dlatego mogli byście mi poradzić jak zrobić sztuczną kwoke???A moze wiecie gdzie mozna ją dość tanio kupić.
  • 0
Zapraszam serdecznie!!! www.kury.org.pl/forum
Dołączona grafika

#2 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 08 marzec 2007 - 11:00

kacpisułtan, możesz kupić promiennik podczerwieni. Ja stosuje 150W i 100W, co do wysokości zawieszenia nad pisklakami to trzeba poekperymentować: jak kurczaki chowają się po kątach to promiennik podnosimy a jak zbijają się pod lampą to ją opuszczamy bo oznacza to iż jest im zimno.
  • 0

www.silverducks.pl

#3 OFFLINE   kacpisułtan

kacpisułtan

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 08 marzec 2007 - 12:26

roberth82, a gdzie moge kupić taki promiennik podczerwieni?!! Bo ja mam taka stara 500w lampe czy ona mogła by posłużyć jako sztuczna kwoka?!!?
  • 0
Dołączona grafika

#4 OFFLINE   sylwia2401

sylwia2401

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 567 postów
  • Lokalizacjazgierz

Napisano 08 marzec 2007 - 13:02

kacpisułtan,tak ta lampa ,może posłużyć,jako kwoka ,tylko że 500wat to Cię zje,a 100 lub 150 jest do przetrzymania ,takie lampy powinny być w każdym elektrycznym sklepie,jeżeli nie będzie ,zapraszam do Zgierza ,to sobie kupisz przeciesz masz nie daleko,a i mnie odwiedzisz przy okazji.
  • 0
Wszystko sie w życiu kończy oprócz......<>

#5 OFFLINE   kacpisułtan

kacpisułtan

Zaawansowany

• Autor tematu
  • Użytkownik
  • 279 postów
  • LokalizacjaKutno

Napisano 08 marzec 2007 - 13:22

sylwia2401, z wielka checia cie odwiedze. Juz nawet o tym myślałem. Bardzo często jezdze do Łodzi i przejeżdzam przez Zgierz. I dziękuje wszystkim za pomoc. :mrgreen:
  • 0
Dołączona grafika

#6 OFFLINE   sylwia2401

sylwia2401

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 567 postów
  • Lokalizacjazgierz

Napisano 08 marzec 2007 - 13:43

kacpisułtan,na jednym ogniu dwie pieczenie,kwoka ,i wizyta zapraszam.
  • 0
Wszystko sie w życiu kończy oprócz......<>

#7 OFFLINE   damickp

damickp

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 42 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 19 czerwiec 2009 - 07:33

Witam - jak długo trzymacie pisklęta pod sztuczną kwoką? chodzi mi o kurki i przepiórki?
  • 0

#8 OFFLINE   andrzej-ko

andrzej-ko

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 2558 postów
  • LokalizacjaDąbrowa Górnicza

Napisano 19 czerwiec 2009 - 08:36

damickp, Ja jeżeli odchowuje pisklęta sztucznie ( obojętne czy to kurczęta ,bażanty czy pawie) około 2 tygodnie.Zaczynam od temp. + 32 C przez pierwsze 2-3 dni i systematycznie co dzień zmniejszam o 1-2C tak by po 2 tygodniach pisklęta były przyzwyczajone do temp. jaka jest w otoczeniu. Zdarza się ,że czasami dogrzewanie trzeba przedłużyć bo panują niskie temp. na dworze szczególnie nocą. Wtedy dogrzewam jeszcze nocami. W ogóle dogrzewanie zależy głównie od tego w jakim okresie prowadzimy taki odchów. Przy sprzyjających warunkach atmosferycznych bywało ,że już kurczęta 1 dniowe miałem na dworze na słoneczku i nie potrzeba było dogrzewać jedynie wieczorem i w nocy.
Po tym można poznać czy pisklaki mają właściwą temp. czy skupiają się pod lampą czy odchodzą od źródła ciepła, ale najlepiej sprawdzić to zwykłym termometrem pokojowym.
  • 0
http://andrzejko.dbv.pl/photogallery.php

Kowina Andrzej

#9 OFFLINE   epilepsi

epilepsi

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 527 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 19 czerwiec 2009 - 13:21

Ja trzymam przez dwa tygodnie pod lampą gdzie temp. na dole wynosi 35 stopni,jeżeli jest im za ciepło to fajnie widac jak robią krąg i znajdują odpowiednie warunki.
Po dwóch tygodniach przenoszę je do dużego pomieszczenia gdzie ciągle grzeje lampa grzewcza 60 wat.Bażanty czy przepiórki biegają jedzą a gdy jest im zimno zaraz idą się dogrzac(pod lampą 35 stopni.)Jedynie trzeba doglądac czy pisklaki zaraz po wpuszczeniu do pomieszczenia znajdują miejsce pod lampą,ale zawsze po czasie odnajdują to miejsce i już wtedy radzą sobie doskonale.Gdy pisklaki są starsze to już prawie w ogóle nie dogrzewają się i śpią na patyku,chyba że robi się chłodno wtedy także się dogrzewają,Bażanty powyżej miesiąca poradzą sobie bez dogrzewania bez problemu,ale przepiórki muszą się dogrzewac dłużej.
  • 0

#10 OFFLINE   damickp

damickp

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 42 postów
  • LokalizacjaGliwice

Napisano 19 czerwiec 2009 - 19:02

Dzięki za pomoc. Pozdrawiam
  • 0

#11 OFFLINE   roberth82

roberth82

www.silverducks.pl

• Super Kurnikowiec
  • 1451 postów
  • Telefon:511542730
  • LokalizacjaDziekanowice
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 24 grudzień 2009 - 18:18

Jakiej firmy stosujecie promienniki podczerwieni. Może ktoś zna wady i zalety poszczególnych modeli :?:
  • 0

www.silverducks.pl

#12 OFFLINE   leszek998

leszek998

Zaawansowany

• Użytkownik
  • 34 postów
  • Specjalizacja hodowli:

Napisano 21 grudzień 2018 - 11:18

Zastosowałem ostatnio u siebie promiennik porcelanowy (nie emituje światła) - tylko ciepło. Sprawdza się bardzo dobrze: http://www.hodowlany...etlny_100W.html

• 0